Skocz do zawartości
ogr22

Gdzie znależć informacje na temat systemów chłodzeń serwerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje wszelkich informacji na temat systemów chłodzeń serwerów. Pisze prace inżynierska właśnie związana z tym tematem, ale jak narazie za wiele nie znalazlem. Jezeli ktos zna jakies stronki, ksiazki itp gdzie można o tym poczytac to bede wdzieczny. Najlepiej jakby to byly polskie strony. Jak w PL nic nie ma to jakos sobie poradze z ANG.

 

Z gory dzieks za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj a nie probowales skontaktowac sie np z IBM czy HP Polska i pogadac czy nie mogliby ci udostepnic jakis informacji na temat systemow chlodzenia swoich maszyn? Mysle, ze jak dobrze zagadalbys ze do pracy i w ogole to nie robili by jakis starsznych problemow, ale z drugiej strony to jakie systemy? U mnie w serwerowniach jest mnostwo wiatraczkow, w kazdej szafie, w kazdym serwerze, pare klimatyzacji i tyle, to prawie dokladnie to samo co w pececie tylko trzeba bardziej rozbudowac zeby bylo chlodniej bo w koncu te masyzny pracuja an a okraglo i przy duzym obciazeniu, zreszta nie wszytskie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no wiesz wszystko fajnie, ale slyszalem ze np w Stanach maja serwery ktore zajmuja cale pietra i chlodzone sa woda ktora np ogrzewa parking ktory jest pod serwerownia :-) A za bardzo do USA nie chce mi sie spocjalnie po to jechac :-)

 

serwery ktore maja normalni uzytkownicy sa zwyklymi kompami, wiec mnie to nie urzadza za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...