Skocz do zawartości
zembol

Wc zembola :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio moda na to zeby trabic wszem i wobec o swoich instalacjiach wodnych , co czynie i ja. To chyba jedna z bardziej udanych wersji mojego wc tzn kompaktowa i bezpieczna :), wczesniejsze patenty z perspektywy czasu raczje o pomste do nieba wolaja:). Garsc szczegolow :)

Bloki Crystal C3, Abadon lite, Hydor L30, Nagrzewnica taka ktora sie zmiescila w calosci do anteca :), stosowny wentyl ( sunon 120 x120 x25 ) , waz igielitowy 16/12. Procek to 1700@2200 Mhz przy 1.9 v. Co do temp. podam jedynie w stresie , poniewaz seti non top :)

wentyl 5v obudowa otwarta 47 buda zamknieta 51

wentyl 7v buda otwarta 43 zamknieta 46

wentyl 12v buda zamkniata 38 otwarta 37

Na koniec fotki. Wszelkie sugestie i pytania mile widziane :)

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mam taki sam uklad tylko ze z kadetem i z l30 zatopiona :) Temperatury jednak spoooro nizsze. Co jak co ale 50 stopni to troche duzo... Pewnie to "dzieki" wspanialym sensorom na plycie, ale i tak dziwne - wszystko dobrze pozakladales?

U mnie jest mniej wiecej tak w stresie:

-42 buda zamknieta wentyl na kadecie 4,5V

-39 jw na 7V

-36 jw na 12V

 

Mysle ze temperatury u mnie sa mniej wiecej prawdziwe bo i takich bym sie spodziewal ;-)

 

Ciekawe jestem jaka masz temp na chipsecie?

Pozdro, ladny patent z gabka na hydora ;)

 

**UPDATE**: kadet jak i zbiornik sa oczywiscie poza obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz ukald wymaga jesio troszke poprawek , co do temp to czeba wziac pod uwage to ze procek 2200 i 1,9 v viec troszke sporawo , co do uv to bedzie czekam teraz na stosowny plyn i katode, w tej chwili przewod laczacy pompke z nagrzewnica jest za krootki , bo do tej pory wentyl zamocowny byl z droogiej strony jak dotra plyny i katoda wsio wrooci do normy.Co do za zagiecia to mozna bylo go uniknac dajac wieksza petle ale ja celowo zrobile jak najmniejsza i dlatego powstalo to zalamanie :). Na polce czeka jesio Abadon na GPU , ale to dpiero jak jakis radek

9800 pro zjedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elganckie WC :D

 

temp sa z pewnie z diody wiec tu nie ma co sie rzucac...a pozatym 1,9V robi swoje a do tego kadeta ma w obudowie a nie na zewnatrz, gdyby ja wystawil poza to napewno tempy byle by mniejsze.

 

@eq4ever, to ze ty sadzisz, ze masz prawidlowe odxczyty to jest smeioszne, mozliwe ze masz nawet wieksze temoeratury od zembola, nie ma co mowic o temperaturach moim zdaniem, bo i tak nikt rzezywistych nie zna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEh wc -et fajny :D !!! co do temperatur to bywa roznie (mamy taka sama plyte) ale co tam wazne ze dziala, nie cieknie i sie podoba wlascicielowi !

 

p.s. Zwodowales polnocny mostek a u mnie wieksze tem ;D oczywiscie wg moich badan organoleptycznych ma mostek poludniowy z tego wnika ze masz odwrotna sytacje od mojej...

Masz moze jakis patetnt na mocowanie pompki do budy ? Oczywiscie pomijam ten za foto.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się.

Ładne teraz robia bloczki nie to co za moich czasów :)

Jodlasty a twoje czasy to kiedy , bo ja w 2002 zrobilem kilka projektow blokow , wszystkie wiercone :) , niestety wtedy to nie wygladalo tak estetycznie :) , wiadro pompka ( jakos od ruskich ) i bloczek na sznurki powiazany ( potem byla zapinka ze spinaczy biurowych i kawalka aluminium z srubka posrodku ), nejlepszy bloczek jak zrobilem to ten :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz 3 fotki z nowej wersji :). Co do tej edycji to mialem kilka wpadek. Ukruszylem jadro na radku 9950 :) , naszczescie nadal dziala :). Potem byly 2 potopy. Za pierwszym razem podczas 24 godzinnego testu ( dokreconie zacisku pomoglo ) . Drugi wylew mial miejsce dzisiaj , wlaczylem kompa ale zapomnialem o pompce :) woda sie zagotowala jak sobie przypomnialem o pompce i ja wlaczylem to para wodna wystrzelila odpowietrzeniem , zanowu zalalo radka i mobo, heh po wysuszeniu wsio dziala :)( po tym zdarzeniu wrescie zebralem sie zeby znalesc jakis przekaznik :) ) a teraz zdjecia nowej wersji , doszedl abadon na grafe pozatym wsio po staremu :) ( fotki okolo 350 kilo )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

- czy duże są różnice w głośności (5V, 7V, 12V) między zamkniętą a otwatrą budą?

