Skocz do zawartości
vodoo

Chłodzenie wodne (czy dobrze kombinuje?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Denerwuje mnie już mój Volcano 7+, dlatego postanowiłem zainwestować w WC. Niestety kasy nie mam za wiele, dlatego pytanie do was jest następujące Czy zestaw, który przedstawiłem na dole ma ręce i nogi ?

 

blok - no właśnie co ? mój soltek nie ma otworów dookoła socketu

pompka - Pompa 1001 Compact 600 ? (może jakaś niezatapialna alternatywa ?)

chłodnica - Kadet z allegro ;) + wentyl

do tego wszystkie złączki i inne badziewiajstwa

 

chciałbym zmieścić się max w 400zł

 

Czy to ma sens, czy będzie w stanie schłodzić mojego Athlona 210x10 1,7v ?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POmpka - pomysl o mj1000 - da sie przerobic na niezatapialna - a jak cie stac to hydor seltz l30 (ew l20 - jak dostaniesz ktorakolwiek ;) ).

Co do bloku to juz dzis nie ma problemu - mozna kupic za ~20zl blaszke ktra pozwala mocowac wiekszosc blokow do socketa.

 

Blaszki dostepne napewno na Mcs.pc.pl a gdzie jeszczze to trudno mi powiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym mj 1000 czy ciezko jest ją przerobić na niezatapialną ? Mam prośbę generalnie obstawiam przy czymś takim:

 

mj1000

SPIDER EXTREME - PX o ile da się to zamontować na moją płyte

chłodnica od kadeta

no i jakiś tani zbiornik wyrównawczy

 

Jeszvze jedno pytanie, mianowicie ile metrów rurek potrzebuje, jakiej średnicy, jakie złączki, kolanka... ile szt. ? Gdybyście mogli wymienić w miarę dokładnie co jeszcze muszę kupić, aby nie kupować zbędnych rzeczy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - ja bym jednak bral frosta zamiast Spidera ext - ale to twoj wybor. Pompka spoko - latwo sie przerabia. Co do wezy to w budzie typu midi tower da sie pojechac to metrem weza :) - polecam kupic 1,5 zawsze sie przyda a majatku nie kosztuje :). Jezeli nie masz zbiornika wyrownawczego to potrzebujesz trojnika. Kolanek przy ukladzie cpu-pompka-nagrzewnica nie potrzebujesz- nic nie powino ci sie zalamywac. Co do wezy to rozsadnie bedzie zastosowac 12/16 a zlaczki np choinki 12 mm (takie jak sa w spiderze ext). Problem jest taki ze w spiderze ext maontuja standardowo 16mm po srodku co tylko utrudnia montarz. Mozna poprosic o 12mm i wtedy masz weze takie same.

 

Ja proponuje zakup 2 trojnikow y (jeden do odpowietrzania drgui zeby polaczyc weze z cpu) 1,5 weza 12mm id (sr wew)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wezmę tego frosta, widzę że sporo osób go poleca, obudowę mam Big Tower Chiefteca, która jest naprawdę Big ;) dlatego kupię z 2 metry albo 3 metry przewodów.

 

Czy jest na forum ktoś kto mieszka we Wrocławiu i jest w stnie pomóc mi z pierwszym WC ;-) ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec forum jest zdominowane przez ludzi z wrocka (tak przynajmniej sadze) Ktos ci pomoze.

Z wezem nie przeginaj - twoj big tower pewnie ma jakies 60-70cm wtsokosci wiec nawet biorac 2 razy po rogach to juz ci nie wyjdzie wiecej niz 1,5m :) - wez 2 i nie szalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki fireblade3 bardzo mi pomogłeś.

 

A jeszcze jedno pytanie jak mam przymocować rurki do nagrzewnicy od Kadetta ? Z tego co widziałem są one nieco wieksze nic srednica przewodu.

 

p.s.

 

Czy wiecie gdzie we Wrocławiu kupię pompke MJ1000 ? W proline nie mają, 4 sklepy Zoologiczne na Kosmonautów generalnie nia mają nic ;) może w galerii ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zalozenie weza 12mm na krucce od kadeta to zaden problem. Wystarczy rozgrzac koncowke w garnuszku (kubeczku etc) z goraca woda (taki przestygniety z 5-7min wrzatek jest dobry) lub zapalniczka. Wejdzie bez problemu. Co do pompy to zwroc uwage na Hydora seltza l20 - http://4max.pl/produkt.asp?g=106&gg=61&id=823 kosztuje 100-110 zl wiec podobnie jak mj1000 jest ciut (ale nie znacznie) slabszy a gabrycznie niezatapialny z niezlymi jak na ta cene kruccami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy to zwroc uwage na Hydora seltza l20 - http://4max.pl/produkt.asp?g=106&gg=61&id=823 kosztuje 100-110 zl wiec podobnie jak mj1000 jest ciut (ale nie znacznie) slabszy a gabrycznie niezatapialny z niezlymi jak na ta cene kruccami :)

Generalnie to chyba bardzo dobry pomysł, no więc na dzień dziesiejszy zestaw spokojnie mieści się w 400zł.

