Skocz do zawartości
krzychuzw

Wybór: Sapphire Radeon 9600 XT vs PowerColor Radeon 9800 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc, którą na dzień dzisiejszy opłaca się kupić.

Obydwie ~740 PLN.

Która jest szybsza z OC ?

Wiem, że przy R9800Se jest szansa na R9800Pro.

 

 

PS 1. Czy wie ktoś gdzie we Wrocławiu (lub okolicach) można kupić R9800Se z gwarancją modowalności ?

 

PS 2. Wiem ze na allegro mozna dostac za tą cenę R9700, 9500pro, ale raczej nie będe tam kupowal (zle doswiadczenia znajomego), dlatego licze że ktoś mi odpowie na PS 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała seria R9600 to szajs.

Ty to powiedziałes ja natomiast nie moge powiedziec złego słowa o serii R9600. Ja na twoim miejscy brałbym R9600XT. R9800SE niemodowalny jest troszke wolniejszy od R9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała seria R9600 to szajs.

Ty to powiedziałes ja natomiast nie moge powiedziec złego słowa o serii R9600. Ja na twoim miejscy brałbym R9600XT. R9800SE niemodowalny jest troszke wolniejszy od R9600XT.

No a jak miałem powiedzieć mam R9500@PRO i chyba mi nie powiesz, że jakaś seria R9600 jest od niego szybsza. Dlatego napisałem, że nie opłaca się kupić R9600 żadnego a tym bardziej XT, bo trzeba być głupim żeby go kupić ( bez urazy). Jak za tą samą cenę ma się R9700 lub R9800se@PRO, które mają 8 powtarzam 8 potoków a nie 4 matematyka jest prosta. Chyba, że niektórzy mają z tym problemy. Kup, R9800se@PRO lub R9700 w ostateczności R9500@R9700. Powtarzam jeszcze raz nie kupuj nowych kart R9600 NIEOPŁACA SIĘ.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze R9600XT od R9500PRO jest słabszy zwłąszcza w wyższych rozdziałkach i gdy mamy właczony AA, ale nik tu nie wybiera miedzy R9500PRO a R9600XT tylko miedzy R9800SE a R9600XT. Pytanie było proste

Prosze o pomoc, którą na dzień dzisiejszy opłaca się kupić.

Obydwie ~740 PLN.

moja odpowiedz R9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak takie pytanie było to znaczy, że pytający się nie zna. Najlepszą ofertą dla niego byłby zakup R9700, który ma 8 potoków 256bit pamięć. Wymiata jeszcze lepiej niż R9600XT i R9800se nie przerabiany na PRO. A cena jest taka sama. Na allegro można znaleźć wiele okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe to teraz można znaleźć tylko dzięki boskiej pomocy. Ale większość można dostać jeszcze z gwarancją, bo były kupione niedawno. Ja bym wolał kupić R9700 lub poczekać jeszcze i po wakacjach na pewno już za 750zł dostanie R9800se@PRO jeśli chodzi o karty to nie opłaca się teraz śpieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 9800SE 128bit to nie ma wogóle sensu.

Jeśli 9800SE 128bit modowalny, to dalej bym brał 9600XT. 9600XT można sporo więcej wykręcić niż 9800.

Jeśli 9800SE 256bit to bym sie zastanowił, ale chyba ze skłonnością ku 9600XT.

Jeśli 9800SE 256bit modowalny to wiadomo co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe to teraz można znaleźć tylko dzięki boskiej pomocy. Ale większość można dostać jeszcze z gwarancją, bo były kupione niedawno. Ja bym wolał kupić R9700 lub poczekać jeszcze i po wakacjach na pewno już za 750zł dostanie R9800se@PRO jeśli chodzi o karty to nie opłaca się teraz śpieszyć :)

Właśnie rzeczywiście 9700 kupić w sklepie to trzeba mieć wtyki "na górze" ;]. Ale z tym czekaniem też nie jest tak bo lada dzień ma wyjść X800Se, co spowoduje że 9800pro stanieje i warto poczekać....... :)

Raczej preferuje kupować w sklepie(no online), dlatego za daną kwote interesują mnie właśnie te 2 karty.

