Skocz do zawartości
kl-damian

Temperatura procka duza?czy normalna?

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wogole to nie wiem czy jestem dobry z matmy i mam dobre rozeznanie ale Barton 2800+ to jest 188*11 czyli 2068, a wedlug pewnego narzedzia ktore przelicza Mhz na nominacje AMD tą z plusem (2200Mhz to 3200+ itp.) twoje 189*11 czyli 2078 to juz 2900+ ??!!??

(ale do tego momentu nie wiem na 100% czy moje rozumowanie jest poprawne). Takze zastanowil bym sie ciezko czy twoj procek to nie jest jakis nieudanym drut mod i dlatego moze tak sie grzac. Ewentualnie zweryfikuj czujniki na plycie (tak na poczatek bez miernikow nalepiej sprobuj dotkac radiatora blisko jego podstawy) jak cie poparzy to znaczy ze czujniki raczej nie klamia i masz te 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to nie wiem czy jestem dobry z matmy i mam dobre rozeznanie ale Barton 2800+ to jest 188*11 czyli 2068, a wedlug pewnego narzedzia ktore przelicza Mhz na nominacje AMD tą z plusem (2200Mhz to 3200+ itp.) twoje 189*11 czyli 2078 to juz 2900+ ??!!??  

(ale do tego momentu nie wiem na 100% czy moje rozumowanie jest poprawne). Takze zastanowil bym sie ciezko czy twoj procek to nie jest jakis nieudanym drut mod i dlatego moze tak sie grzac. Ewentualnie zweryfikuj czujniki na plycie (tak na poczatek bez miernikow nalepiej sprobuj dotkac radiatora blisko jego podstawy) jak cie poparzy to znaczy ze czujniki raczej nie klamia i masz te 80 stopni.

raczej nie bo fabrycznie 2800+ barton to jest 2080MHz ZOBACZ TU

a do serwisu sie i tak wybiore z tymi napieciami i temperatura :evil: wczoraj ostagnol 85*C :D aa co do procka to podejzana sprawa,bo jak kupilem czesci to byly papiery z wszystkiego co kupilem oprucz procka :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie bo masz plomby wiec pewnie nie masz obudowy otwartej a to ma znaczacy wplyw na chlodzenie masz jakies dodatkowe wentyle po za tym raczej nie jest mozliwe zebys mial temp >70 wiekszosc procków sypie wtedy bledami i robi restarty, nie wiem jeszcze jak Ci mozna pomóc temp przy starcie nie powinna przekroczyc nigdy 50* chyba ze masz ostro oc przy 85* radiator juz parzy i raczej nie da sie go dotknac a pasta rozplywa sie dookola rdzenia moze radiator jest na obróconyo 180* bo to w nasz polskich specjalistycznych serwisach dosc czesto sie zdarza:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie bo masz plomby wiec pewnie nie masz obudowy otwartej a to ma znaczacy wplyw na chlodzenie masz jakies dodatkowe wentyle po za tym raczej nie jest mozliwe zebys mial temp >70 wiekszosc procków sypie wtedy bledami i robi restarty, nie wiem jeszcze jak Ci mozna pomóc temp przy starcie nie powinna przekroczyc nigdy 50* chyba ze masz ostro oc przy 85* radiator juz parzy i raczej nie da sie go dotknac a pasta rozplywa sie dookola rdzenia moze radiator jest na obróconyo 180* bo to w nasz polskich specjalistycznych serwisach dosc czesto sie zdarza:D

jest jeden wiatrak w obudowie co wyciaga. a temp fakt moze i pokazuje przesadna ale bedzie cos kolo bo w obudowie jest ok 45*C a w pokoju moze mam 23*C :) i kiedys jak delikatnie kompa otworzylem to w srodku byl duzy gorac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy to norma (temp) przy tych parametrach jakie ma ten sprzet?

I czy nalezy wierzyc Aidzie?

Typ procesora AMD Athlon XP-A, 2100 MHz (6.25 x 336) 2800+

Nazwa kodowa Barton

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Typ czujnika Winbond W83627HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Abit NF7 Series

 

Napięcie rdzenia procesora 1.68V -1.70 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.16 V

+12 V 12.16 V

-12 V -12.86 V

-5 V -5.15 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.62 V

DIMM 2.67 V

 

Buda -Enlight, czesto otwarta, wtedy temp jest;33°-39°C i bywa 49°-59°C.Rekordzik to 56°C/63°C [!?]

