Skocz do zawartości
Olek

P4 3.06 HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zakupiłem takowy procek (idzie do mnie pocztą)

ile da się z niego wycisnąć ????

 

Czy nalezy włączać obsługe HT pod czas pokręcania czy nie ???

 

Włączenie HT po podkęceniu przyśpieszy widnowsa czy nie ma po co właczać ???

 

Jaki domyślne ustwienia ma taki procek wiem iż obsługuje szyne 533 czyli jak mnie mam to x*133

Moja platforma na której będe testował tego procka to niestety starsza już płyta na pamięciach rimm ale to chyba nie przeszkadza :)

 

AsUS P4T533-C + 2*512 400mhz Toshiba+Radeon 8500LE @ (275/275) + zasilacz Chefiet 420W

 

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc w rozwianiu moich wątpliowsci. :!: :!:

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ila da się wycisnąć będziesz musiał sprawdzi sam, zwłaszcza, że to zależy nie tylko od CPU, ale też od pamięci, płyty...

HT możesz zawsze mieć włączone.

Włąściwie zawsze jest sens włączać HT, zwłaszcza, gdy pracuje się na kilku programach naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, wrozkami nie jestesmy ale o/c zalezy od ww. plyty , ramu , psu , proca.

p4 3ghz HT ma fsb 800 , efektywne 200. HT uzywaj zawsze , po to w koncu ktos to wymyslil. hm... z tego co widze to twoja plyta chyba nie obsluguje fsb 800 :? takze z HT bedzie ciezko...

teraz przydaloby ci sie zmienic mobo na i865/i875 + memy na dimm i powinno byc ok ;)

 

buehehe , podkrecony z fsb 400 :lol:

na fsb 400 byly p4 willamette i celiny northwoody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO trzeba bylo brac 2.8 HT 800 z SL6Z5(M0 Stepping)

ja wlasnie takowego posiadam i narazie na BOXowym chłodzeniu Intela po podkreceniu na FSB 250(dzielnik dla pamieci 5:4) mam 3.5GHz temperautra 60'C w full-load(UD w tle sie liczy ;) )

czekam juz teraz tylko na Crystala...

ale skoro wziales 3.06 GHz tzn. ze wziales na szynie 533...

i lepiej aby byl stepping D1...lepiej sie kreci

HT miej wlaczone zawsze i wszędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojej konfiguracji do procka z tytułu pstu 3.06 HT to napisałem w pierwszym poście

 

posiadam mobo

Asusa P4T533-C obsługuje on procki na szynie 533 i HT dla tego kupiłem procka na szynie 533 na szynie nie mogłem poniewąz płyta nie obłuży (chyba :-) ) a dokonałem modernizacji mojej płyty ponieważ posiadałem rimmy a kupno nowych pameci to zbyt wysoki koszt jak dla mnie

 

prosze nie patrzecie na podpis tego co posiadam poniwaz jest to nie aktualny opis nie odświerzany ok kilku miechów :-(

 

pozdr. wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takiego proca, na porzadnym chlodzeniu wodnym bez podnoszenia napiecia dziala stabilnie do 3.50Ghz (przy 48C) . Stabilnie system dzialal (nfs:u, CoD) na 3.72Ghz przy 1.65V, temp 57C, wiecej napiecia nie probowalem, bo szkoda mi zajezdzac procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, już po fakcie ale czy nie lepiej było <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2.4HT ? ja takowego mam w drugim kompie na IC7 i leci spokojnie ponad 3 Ghz na standardowym napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Zuli007

 

ja planowałem kupno 2,4 ale na szynie 533 nie obdłusguje on HT natomiast na szynie 800 musiałbym wymienic i płyte +rimmy

 

a takto zmieniłem swoja płyte ABITA z 1,8 i tymi rimmami co mam w podpisie na

 

Asusa z allegro + rimmy (poza Allegro :-) ) + procek nowy z Canady cała ta podmiana kosztowała mnie 700zł chyba wybo warto moim zdaniem

 

jest spokx narazie a co do krecenia to mozliwe ze dzisiaj przetestuaj jak to działa

 

pzodr. wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...