Skocz do zawartości
hapek88

Nowa zasilka - pros is dead :(

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji witam wszystkich przy moim pierwszym poscie na forum :).

 

Wymienilem sobie obudowke a wraz z nia zasilke z Megabyte300 na Ultra-Media 400W :(. Moj byly broc to co w podpisie. Spalil sie po wymianie zasilki. Jestem jescze lama w tych sprawach i mam pytanie. Czy to moglo stac sie dlatego ze zasilacz dedykowany jest pod pentiawke 4 ( tak pisze na zzasilaczu) ?

 

W starym zasilaczu mialem jedno wyjscie do plyty glownej, a wtym nowym sa dwa (dodatkowe jest to 4pinowe). Trzeba podlaczyc te dwa czy jedno wystarczy ?

Chce sprawic sobie bartonka 2500+ i wole sie spytac niz go spalic :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji witam wszystkich przy moim pierwszym poscie na forum :).  

 

Wymienilem sobie obudowke a wraz z nia zasilke z Megabyte300 na Ultra-Media 400W :(. Moj byly broc to co w podpisie. Spalil sie po wymianie zasilki.  Jestem jescze lama w tych sprawach i mam pytanie. Czy to moglo stac sie dlatego ze zasilacz dedykowany jest pod pentiawke 4 ( tak pisze na zzasilaczu) ?  

 

W starym zasilaczu mialem jedno wyjscie do plyty glownej, a wtym nowym sa dwa (dodatkowe jest to 4pinowe).  Trzeba podlaczyc te dwa czy jedno wystarczy ?  

Chce sprawic sobie bartonka 2500+ i wole sie spytac niz go spalic :).

boto shity nie zasilki :) kup jakiegos modecoma chief itd a jaki zalezy od tego ilemasz kay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc spalil sie prawdopodobnie dlatego ze miales h** [ch**] zasilke i pewnie poszlo za duzo V na procka i papa :lol:

zle podlaczyles kable :?: no nie wiem jak wczesniej chodzilo to chyba nie a pozatym trzeba byc kompletnym :lol: zeby je zle podlaczyc

dodatkowa wtyczka 4-pinowa (jezeli masz na plycie gdzie podlaczyc) czesto poprawia stabilnosc, daje wyzsze OC ect.

zanim kupisz nastepnego proca poczytaj o DOBRYCH zasilkach i wymnien swoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 4-pinowe złącze musisz podłączyć bo to dodatkowe napięcie na proca z linii 12V ( jak podkręcisz proc. to w USDM widać jak ładnie skacze ), a poza tym wszystkie płyty z nForce mają już to złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 4-pinowe złącze musisz podłączyć bo to dodatkowe napięcie na proca z linii 12V ( jak podkręcisz proc. to w USDM widać jak ładnie skacze ), a poza tym wszystkie płyty z nForce mają już to złącze.

puknij sie :D asus np nie ma:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalił Ci się, czy tylko Ci się wydaje. Na niektórych MoBo jak nie podłączysz dodatkowego 4-pin molexa to wcale nie ruszy np. Solteki na Kt400 - kt600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji witam wszystkich przy moim pierwszym poscie na forum :).  

 

Wymienilem sobie obudowke a wraz z nia zasilke z Megabyte300 na Ultra-Media 400W :(. Moj byly broc to co w podpisie. Spalil sie po wymianie zasilki.  Jestem jescze lama w tych sprawach i mam pytanie. Czy to moglo stac sie dlatego ze zasilacz dedykowany jest pod pentiawke 4 ( tak pisze na zzasilaczu) ?  

 

W starym zasilaczu mialem jedno wyjscie do plyty glownej, a wtym nowym sa dwa (dodatkowe jest to 4pinowe).  Trzeba podlaczyc te dwa czy jedno wystarczy ?  

Chce sprawic sobie bartonka 2500+ i wole sie spytac niz go spalic :).

a mozesz napisac czy wyjmowałes z plyty procka i potem go wsadzales i co jeszcze robiles innego z kompem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8rda3i do pracy nie potrzebuje dodatkowego zasilania (wtyk 12V), mam takowa i 3 miesiace chodzila bez tego, zmienilem zasilacz wlozylem ta wtyczke i nie widze roznicy, poczytaj temat o 8rda3i, ludzie roznie sie o tym wypowiadaja, niektorym po wyjeciiu tego 12v zwiekszyly sie mozliwosci oc, troche to dla mnie dziwne ale wystapilo to u kilku osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płytka (fic au13) wogóle nie startuje bez dodatkowego zasilania, kolega neich lepiej podebnie i sprawdzi, a wogóle to niech napisze czy jedyne co robił to wymieniał zasilacz cyz coś jescze majstrował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...