Skocz do zawartości
mikolaj

spadek wydajnosci w fx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Bios 1,4V był testowany na 5700 Prolinka na Samsungach 4 ns i nie było żadnych problemów. Ale widać, że muszę jeszcze popracować nad nimi.

ja mam wgrany teraz bios z innymi taimingami mam taimingi na ladateku 8 10 4 2 2 i jest troszke wieksza wydajność niezauwazyłem zeby pamieci sie kreciły gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta karta jak w opisie to mojm zdaniem jest totalny zawod firmy nVIDIA

mam jakies paski nic mnie nie cieszy w tej grafie w poprzednim GF mialem mgle na obrazie a teraz paseczki jakos sie zniechecilem do GF chce teraz kupic ATI zobacze jak bedzei duzo lepsze to juz podziekuje na zawsze nVIDI i nie ma co patrzec w ciemno nVIDIA i opowiadac bajek ze ATI to dziadostwo i sa z tym same problemy bo z GF napewno sa wieksze problemy :lol:

I JA JAK SOBIE KUPIE WYMARZONEGO EXTREME 9550 z kosciami HYNIX 2.8 ns to dopier go rozpedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta karta jak w opisie to mojm zdaniem jest totalny zawod firmy nVIDIA

mam jakies paski nic mnie nie cieszy w tej grafie w poprzednim GF mialem mgle na obrazie a teraz paseczki jakos sie zniechecilem do GF chce teraz kupic ATI zobacze jak bedzei duzo lepsze to juz podziekuje na zawsze nVIDI i nie ma co patrzec w ciemno nVIDIA i opowiadac bajek ze ATI to dziadostwo i sa z tym same problemy bo z GF napewno sa wieksze problemy :lol:

I JA JAK SOBIE KUPIE WYMARZONEGO EXTREME 9550 z kosciami HYNIX 2.8 ns to dopier go rozpedze

jakie paski o czym tym mówisz? jakie problemy człowieku moze zainstaluj sterowniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Dzisiaj pobiłem mój rekord w oc

580/700 :D bez v-modów pamięci idą na 700 (czasem malutki pojedyńczy paseczek wyskoczy ale mi to nie przeszkadza).

Przy 590/700 było sporo artów a przy 600/720 było duużo artów.

Wyniki w 3DM nie są oszołamiające :| coś mam napierdzielone w Windowsie (no sorry ale 12,800 i 3,900 to max co dizsiaj osiągnąłem :|)

Zaraz zainstaluję omegi (starforce wolę nie ruszać bo ostatnio Windows mi padł od nich :| )

Jeszcze w biosie popatrzę. A i proc na 2.8ghz ( moja mobo ma gigantyczne możliwości oc :P )

Ehh..... w sobotę sobotę zflasciach!e biosa i zobaczę co z tego wyniknie (heh dzięks za pomoc Amras ;) )

W v-mody się nie będe bawił bo szkoda mi karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie kumam. Na tak wysokich zegarach powinieneś mieć zaje... wynik. A nie zaliczyłeś freeza podczas któregoś z testów? Bo to by też podobnie wyglądało np. w teście nature. Nie masz wyników poszczególnych testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Dołączona grafika

To co jaśniejsze to są wyniki z teraz :| tylko od czego zależny jest dragotic ?? Oo

Do nalotu na miasto (low) mam non stop 128 fps :| żadnych frame limiterów nie mam. No zobacz tylko ten jeden test mi zawala wynik :|

HELP !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Ja mam Gigabyte'a fx5700 nonultra i na fabrycznym chlodzeniu wyciagam 500mhz/600mhz bez artow a link do smarka w podpisie ;)

A wynik całkiem spoko. ;)

Ja na fabrycznym chłodzniu gpu pociągam do 580 :] (tlyko pare wicherków mam w budzie :P ) a pamięci z radiatorami idą na 700 bez v-modów :D :D (kiedyś szły bez artów do 680-690 a teraz odziwo do 700 ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wypowiem o mojej grafie, więc tak:

3dMark01se <<proc.2500+@3200 512 ram>>

425@520 - 550@650 ---------- 13973

425 - 550 ---------- 12415

<<2500+>>

425-550 ---------- 11470

AquaMark <<2500+@3200+ 512 ram>>

425@520 - 550@650

AquamarkScoreRender ------ 4626

AquamarkScoreSimulation -- 7432

AquamarkScore -------------- 35279

425@450 - 550@600

AquamarkScoreRender ------ 4098

AquamarkScoreSimulation -- 6808

AquamarkScore -------------- 31509

3dMark03

2500+

425 - 550 ----------------------- 2701 :x

2500+@3200+

425 - 550 ----------------------- 3228

425@450 - 550@600 ----------- 3436

425@520 - 550@650 ----------- 3918 :P

3dMark05 <<2500+@3200+>>

425 - 550 ----------------------- 644

425@520 - 550@650 ----------- 718

Info:

Dysk nie był formatowany po wymianie karty. Testy dokonane na sterach <<56.72>>,

Kiedyś porównałem stery 56.72 i 61.77 to wyszło mi ta yo że 56.72 są lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Widzisz Ty masz proca bardziej @ a 3DM 01 dużo bierze z proca.

