Skocz do zawartości
dexter_oa

sketchup... virtual moding :)

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno przegladajac fora na bit tech'u znalazlem programik do modelowania 3D tamtejsi forumowicze projektowali swoje modyfikacje w tym programie.. i calkiem niezle to im wychodzilo :D sam to przetestowalem i jest calkiem hmm.. prosze ja was.. optymalny ;) i bardzo pomocny

 

np taki o:

Dołączona grafika

sobie dragon :D

 

albo lian-li

Dołączona grafika

 

tutaj mozna goscia zassac, a natomiast tutaj jest topic z prosze ja was specjalistycznymi ;) komponentami.

have a nice fun boyz ;)

 

ps. chyba nie musze dodawac, ze jest to program 'szerłerowy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwcie sie ze program ma kiepski interfejs.. nie ma widoku z 4 okien naraz jak w 3ds i innych aplikacjach 3d. Wszystko da sie projektowac w jednym tylko widoku bo program duzo rzeczy potrafi się domyslić :] (np w którą stronę aktualnie ciągniemy linię w 3d). No i jest proste i szybkie wymiarowanie...

1 wada... jako ze jest to program typu CAD, mimo ze efektów nie ma zdumiewających to potrafi przy troszkie bardziej skomplokwanych elementach ciąc jak zły na p3 866 :], tak ze obroty trzeba oglądać w trybie wireframe.

 

dodatkowo można sprawdzic czy nowe meble wejdą do pokoju :>

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie bawilem i narazie to gowno mi wychodzi. :D

Dołączona grafika

Odnowa zaczynam projekt i teraz juz wiem jak wykonac zeby nie bylo takich linii. :)

Dzieki za adres z podzespolami do kompa, napewno sie to przyda. ;)

 

P.S. Jest tam moze barwa aluminium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie laska samemo sobie texturki zaporzadzic? ;)

Do mnie mowisz?? :? :wink: :P

Zapomnialem o tym no i wiesz lenistwo sie szezy, taka paskudna choroba. ;)

I znowu trzeba bedzie sie pobawic opcjami i nauczyc sie robic a zostalo mi tylko 301min triala. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)1 wada... jako ze jest to program typu CAD, mimo ze efektów nie ma zdumiewających to potrafi przy troszkie bardziej skomplokwanych elementach ciąc jak zły na p3 866 :], tak ze obroty trzeba oglądać w trybie wireframe.(...)

Eeee tam opowiadasz. Mnie na celku 533 nie tnie :D

Wlaczyles sprzetowe wspomaganie OpenGL (preferencje/zakladka OpenGL)?? ;)

 

A to dzisiaj wysmazylem. Wczesniej robilem w Corelu jako rzuty, ale nie bardzo powychodzilo. Tutaj wszystko lux. Jak dobrze pojdzie (z kasa i czasem) to tak bedzie (mniej wiecej) wygladac moja buda w jesieni, chociaz czuje ze wybieram sie z motyka na slonce :/ .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle, niezle.. a z czego zrobisz te wypustki na bokach.. znaczy te progi?

z drewna by nawet mozna, potem przykrecic do blachy i do frontu a nastepnie zaszpachlowac wsyzstko i pomalowac

a tak poza tym [M]aRoo cudny projekcik tylko popracowalbym nad frontem bo wyglada fajnie ale wszystko psuja te wejscia na fdd ktore imho sa wogole niepotrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... przod to bedzie pewnie szpachla- bo tam jest plastik. A reszta- albo szpachla (troche sie boje bo bedzie tego grubo), albo- co bardziej prawdopodobne- blacha (bede musial poszukac jakiegos mielgo sasiada z palnikiem, albo migomatem, bo moja trojfazowa spawara pali te blache jak papier :/ ).

 

EDIT

________

 

Radek- na CD i FDD mam juz pomysl (troche szpachli zalatwi sprawe, jak mysle)

A zostawilem na rysunku nie ruszane, bo nie wychodzilo mi to tak, jak chcialem. Zreszta- nie chcialo mi sie isc po suwmiarke do garazu i dokladnie mierzyc CD-ka (przez to go nie ma- tylko zaslepka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice piece of shit... zwłaszcza okolice okna... ale postaraj sie maxymalnie zatrzec slady po standardowej budzie :]

 

p.s. myslisz ze ja opcji nie badałem? :] tylko ze jak 'open grafika' zapaliłem to mi sie ... powiedzmy ze kulturalnie wyszed do windowsa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[M]aRoo no piękny projekt choć pierszy rzut nie wskazywał na taką ekstrawagancję :wink: a jeszcze jedna ciekawostka to screeny z tego programiku są bardzo podobe do screenów z kitchen draw 4.0. Może to ten sam engine :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey mam do was pytanko : gdzie można znaleść Polski samouczek do tego programu czy wogóle istnieje ?

Walic samouczek. ;)

1,5h posiedzisz i bedziesz mogl juz wiekszosc rzeczy robic.

Jak cos bardziej skomplikowanego to troche dluzej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie istnieje... angielskiego sie nie uczyło w szkole :>.. pozatym obsługa programu jest banalna i dosyć intuicyjna, z resztą w manualu i tak nie ma nic czego byś sie nie dowiedział po paru godzinach spędzonych z keczupem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey mam do was pytanko : gdzie można znaleść Polski samouczek do tego programu czy wogóle istnieje ?

Walic samouczek. ;)

1,5h posiedzisz i bedziesz mogl juz wiekszosc rzeczy robic.

Jak cos bardziej skomplikowanego to troche dluzej. ;)

Dokladnie- popatrz troche wyzej co zrobilem bez samouczka ;)

To jest moj pierwszy rysunek w 3d... Studio max mialem chwile, zeby zobaczyc co to, a Cad nie wiem nawet jak wyglada :D

 

Co do przejscia kolorow- tam jest takie cos jak narzedzie do wypelniania obszarow i "material browser" pierwszym malujesz powierzchnie tak, jak ustawisz sobie w tym drugim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...