 

Frost 8) 139zł + Hydro Seltza l20 100zł + chłodnica ok 60zł + 3 WS lub Calsbergi... dla pomagiera ;) + kable i wszystkie piredoły, pytanie tylko czy opłaca się zastosować rezerwuar czy wystarczy sam odpowietrzacz.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij kupic blaszki adaptujacej otwory wokol socketu,

 

nie powinenis miec zadnych problemow z montazem, 1 blok to nie problem, postaraj sie sam wszytsko zlozyc bedzieszm ial wieksza satysfakcje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie widziałeś PH 802 ? W Galerii mieli Hydora ale S coś tam, generalnie gość mówił, że wycofują się bo zbyt wiele mieli reklamacji na Hydora. Ciekawe ile w tym prawdy ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

 

p.s.

 

Mój znajomy ma sklep zoologiczny podzwoni dzisiaj po Hurtowniach w poszukiwaniu Hydora l-20 jeśli coś się znajdzie dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie to troszke zainteresuje. Taki maly tescik Frost vs Nukleon 2 v1.0 - moj wlasny, nieoficjalny. Od razu uprzedzam, nie bylo zadnego sciamniania i zaokraglania wynikow :D

Wniosek mi sie nasuwa, ze musze miec hydora L30 :D ;) Bo cisnienie z hailkei mam za male, ale wyniki zadowalajace sa. Zreszta zobaczcie sami ---> http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=65&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie to troszke zainteresuje. Taki maly tescik Frost vs Nukleon 2 v1.0 - moj wlasny, nieoficjalny. Zreszta zobaczcie sami --->http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=65&start=15

Bardzo mnie to interesuje, aczkolwiek "Odnalezienie forum.realitynet.pl było niemożliwe... ble ble" chlip co się z nim dzieje ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie to troszke zainteresuje. Taki maly tescik Frost vs Nukleon 2 v1.0 - moj wlasny, nieoficjalny. Zreszta zobaczcie sami --->http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=65&start=15

Bardzo mnie to interesuje, aczkolwiek "Odnalezienie forum.realitynet.pl było niemożliwe... ble ble" chlip co się z nim dzieje ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Zmieniamy serwer, a co za tym idzie zmieniaja sie wpisy w DNSach :D

 

Juz terqaz przez ten adres powinno sie udac :D http://forum.mod4.us/viewtopic.php?t=65&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie (ponownie) !

 

Nabyłem właśnie drogą kupna Hydro S. l-20 przyjedzie do mnie jutro, chłodnice już się moczy ;))) i teraz pytanie:

 

co muszę bbbardzo dokładnie dokupić (pomijająć blok) ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem pompke Hydor Seltza l-20 jest jeden mały problem, nie bardzo chce działać, albo ja coś źle robię, mianowicie. Wyciągnam ją z opakowania, zdejmuje przednią pokrywkę, odkręcam ten niebieski plastik nr.2 , wymuję ten 2 plastik do regulowania, zakładam niebieski plastik nr. 1, zakładam rurkę, zakładam ją też na górze i co ? i nic wkładam 2 rurki do wanny, a pompka pracuje ale nie pompuje, jak zaleje ją wodą to coś tam przepompuje ale nie udźwignie tej wody daleko ;/ o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo MJ1000... Przecież ona jest niezatapialna, nie trzeba nic przerabiać. Wyjście ma 13mm, a wejście chyba 18mm. Pompuje jak głupia (jeden - dwa bloki bez problemu ciągnie).

 

Co do załamywania węży, to nie byłbym taki pewien... Jak blok ma dwa wyjścia, to trzeba je dać do Y, a potem jeszcze wąż z Y. U mnie musiałem dać dwa kolanka 45st między blokiem i wejściami w Y. Lepiej sprawdź jak to Ci się poukłada w tej obudowie. Ja mam obudowe midi, pompe i nagrzewnice w szafce obok i wcale nie jest różowo z wężami (z castoramy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wszystko już OK, trzeba było najpierw dobrze odpowietrzyć układ, dzisiaj podeślę fotki całkego zestawu aczkolwiek uprzedam, że nie jestem estetą ;))) a całość ma w pierwszej kolejności chłodzić.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Generalnie nie najlepiej mi idzie z tym chłodzeniem, dzisiaj poległ XP 1700, ABS w Solteku nie zareagował jak trzeba !!! QTWA !!!

 

Wszystko pięknie działa, największym problemem jest jednak mocowanie to czarne badziewie na socketa gnie się strasznie a co za tym idzie blok ie przylega do procka idealnie. Tempreatura jaką wskazuj ABS w tej chwili to 54 C a jak docisne ręką spada ODRAZU do ok 40 ! Co ja mam biedny zrobić już opadam z sił.

 

p.s.

 

Ma ktoś może jakiegoś procka do sprzedania ze sporym zapasem mocy ?

 

pozdrawiam

 

załamany

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, z ta zapinka tez miałem problemy jak zakładałem za pierwszym razem... Kombinowałem z doginaniem, śrubokrętami itp i ją pogiąłem tylko. Za drugim razem wcisnąłem na chama, ładnie wskoczyło na swoje miejsce (z lekkim hukiem, aż się przestraszyłem ;]) i gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem ją na siłe i temperatura spadła z 55 do 40 ;) aczkolwiek dociskąją palcami spada jeszcze do 37, no nic popracuje nad tym albo zmienie płyte :)))) cholera strasznie mi szkoda tego procesora ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Nie będe zaczynał nowego wątku, mam pytanie czy mój Hydor l-20 podoła jeśli dołożę do całego zestawu blok na NB ?

 

p.s.

 

Dla przypomnienia mam:

 

Kadetta + Frosta

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...