Skocz do zawartości
osam

mobo na kt880+barton 2,5 M = klopot :[

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj mobo gigabyte GA-7VT880 oparta na chipsecie via kt880 + Bartona 2500 Mobile i 2x512MB 400Mhz Elixir. Plyta ma mozliwosc ustawienia magistrali az do 254Mhz ale niestety tylko w instrukcji :[ Nie moge ustawic nic wiecej niz 132Mhz fsb (przy tej wartosci sie nie odpala) :( a pamieci na 133Mhz.Szukalem nowego biosu ale jak narazie nie ma zadnego nowego dla tej mobo.

Moze ktos wie czy to mobo obsluguje Bartona Mobile? Czy ktos sie spotkal z takim problemem? Moze ktos ma jakas mobo oparta o chipset via kt880 + bartona 2,5 M ? Na plycie jest przelacznik do zmiany fsb miedzy 100Mhz a pozostalymi ale nic nie daje. Teraz procek dziala 22,5 x110 jednak to nie jest to czego oczekiwalem po tym zestawie :[

 

blagam o pomoc :)

 

pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Ja tam bym nic nie kupił oprócz Abita. Przynajmniej pełna regulacja wszystkich opcji i hula jak ta lala, a z automatycznym przełączaniem sie dzielników to już wiele problemów było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny tekscik dizzy:[

Nie chodzi o to jak sie kreci tylko o to ze nie da sie ustawic nawet nominalnego fsb.

No to ci odpowiem konkretnie (chcociaż już część odpowiedzi sam udzieliłeś):

Płyta ni erozpoznaj twojego proca i bez uaktualnienia biosu go nie rozpozna prawidłowo.

Cechą charakterystyczną płyt Gigabyte na chipsetach VIA jest to że pozwalają max. ustawić FSB na wartość standardową + 32 Mhz. Czyli np. ja mając procka taktowanego standardowo 133 Mhz mogłem na płycie Gigabyte ustawić max. 165 Mhz. (mój procek był prawidłowo rozpoznawany). W twoim przypadku płyta nie rozpoznając procesora ustawia go na najniższą możliwą wartość FSB czyli 100 Mhz i dlatego max. co osiągniesz jest 132 Mhz.

 

PS. Czyli w twoim wypadku kluczem do sukcesu jest prawidłowe rozpoznanie procesora przez płytę. Chociaż nawet w tym wypadku nie osiągniesz chyba więcej niz 165 Mhz po podkręceniu - chyba że panowie z Gigabyte coś poprawią w biosie względem obsługi Bartonów Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://europe.giga-byte.com/MotherBoard/Fi...al_7vt880_e.pdf

 

sw1 daj na ON ja mam na ON [czyli powinno się dawać 100 a resecie bios maiłem fsb 166] na ON może bedziesz mógł dac większe fsb...

 

Przeczytajcie strone 48 -biosik tego gigabytea podoba mi się :D-w końcu zmiana mnożnika w biosie Vcore 1,1-2,05,memki,agp +0.3 V całkiem nieżle tylko to fsb...

 

...popieram Dizziego ma racje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy twój CPU rozpoznawany jest jako Mobile ATHLON czy NIEZNANY?

 

A co do FSB to użyj drut moda na 166 lub 200 może wtedy ruszy.

 

Ciekaw jestem co dalej bo sam mam zamiar kupić taką płytę i mam taki procek i ram jak ty. Daj znać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek wykrywany jest jako mobile athlon, co jest dosc dziwne.

Niby powinien dzialac a jednak sie kaszanila fsb.

Zrobilem L12 mod i teraz proc smiga na fsb 200. Jak narazie ustawilem go na 12x200 i wszystko jest ok.Pozniej poprobuje bardziej go pokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem L12 mod i teraz proc smiga na fsb 200. Jak narazie ustawilem go na 12x200 i wszystko jest ok.Pozniej poprobuje bardziej go pokrecic.