W 03 miałem 4100 a w aquamarku 37k :P

Ps. na 2,5 non oc masz bardzo mały wynik. 2700 O_o ja bez oc grafy i na procu 2.5 miałem 3200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony ze swojej grafiki (taka jak w podpisie).

Ostatnio jak pod grafiką zamontowałem dodatkowy wentylator odprowadzający ciepło na zewnątrz kompa to dało sie podkręcić 650/1,11GB :D

Sory ale o co się rozchdzi z tymi GB :?: O ile moja głowa dobrze wyrabia to chodzi Ci o prędkość pamięci tyle że... Mało prawdopodobne że osiągniesz 1,1 Ghz na FX 5700 od Leadteka... Jak możesz to zamieść jakiś link do 3dmarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak końcówki od nazwy nie zauważyłem :wink: To ja sie przestane kłucić... Ale to nie zmienia faktu że nie podkręci Gigabajtów :wink: Pomyślcie tylko 1,1 GB na karcie :D Ale tak powaga to chyba w cenie tego Ultra był już FX 5900XT :? A tak propz są już nowe ForceWarey :?: Słyszałem że sporo przyśpieszają w 3d2k5 i ogólnie obsługe PS 2.0 :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

1 Wiem że w cenie 5900xt, sam się zdziwiłem że to Ultra :|

2 Te stery to ściema. Żekomo ma je jeden człowiek na świecie (polak) i nikomu nie daje. (więcej na forum pclab.)

Wpisz w wyszukiwarce na forum 70.14 i Ci znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to te "cudowne" stery to 70.16 i ma je nijaki opson. Jeżeli to kogoś intewresuje to na pclab.pl jest o tym jakieś 24 strony (tyle go namawiali i nie dał sie przekonać). Gość powiedział że oficjelnie mają wyjść koło 16 listopada tego roku. Czas pokaże i tyle na ten temat.Dokładnie to te "cudowne" stery to 70.16 i ma je nijaki opson. Jeżeli to kogoś intewresuje to na pclab.pl jest o tym jakieś 24 strony (tyle go namawiali i nie dał sie przekonać). Gość powiedział że oficjelnie mają wyjść koło 16 listopada tego roku. Czas pokaże i tyle na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Dokładnie...szczerze mam nadzieję że one istnieją ale....to na 90% fake :|

Aprops

KURNA KTO MI POMOŻE ???? :[ :[ K%R@Q%@Q$TQ%#R%A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał żeby były takie stery, ale w cuda przestałem wierzy jak sie dowiedziałem że nie ma św. Mikołaja (ale i tak bym chciał żeby były takie stery), ponoć jak ktoś sie zna na tym to sam może odblokowac kontrole przepływu czy czegoś tam i jest ten sam wynik co na sterach.

Kamilwrc a co ci dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilwrc

No właśnie coś mało mam tych punktów na nie kręconym sprzęcie.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że mam system zawalony i to że po wymianie grafy nie było formata.

Innych pomysłów nie mam.

Co do twojego problemu to oba testy robiłeś na tych samych sterach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam posiadaczy fx ostatnio mialem radeona 9200 ale mi padl na gwarancji w serwisie zaproponowali mi poczekanie na nowego radka lub dopłata do innej karty, uwziołem sie wtedy na gf5700 Gigabyte( doplacilem 85 złociszy) wersja turbo edition 128mb/128bitowy taktowanie 475mhz/500 mhz pamiatki.

założylem mu radiatorki na pamięci i po kręceniu stabulnie poszedł mi rdzeń 510 mhz a pamieci 570 mhz.

W 3dmarku 03 dalo to na deuflaudzie 3496 pkt ( wiem że to mało ale nie reistalowalem windy po zmanie z radka oraz na dysku pozostalo mi 4 gb wolnego miejsca na dodatek system zasyfiony przez mojego syna.

tak sie zastanawiam nad zmaną chłodzenia rdzenia co byście polecili.

Na allegro są do sprzedaży wiatraki montowane w miejsce śledzia - gdyby zamontować go pod kartą graficzną wyciągalby ciepłe powietrze zpod karty - czy ktoś z was to stosował, jakie macie opinie na moj pomysł

Jeszcze jedna ciekawostka zauważyłem że po podkreceniu pamiątki są cieple natomiast na jednej jest gorący radiatorek czyżby pamieci nagrzewały się w kolejności i akurat ta pierwsza nagrzewa się najbardziej ( na szczęście 2 lata gwary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danrod

Ja w końcu zmobilizowałem się do częściowego działania tzn zmiany chłodzenia więc pociołem coolerek pasywny od Celeronka chyba 266 który jeszcze dawał rade na 450 i po niedzieli zaczne go montować na rdzeń, a boczne kawałki na pamięć. Dwie pieczenie na jednym ogniu :D Marzy mi się mały extreme więc zobaczymy. Jeśli idzie o rdzeń to najlepiej sprawdzają się coolerki z procków, patrz luks_pl, Świder- który jest 1st na orbie w 3DMark03 w kat Fx5200. A jeżeli nie chcesz kręcić to sailencery zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...