 

Chyba że upoluje 9800se@pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej preferuje kupować w sklepie(no online)

Każdy ma swoje preferencje. Ale czy opłaca się kupić kartę za 750zł, której technologia jest sto lat za murzynami :) ( trochę przesadziłem) na www.allego.pl znajdziesz kartę w dobrej cenie a do tego na pewno znajdziesz region, który leży blisko ciebie i możesz załatwić wszystko sam na sam :) Radon 9600XT 128MB, 4 potoki, 128bit Radon 9700 128MB, 8 potoków, 256bit komentarz zbędny. Kupisz sobie kartę na wakacje :) a po wakacjach ją sprzedaż z stratą :( chyba, że tobie zależy na tym, aby mieć nowe a nie wydajne. Co z tego, że gry się tną skoro mam nowe :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej preferuje kupować w sklepie(no online)

"..." Co z tego, że gry się tną skoro mam nowe :) "..."

 

Raczej nie NOWE, a PEWNE. To znaczy np. nie będe musiał sie prosić via mail o wymiane sprzętu bo cośtam sie sypie. To też jest ważne dla niektórych osób, tymbardziej, że nie mam za bardzo czasu na coś takiego.

Ale przyznam że coraz bardziej sie skłaniam do R9800se@pro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak takie pytanie było to znaczy, że pytający się nie zna. Najlepszą ofertą dla niego byłby zakup R9700, który ma 8 potoków 256bit pamięć. Wymiata jeszcze lepiej niż R9600XT i R9800se nie przerabiany na PRO. A cena jest taka sama. Na allegro można znaleźć wiele okazji.

Witam, a nie da się odblokować 4 dodatkowych potoków w Sapphire Radeon 9600 XT 128 mb VIVO ?? I ile się da wykręcić z tej karty

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a nie da się odblokować 4 dodatkowych potoków w Sapphire Radeon 9600 XT 128 mb VIVO ?? I ile się da wykręcić z tej karty

 

:twisted:

Nie da się odblokować 4 dodatkowych potoków w żadnej karcie z rodziny R9600 jest jeden wyjątek Radon 9600 TX, ale to tak naprawdę Radon 9500 zmieniona tylko nazwa. Ile możesz z niej wykręcić to wszystko zależy, jakie masz pamięci, jaki masz zasilacz i czy GPU jest dobrze chłodzony każda karta podkręca się inaczej i nie ma uśrednionych wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można powiedzieć o Radeonie 9550 ?? (dziś jak szukałem, XT to znalazłem gdzieś do sprzedania TX wtedy się z teg ośmiałem bo nie wiedziałem co to jest- teraz już sie tak nie śmieje tylko szukam gdzie to było :)

spodkałem sie jeszcze z czymś takim XTG lub TXG wiecie możę co to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 tx (albo lepiej gigabyte 9600 pro ultra 3.3 ns) masz pewnąwydajność, 9800se jest słabszy a szanse na zmodowanie masz jak 1 do 10000000. wszystkie modowalne są już przebrane w hurtowniach i kosztują 200zł więcej.

zakup 9800se jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9550 to nic innego jak 9200 tylko z pełną obsługa DX9

no tak troche nie bardzo.

radosław 9550 to 9600 z obniżonym o 75mhz taktowaniem rdzenia.

oczywiście dociągnięcie tych 75mhz i uzyskanie radka 9600 to żadna sztuka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak troche nie bardzo.

radosław 9550 to 9600 z obniżonym o 75mhz taktowaniem rdzenia.

oczywiście dociągnięcie tych 75mhz i uzyskanie radka 9600 to żadna sztuka 8)

No, ale chodziło mi o to, że to jest jakieś tam gów… nie wiem z czego zrobili ale to mało istotne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prosze bardzo polemizuj , anie piszesz <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly.

9550 to radek 9600.

radki 9600 [ciach!]ami nie są;/

co prawda nie śmiem ich nawet porównymwać do 9600xt czy 9800se, ale karty godne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...