No to już masz jako tako, na jakim Vocre to ? - napisz ile max wyciągniesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Może płytki GIGABYTE są do OC do [gluteus maximus] tylko ja ją mam na chipie nForce 2 ULTRA 400 i Bartek(zwykły nie MOBILE) bez niczego poszedł na 3200+ przez FSB na 200. Masz problem bo wziełem mobo na Via, a one nie są do OC tak dobre jak mobo na NForce. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płytki GIGABYTE są do OC do [gluteus maximus] tylko ja ją mam na chipie nForce 2 ULTRA 400 i Bartek(zwykły nie MOBILE) bez niczego poszedł na 3200+ przez FSB na 200. Masz problem bo wziełem mobo na Via, a one nie są do OC tak dobre jak mobo na NForce. 8)

puknij sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek wykrywany jest jako mobile athlon, co jest dosc dziwne.

Niby powinien dzialac a jednak sie kaszanila fsb.

Zrobilem L12 mod i teraz proc smiga na fsb 200. Jak narazie ustawilem go na 12x200 i wszystko jest ok.Pozniej poprobuje bardziej go pokrecic.

No to BOMBA. Kupuję te płytkę. Mam prośbę podeślij mi linka bądż info dotyczące moda l12 który zastosowałeś. Co do MOBILE to jest jak najbardziej OK. Tak powinien być wykrywany.

 

Powiedz czy standardowo CPU startuje jako 6*100 czy może 14*100?

 

Na KT600 MSI startował zawsze na 14 i nie mogłem ustawić FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płytki GIGABYTE są do OC do [gluteus maximus] tylko ja ją mam na chipie nForce 2 ULTRA 400 i Bartek(zwykły nie MOBILE) bez niczego poszedł na 3200+ przez FSB na 200. Masz problem bo wziełem mobo na Via, a one nie są do OC tak dobre jak mobo na NForce. 8)

A moze budyń? :-P chłopie czy ty jestes obeznany w sprzęcie? Najpierw chwalisz się, ze podkręciłeś do 3200+,a to ządne osiagniecie... potem ze KT880 jest słabsze w OC od Nforce 2... no gratuluję obeznania w branży :lol: Wkońcu wiadomo, zę KT880 to andzieja na najwyższe FSB(jak sie lepsze płyty pojawią, jest AGP/PCI zablokowane(nie w Gigabyte akurat), 5 bitowy mnożnik...czego chcieć wiecej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dabek

Sorq za te bezmyśle posty, ale nie doczytałem do końca i myślałem, że jest to KT600. Tylko zrobiłem z siebie bałwana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startuje jako 6x100.

tutaj masz adres: http://fab51.fc2web.com/pc/barton/athlon-e23.html#L12

 

ps.moge Ci sprzedac super narzedzia do wykonania L12 moda ;)

No dobra!!!

 

Info do wszystkich. Wczoraj kupiłem taką płytę. Wystartowała bez zadnego problemu. Mnożnik działa w zakresie od 5 do 22,5. Vcore w zakresie od 1,1 do 2,5 co 0,05. Cpu Mobile po zastosowaniu DRUT MODA L12 startuje na 6*200 czyli 1200MHz i jest właściwie rozpoznawany jako MOBILE ATHLON. Bez zadnych problemów zgłośł się na 12,5*200 czyli 2500 Mhz na napięciu 1,675. Co do stabilności i wydajności to dopiero dzisiaj się za to zabiorę. Ot trzeba od nowa stawiać system. Taka [ciach!]iana przypadłość kontrolerów SATA różnych producentów.

 

 

Kilka wyników napewno porównam Nf7-s którego użytkowałem przez trzy tygodnie.

 

Reasumując jak narazie jestem zadowolony. Ale i tak największe wrażenie robi 1GB RAM w DUAL-u.!!!!! (może na jakiś czas starczy :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze ten gigabyte kt nie obsluguje normalnie (bez zadnych modow) athlona mobile??? o kurcze...... wlasniez zamierzalem kupic sonbie athlona-m 2500+ 1,45V z tymgigabyte ale chyba poczekam na solteka chyba ze obecnie wszystkie mobo na kt880 nie obsluguja:((( trzeba bedzie pcozekac na nowy bios albo powawic sie w mody czego za bardzo nie lubie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master one bardzo ładby wynik :D - napisz ile max mhz wyciągniesz...[szkoda że płyta nie ma stałe zablokowanego taktowania agp/pci ...]

Czekam na twoje porówanenie z nf7-s

 

Na tej płycie masz normalne temperaturki czy nadal gigabyt zawyża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...