- czy nie gotuje ci się przypadkiem ten hydor w tej gąbce?

- co to za nagrzewnica?,

- jaką masz temperaturę wody? (podejżewam że sporą)

- duża jest różnica pomiędzy głośnością wentyla na 5V, a na 12V przy zamkniętej budzie?

 

pozatym:

- fajny shroud

- drogie napewno te WC :/

 

POzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Hydora to grzeje się najbardziej ta część zaraz za wylotem do góry (daje zdjęcie)

Dołączona grafika Czasami jest naprawdę gorąca ale mysle że to pompce nie przeszkadza bo do środka wpada zimna woda prosto z nagrzewnicy (u mnie). W moim wypadku ten hydor stoi tak jak na rysunku na gąbce stąd moje pytanie- czy w twoim ułożeniu jest cichszy (mniemam że tak bo wirnik jest wtedy pionowo) [testowałeś ?? ]. Ogólnie pompka bardzo dobra. Sam będę miał 4 bloki i 2 nagrzewnice więc mocy nie zabraknie.

Zembol mam jeszcze pytanie 8) co do radiatora na SB. Czy masz tam dziurki na przymocowanie ?? Bo ja chcę również z NB dac radiator na SB tylko ja tam widzeże masz kołki....jak z umieszczeniem przycinałeś gdzies ??

Układ bardzo fajny i bardzo mi sie podoba porządeczek w środku :D Ja na razie mam burdel (jak dokupie jeszcze 2 bloki to wtedy sie zabiore za porządki w środku)

Co do wydajności WC to czujniki jak mówią można sobie o kant du.. rozbić. Ja po założeniu WC patrzałem na temperatury względem chłodzenia powietrznego :] oraz wynikach o/c :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

- czy duże są różnice w głośności (5V, 7V, 12V) między zamkniętą a otwatrą budą?

- czy nie gotuje ci się przypadkiem ten hydor w tej gąbce?

- co to za nagrzewnica?,

- jaką masz temperaturę wody? (podejżewam że sporą)

- duża jest różnica pomiędzy głośnością wentyla na 5V, a na 12V przy zamkniętej budzie?

 

pozatym:

- fajny shroud

- drogie napewno te WC :/

 

POzdr. :)

1. 5v wcale nie slychac , 7 v delikatny szum przy otartej , 12 lepiej nie mowic ( ale taka juz jest specyfiacja tego wentyla , zajebiscie wydajny ale i glosny przy 12 v )

2. Raczej nie , owszem grzeje sie ale nie zeby sie spalil :)

3. Nie wiem :)

4. okolo 10 -11 stopni nizsza niz odczyt z procka

5. ogromna 5 wogole nie slychac ( wtedy slychac baracude VII 120 gb )

 

co do kosztow to w sumie nie jest tak tragicznie calosc byla kompletowana na raty wiec nie zabolalo mnie to az tak ( Antec w sumie kosztowal wiecej niz to wc )

 

mkowalm

 

W reversie 2.2 epoxa 8rda+ sa otwory do mocowania radiatora na SB , u mnie na SB siedzi orginalny radiator zdjety z mostka polnocnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne chlodzonko, ale te opaski na polaczeniu CPU>>NB mi sie niezbyt widza. Nie lepiej zlootowac jakies kolanka? Ja tez wczoraj skladalem swoje WC i czyscilem jadro R9600Pro i widzialem ze jest troszku ukruszone :(, ale dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spox co do laczenia miedzy CPU>>NB jak juz Ent napisal ja osobiscie bym wykorzystal miedziane kolanka i wszelakie krzywki z miedzi dostepne w castoramie czy innym sklepie wodkangaz

Ja wlasnie w swoim chlodzonku cos takiego zrobilem(w najblizszym czasie h2o by he_avy beda foty) obecnie brak mi tylko bloczku a zastanawiam sie miedzy PowerX a Crystal C3

A pytanko do Zembol'a -- co to za pamiatki masz u siebie i czy sie bardzo grzeja ja moje kingstonki 333 niestety w Dual nie puszcze na 400 ale bez Dual dzialaja bez zmian napiec na nich na 400 moze by i wyzej poszly ale cza by na nie jakies radiatory pewnie bo grzeja sie sakramecko

pozdro all wodniakom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...