Skocz do zawartości
djsaint

2 kompy i bezprzewodowy LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem wogóle zorientowany w temacie bezprzewodowych sieci i mam banalne pytanie. :D Chcę połączyć 2 kompy w mieszkaniu bezprzewodową siecią. Jeden komp będzie udostępniał połączenie internetowe drugiemu. Jaki sprzęt powinienem kupić? 2 karty sieciowe bezprzewodowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wogóle zorientowany w temacie bezprzewodowych sieci i mam banalne pytanie.  :D  Chcę połączyć 2 kompy w mieszkaniu bezprzewodową siecią. Jeden komp będzie udostępniał połączenie internetowe drugiemu. Jaki sprzęt powinienem kupić? 2 karty sieciowe bezprzewodowe?

ze sprzetu - to polecam okulary.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=77336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Kompy w domu chcesz łączyć bezprzewodowo ?

Ale zastanów się czy to napewno się opłaca i czy nie lepiej położyć sobie kabla jeśli komputery nie stoją od siebie daleko. Z pewnością kablem wyjdzie Cię taniej i będziesz miał znacznie większą prędkość, bo jeśli wypadło by coś ściągnąć z jednego komputera przez sieć to przez WLAN zdecydowanie wolniej idzie niż po kablu.

Zastanów się bo ja mam 3 kompy połączone wszystkie kablami i chodzi szybko i też niedrogo wyszło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówki do zwykłego ethernetu mam i nie byłoby żadnego problemu ze zrobieniem zwykłego LANu ale nastawiony jestem jednak na bezprzewodowy.

Dzieki za odpowiedzi, temat zamknięty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko czy dostawca stawia jakieś ograniczenia przy podłączeniu dwóch komputerów w jednym lokalu.

Heh no skoro odświeżyłeś ten zamknięty temat, to już odpowiem. Dostawca nie stawia żadnych ograniczeń co do tego (InternetDSL z tepsy). A sieć w rezultacie zrobiłem przewodową ze switchem, tylko trochę trzeba było powiercić w ścianach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helppp

Chce podlaczyc dwa komputery co sa oddalone okolo 160 metrow, siecia wlan. Co bedzie potrzebne??

Czy te podstawowe anteny z karta wystarcza, bo jak pisza producenci ze sa do 400 metrow. To są dwa osobne budynki ktrore sie widza, tzn teren nie jest zabudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanów się czy to napewno się opłaca i czy nie lepiej położyć sobie kabla jeśli komputery nie stoją od siebie daleko. Z pewnością kablem wyjdzie Cię taniej i będziesz...

Nie koniecznie taniej przez zwykle karty sieciowe. Ostatnio widzialem gdzies radiowe za 29zl (od sztuki). Co prawda 11mbps, ale zawsze. W sklepie najtansze sieciowki kosztuja tez okolo 20zl, firmowe troche wiecej. W przypadku sieci radiowej oszczedzasz sobie kucia scian, kosztow kabla, przeciagania go przez sciany itp (zakladam, ze ktos chce, aby kable nie wisialy w pokoju). Alternatywa jest LAN przez siec energetyczna, ale urzadzonka w technologii dLAN troche za duzo kosztuja (okolo 300zl), a do tego potrzeba jeszcze zwyklych sieciowek. Transfer tez nie powala (aktualnie maks 14mbps, w praktyce okolo 8mbps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...