Skocz do zawartości
mikolaj

spadek wydajnosci w fx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za OT :angry:

 

Mój Winfaściak dziś się przebudził B)

Popędzony na 575/700 mhz w 3dm2001: 14875 marks i w 3dm2003: 4088 marks

Pamiątki już się powoli gotują :lol: musze chyba pociąć stary wentyl z durona i wrzucić to może będzie lepiej

Rdzeń powyżej 580mhz zaczyna już świecić malymi artami

Memorki czuje, że jeszcze się nie rozpędziły do końca tylko to chłodzenie :mur:

 

Jutro może wrzucę orba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Panowie co to za OT  :angry:

 

Mój Winfaściak dziś się przebudził  B)

Popędzony na 575/700 mhz w 3dm2001: 14875 marks i w 3dm2003: 4088 marks

Pamiątki już się powoli gotują :lol:  musze chyba pociąć stary wentyl z durona i wrzucić to może będzie lepiej

Rdzeń powyżej 580mhz zaczyna już świecić malymi artami

Memorki czuje, że jeszcze się nie rozpędziły do końca tylko to chłodzenie  :mur:

 

Jutro może wrzucę orba

1259541[/snapback]

Proc nieźle Ci 2k1 perzyspieszył B)

W 2k3 narazie Cię zjadam :P

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3339826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc nieźle Ci 2k1 perzyspieszył  B)

W 2k3 narazie Cię zjadam :P

1259556[/snapback]

No próbowałem jeszcze coś więcej ale niestety nie dajemy rady na tym paliwie, musze jakieś V-Power Racing zatankować :lol:

GPU: 425@582mhz zaczyna już pokazywać arty, a maks co idzie bez artów to 576mhz

Memki: 551@730mhz i to już kres ich wytrzymałości na obecnym chłodzeniu (podpis), wyżej już mamy małe artafekty

no i karta bez żadnego moda

podsumowując 3dm2k3: 4150marks (576/730mhz)

w 3dm2k1 te 30 mhz na pamięciach nie powodują już przyrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

No próbowałem jeszcze coś więcej ale niestety nie dajemy rady na tym paliwie, musze jakieś V-Power Racing zatankować  :lol:

GPU: 425@582mhz zaczyna już pokazywać arty, a maks co idzie bez artów to 576mhz

Memki: 551@730mhz i to już kres ich wytrzymałości na obecnym chłodzeniu (podpis), wyżej już mamy małe artafekty

no i karta bez żadnego moda

podsumowując 3dm2k3: 4150marks (576/730mhz)

w 3dm2k1 te 30 mhz na pamięciach nie powodują już przyrostu

1263080[/snapback]

Ja v-mody sobie daruję ;]

2k1 głównie używa proca itp. więc taktowania jakiś wielkich różnic Ci nie dadzą ;]

Obecna moje taktowania to kres możliwości karty. I tak ładnie się podkręciła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Słyszalem, ze 5700 mają blokadę podkręcania na nowych sterach. Jak podkręcić na nowych sterownikach, żeby nie mieć straty wydajności?! Muszę inaczej używać sterowników 56.xx

 

Jeszcze jedno pytanko. Bawię się teraz ASUSem 9570, który ma pamięci 3,3ns. A, więc powinien iść na 600MHz. Niestety pamięci walą artefaktami już przy 560MHz. Czy to wina za niskiego napiecia? Temperatury pamięci sa niskie. Około 50*C max mierzone od razu po testach. Czy da coś zmiana biosu? Czy w biosie można ustawić napięcie dla pamięci?!

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Jakim programem sprawdzacie temperature FX 5700?

1302906[/snapback]

Ja dedykowanym ASUSowi programem - SMART Doctor.

 

Aha. Ponieważ nikt mi nie odpowiedział na poprzednie pytania, postanowiłem sam się pobawić.

 

Weflashowałem BIOS ze zmienionymi (podkręconymi) zegramami przeze mnie.

Okazało się, że komp i tak wykrywa standardowe częstotliwości karty. Niby nic mi to nie dało, aż nagle...

 

Okazało się, że pamięci z max 550MHz (bez artefaktów) kręcą się na 610MHz! :-P

Wiem, że, jak na pamięci 3,3ns to standard, ale przynajmniej osiągnęły swoje nominalne parametry.

Rdzeń po wielu próbach ustawiony został na 555MHz.

 

Moja procedura jest taka:

 

Ustawiam dane częstotliwości, które są subiektywnie najwyższe, jakie może uciągnąc karta. Zabawa z Markiem.

Wtedy dojezdżazam do takich, gdzie bardzo rzadko pojawia się jakiś artefakt. I od tego poziomu zjeżdżam 10MHz w dół. Dlatego 10, żeby miec 100% pewność, ze karta jest stabilna i wolna od przekłamań :)

 

Pozdrówka

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moge zainstalowac starsze stery ale dlaczego nie najnowsze! chce cieszyc sie podobno poprawiana wydajnoscia nowszych sterow, moze problem tkwi gdzies w ustawieniach? ale jakos nie moge go namiezyc

895198[/snapback]

Przyłączam się do pytania sprzed ponad pół roku. Czy jest jakiś sposób na podkręcanie karty na sterownikach powyzej 56.XX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo !!!!!! Tylko że na GF 4200 Ti. Wszystko było super, nowsze sterowniki równały się wyższej wydajności (średnio - bo zdażały się czasem jakieś "bety" które obniżały wydajność) w każdym razie zasadniczo wraz z nowym sterownikiem wzrastała wydajność mojej kary - i tak w 3D Mark 2001 doszedłem do wyniku 14000.

