Skocz do zawartości
I_Zorg

Nowy Cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z Coolerem

Postanowiłem sobie poprawić i wymienić mojego starego Minta na coś wydajniejszego, i zakupiłem na allegro "kilku tygodniowy" GlacialTech Silent Breeze 462 II, no i zaczeły się schody.

Po załozeniu temp-80stopni!!! szok

zdejmuję, pasta ledwie odbita, a dałem tyle co mormalnie, no to dołożyłem i 70stopni.

Zakładam starego Minta i 50 jak zwykle.

Na marginesie mój Mint "pływa" deliikatnie na poduszkach

a nowy siedzi jak przymórowany, dodatkowo pasta po zdjęciu radiatora nie jest na radiatorze zgnieciona, tylko grudki.

Wysnułem z tych obserwacji dziwny wniosek, że płytka coolera jest za cięka(za niski schodek) i bez tej orginalnej taśmy przewodzącej cooler opiera się na gnieżdzie procesora zamiast na rdzeniu.

Wiem że brzmi to dziwnie, ale chcę wiedzieć czy reklamować cooler, a nie chcę wyjść na idiotę.

Wiem że to trochę zawiłe, prosze o wyrozumiałość i radę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze poprzedni właściciel sobie trochę tego wentyla wypolerował.. tylko trochę za bardzo. jak masz możlwość, to załóż tem cooler i za każdej strony dobrze pooglądaj. Jeśli potwierdzi się, że winna jest podstawa radiatora, to pilnik w dłoń i po chwili roboty wszystko powinno pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pisząc tego posta byłem jeszcze bardzo śpiący i słowo "cooler" z pierwszej wypowiedzi I_Zorg'a wziąłem jako Celeron. Poprostu to taki już nawyk, że jak wstane to najpierw do komputera, a potem dopiero do łazienki myć się czy załatwiać potrzeby fizjologiczne... Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona :D

 

Dupek który mi sprzedał zdejmował wentylator do czyszczenia i jak zakładał to spinkę która w tym coolerze ma takie łapki ustalające pozycję kolera wzgledem gniazda, dał łapkami za radiator, zamiast między 1 a 2 listek radiatora, powodowało to nasówanie sie radiatora na gniazdo w czasie zapinania.

 

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy, szczególnie fipie15 za kawał o celeronie który podniusł mnie na duchu w tych ciężkich chwilach :)

 

I jeszcze jedno, nie wydawajcie 88 PLN na ten cooler

kupcie sobie Minta za 30, ten 1 stopień różnicy nie jest wart 50 PLN

chyba że 50 kosztuje to złoto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...