Skocz do zawartości
siuks

Czy będzie cicho i wydajnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmienić chłodzenie w moim kompie tak żeby było ciche i dosyć wydajne. Przymierzam się do zakupu coolera freezone QC-80 cu i dwóch wentylatorów Arctic Cooling fan pro TC (jeden wyciągający powietrze zbudy, drugi do zasilacza). Czy ten zestaw poradzi sobie z moim sprzętem? Teraz mam jakiś nędzny aluminiowy coolermaster otwarta buda i w stresie 64stC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinien dać rade :) Ja mam 1.85V, Volcano 7+ i paste OCZ Silver 5+ i temp w stresie 50C. A ten Pentagram jest chyba wydajniejszy od mojego. A i w budzie nie mam żadnych dodatkowych wentyli tylko buda nonstop otwarta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam otwartą ale nie mogę wytrzymać tego wycia. Do zasilacza wentyla nie będe brał bo sprawdziłem i jest dosyć cichy. Muszę jeszcze zmienić wiatrak na grafie albo jakiś spory radiator. Może radiator od tego coolera mastera tylko jak go założyć :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam otwartą ale nie mogę wytrzymać tego wycia. Do zasilacza wentyla nie będe brał bo sprawdziłem i jest dosyć cichy. Muszę jeszcze zmienić wiatrak na grafie albo jakiś spory radiator. Może radiator od tego coolera mastera tylko jak go założyć  :?:  :?:

A dziurki wokół GPU masz :?: A jak nie to na klei :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same wiatraszki co wymieniłeś czyli na procku pentagrama tyle że w wersji QC-80 AlCu i Arctic Cooling fan pro TC jeden w zasiłce a drugi jako wyciągający z budy. Myślę że w miarę dobrze sobie radzą bo temp. w stresie nie przekracza mi 55stC. Tylko że ja mam napięcie na procku 1,65v a ty troszkę większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same wiatraszki co wymieniłeś czyli na procku pentagrama tyle że w wersji QC-80 AlCu i Arctic Cooling fan pro TC jeden w zasiłce a drugi jako wyciągający z budy. Myślę że w miarę dobrze sobie radzą bo temp. w stresie nie przekracza mi 55stC. Tylko że ja mam napięcie na procku 1,65v a ty troszkę większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba szlifować spód tego pentagrama :?: Ten radiator na grafę przykleję na klej termoprzewodzący, tylko niewiem czy będzie trzymać bo ten radiator waży jakieś 300g. Jaki klej polecacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba szlifować spód tego pentagrama :?:

Ja nie szlifowałem, ale jak go wyszlifujesz to na pewno bedziesz miał niższą temp. te kilka stopni.

Lepiej wyszlifować. Kilka złoty na papier, a efekt będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermopox ma niestety to do siebie ze czasem potrafi sie oporzec nawet zamrazarce i 20 min moze byc za malo przynajmniej pol godziny, folia jest tlyko dla picu bo po wyjeciu i tak wsyztsko zajdzie wilgocia ale lepiej wlozyc w folie niz nie :) Dobry jest klej zalmana ten w nb32j albo klej arctica, sa latwiej odrywalne, zalmana juz pare razy mialem przyjemnosc odrywac i nie ma z ni m problemow.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubowałem zalożyć ten radiator co podałeś w linku ale jest trochę wielki i jak masz radiatory na pamięciach to może ci nie wejść ( mnie nie wszedł). Teraz mam zwykły aluminiowy przyczepiony... gumką z majtek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...