 

Niestety - pojawiły się karty serii FX i jakieś pół roku później wszystkie strowniki obniżały wydajnosć mojej karty - aż do 9000 w 3D Marku. Potem zrezygnowałem z aktualizacji sterów i zostałem z tym najwydajnieszym.

 

Myślę że NVIDIA ma taką politykę:

 

Wydać kartę, dopracowaywać sterowniki żeby w testach karta wypadła jak najlepiej - i przekonać wszystkich że karty poprzednich serii były bardzo słabe. Bo te najnowsze - TO DOPIERO WYDAJNOŚĆ.

A przecież GF 4 Ti był bardzo udanym produktem i dopiero niedawno nastąpiła tak naprawdę potrzeba zmiany na nową kartę obsługującą DX 9.

Bo różnice w wynikach między GF 4 Ti a serią FX były naprawdę niewielkie. A gazety czy firmy testujące sprzęt używają przecież zawsze najnowszych sterowników do porównywania wyników - myślę że z tąd bierze się spadek wydajności po zainstalowaniu najnowszych sterowników w starszych serjach kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Siema! Jakim programem sprawdzacie temperature FX 5700?

1302906[/snapback]

sterowniki :P

wojs@

coś słabo Ci pamięci idą :| Moje śmigają na 700 (ale to jest MAX co się z nich wyciągnie bez v-modów)

Na nowszych sterach można @ coolbitsem, ale mi to nie pasi. Ogólnie stery 5X.XX są wydajniejsze od 6X.XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki :P

wojs@

coś słabo Ci pamięci idą :| Moje śmigają na 700 (ale to jest MAX co się z nich wyciągnie bez v-modów)

Na nowszych sterach można @ coolbitsem, ale mi to nie pasi. Ogólnie stery 5X.XX są wydajniejsze od 6X.XX

1305473[/snapback]

No tak ale ja w swoim prolinku nie mam takiej opcji:( A wlasnie...jak wgrac do "Pixelview Fx5700 128DDR 4ns 425Mhz/500Mhz VIVO" biosa od LEADTEKA?!?!?!? pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po Ge Force FX

Mam spowrotem R9600PRO. Tamtego FX dostałem przez połkę z reklamacji...

 

Cieszę się jednak, że posmigałem na FXie, bo naprawdę jest róznica między FX 5700 a R9600PRO. Naocznie to sparwdziłem. FX 5700 nie jest zły, ale w skali szkolnej oceniłbym go na 4 a Radka na 5. Nawet DOOM3 lepiej na Radku chodzi! Niby optymalizowany pod nV, a na ATI jest płynniejszy! O, co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeeJayWaski:

taśmą dwustronną, przewodzącą cieplo. Poszukaj na Allegro.

BTW. Do jakiej częstotliwości kręci Ci się RAM na karcie?

1309968[/snapback]

Narazie bez dodatkowego chlodzenia nic nie zrobie i tak dla beki ustawilem na 600mhz -zagrzala sie i wylaczyla, uff...naszczescie dziala dalej:D Mam juz zamówiona tasme z allegro i przygotowane radiatorki:D Jak podkrece to podam osiagi i wyniki w 3D Markach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za OT  :angry:

 

Mój Winfaściak dziś się przebudził  B)

Popędzony na 575/700 mhz w 3dm2001: 14875 marks i w 3dm2003: 4088 marks

Pamiątki już się powoli gotują :lol:  musze chyba pociąć stary wentyl z durona i wrzucić to może będzie lepiej

Rdzeń powyżej 580mhz zaczyna już świecić malymi artami

Memorki czuje, że jeszcze się nie rozpędziły do końca tylko to chłodzenie  :mur:

 

Jutro może wrzucę orba

1259541[/snapback]

Cieki bolek z ciebie .

Ja ma 15514 w 3d 01. looknij tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Pluszu misiowy ten wynik zawdzięczasz procesorowi :*

Ile masz w 2k3 ?

Edytowane przez kamilwrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Trochę może niektórych zdenerwuję ale potrzebuję pomocy, a skoro jest to temat o 5700 to myślę, że znajdę ją tutaj :)

Pytanie do posiadaczy kart Asus V9570TD (2d - 300/500; 3d - 425/500): czy to normale w tych kartach, że nie mogę ustawić sterów tak żeby wyświetlały obraz jednocześnie na monitorze i TV?? Dostałem tą kartę jako "nową" w ramach wymiany za takiego samego asusa sypiącego artefaktami, który nota bene też przyszedł do mnie jako "nowy" za inną spaloną kartę. W związku z tym po 3 miesiącach użerania się z serwisem szczerze wątpię w to ze ta karta przyjechałą do mnie nowa. I dlatego moje pytanie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

 

P.S. Nie kupujcie w sieci SFERIS bo was wyrolują tak jak mnie :(. A wszystko dlatego, że się dowiedziałem co to jest ustawa konsumencka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...