Skocz do zawartości
Bobo07

XP na Abicie BE6II

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Instaluje winde XP bo zdecydowałem sie na przesiadke z 98. No i mam problem, mianowicie windows XP wyświetla mi błąd z raidem. Coś mu nie pasuje??? Wypisuje ze nie obsługuje tego urządzenia.

Wiem że na forum juz to kiedyś było ale nie potrafie znaleźć.

Please help @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kontroler? HTP 366 (UDMA 66)? Jeśli tak to potrzebujesz sterowniki wgrane na dyskietkę. Podczes instalacji XP w momencie gdy windows pyta: zainstaluj sterownik innej firmy wkładasz dyskietkę i potwierdzasz (nie pamiętam ale to chyba jest zaraz na początku, klawisz F3). Sterowniki do tego modelu kontrolera HighPoint są w wersji dla Win 2000 ale działają pod XP. Można też zrobić tak: przed instalacją przepinasz dysk na kontroler UDMA33 (intel) a po zainstalowaniu systemu wgrywasz dopiero sterowniki i przepinasz dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Można też zrobić tak: przed instalacją przepinasz dysk na kontroler UDMA33 (intel) a po zainstalowaniu systemu wgrywasz dopiero sterowniki i przepinasz dysk.

też tak proponuję, można na poczatku instalki przerwać wciskając chyba F2 i wrzucić mu stery do raid/scsi ale nie polecam. najlepiej w dev-managerze, po zainstalowaniu windy, znaleźć żółty wykrzykinik i aktualizować sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam abita BE6II i nie mam problemow z Win XP (rozpoznaje kontroler raid (HTP 370) bez problemow) pewnie masz starego biosa :( uaktualnij biosa plyty i raida i powinno dzialac ;)

Abita BE6 II byłe ze trzy wersje: ta pierwsza miała kontroler HTP366, dalsze HTP370. WinXP zawiera sterownik do 370, lecz nie do 366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...