Jest wyzsza bo brak wentylacji gdy klapa zamknieta? Czy po prostu efekt podkrecenia procka?

 

I nie wiem jak TO interpretowac:

Właściwości procesora

Producent AMD

Wersja AMD Athlon XP

Częstotliwość zegara zewnętrznego 166 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 3000 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2083 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.6 V

Stan Włączone

Typ gniazda do rozbudowy ZIF

Oznaczenie gniazda Socket A

A ja go nabylem jako Xp2000 i lekko go tun.

Moze parametry ktore podslem w czyms pomogą.

Prosze o jakies podpowiedzi. Pozdrwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 4,08 V , sprawdz jeszcze miernikiem , ale raczej mozesz juz sie ubiegac o nowy zasilacz ...

Moj Athlon 2000++ XP osiaga max 63 st C, wiec u ciebie jest chyba przesada z ta temeratura nawet uwzgledniajac to, ze sa przeklamania to chyba nie sa rzedu 20 st C. Lec do tego sklepu i powiedz im ze musza cos z tym zrobic ( u mnie podzialalo za 3 coolerem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie bo masz plomby wiec pewnie nie masz obudowy otwartej a to ma znaczacy wplyw na chlodzenie masz jakies dodatkowe wentyle po za tym raczej nie jest mozliwe zebys mial temp >70 wiekszosc procków sypie wtedy bledami i robi restarty, nie wiem jeszcze jak Ci mozna pomóc temp przy starcie nie powinna przekroczyc nigdy 50* chyba ze masz ostro oc przy 85* radiator juz parzy i raczej nie da sie go dotknac a pasta rozplywa sie dookola rdzenia moze radiator jest na obróconyo 180* bo to w nasz polskich specjalistycznych serwisach dosc czesto sie zdarza:D

Troche masz racje bo zazwyczaj procki przu >70 sypią błeędami ale nie na płytach gigabyte które zawyżają temperature jakby miał tak gorąco na innyje płycie np.epox,abit... to na 99% miał by rey i komp nie działł poprawnie ale to jest gigayte który jakoś inaczej podaje tepereratury i do 80-85 stopnid działa poprawnie...

A jak masz plomby to poszukaj na Allegro takiach samych lub je jakoś delikatnie ściągnij...jak sciągniesz obudowe to temperatury spadną ci o 10 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak masz problem z temperatura na GA to może sprubuj zminic bios :)

mi to pomogło (mam GA-7VT600 :) i przed zmiana biosu miałem w stresie 62stopnie, teraz jak mam bios F12 temperatura jest idle 42 stres 48 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli te napiecia to prawda, to ja na twoim miejscu juz bym nie wlanczal wiecej kompa. Czym predzej wymien ta zasilke, bo inaczej w niedlugim czasie zaczniesz wymieniac po kolei wszystkie podzespoły.

A co do temperatury. Zdecydowanie za wysoka. Zamontuj pod zasilaczem jakis wentyl wyciagajacy cieple powietrze z budy- ja mam 120mm na 7v- a temperatura napewno troche pojdzie w dół.

I sprawdz w koncu ręką czy radiator jest gorący, bo moze zwyczajnie czujniki zle odczytyja temperature.

PS. 43 stopnie w budzie to tez troche duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update biosu nic nie da, zmieniałem biosy[teraz F10] i nadal  jest gorąco...

Coś z tym modelem 400L jest nie tak :?

Tylko na nim są takie kosmiczne temperatury (Spookie, nie jesteś sam :?). Na 400Pro2 i 400 takich wyników nie ma :? (a to ten sam chipset).

 

Wypuścili tyle BIOSów.. a żaden nie poprawił odczytów (na forum nForcers są ludzie co mają stabilnie 90+ stopni C na 400L, co w teori powinno zabić im procki ..... ręce opadają)

 

-----

Ludzie, sprawdzajcie najpierw napięcia miernikiem, a potem myślcie o zmianie zasilacza.

W przypadku kl-damiana jest ten problem, że on ma plombę - w takim razie niech serwis to zrobi (głupia plomba :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...