Skocz do zawartości
krawcu

Radiator na stałe czyli jaki klej jest najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - jeśli mieliście styczność z klejami termoprzewodzącymi to podzielcie się wrażeniami + dane od prducenta. Ja osobiście używam Zalmanowskiego (narazie tylko radiator na SB Live, ale planuje na mostek południowy) i nic na jego temat nie mogę znaleźć. Czy takie rozwiązanie (bądź co bądź trwałe ale skuteczne) jest najlepsze czy lepiej "bawić się" taśmami dwustronnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość i jeśli element nie jest zbyt ciężki to jednak moim zdaniem taśma dwustronna w zupełności wystarcza. Jednak demontowałem ostatnio cooler do Radeona 9700, nie udało mi sie zdemontować blaszki z procesora i procesor graficzny był schowany 0,1mm pod ta blaszką. Nie było innej rady i poszedłem po Klej termoprzewodzący THERMOPOX 85 CT za 10zł w sklepiku. Skleiłem mego coolera pod Athlona na Radeona :P i bardzo dobrze sie trzyma. Przewodność 7.0.

Żeby szybciej związał bo nie miałem zadnego ściskacza położyłem karcioche pod żarówka i po półtorej godzinie mogłem już grać bo cooler trzymał sie do tego stopnia że mógł juz byc odwrócony tak jak to w karcie graficznej bywa :D

Boje sie o demontaz ale słyszałem że wystarczy karcioche troche wygrzać i powinno nie za ciężko odejść. Jednak to jednorazowa impreza dlatego nalezy przygotowac pare rzeczy do przyklejenia żeby zaoszczędzić bo wg producenta klej jest bezuzyteczny po upływie godziny.

Jeśli juz chcesz kleić na mostek to weź przyzwoity radiator na klej albo mniejszy na taśmę dwustronną, w sumie ta taśma też w miare przyzwoicie trzyma a dużo mniej zabawy z demontażem.

Możesz jeszcze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radiator od procka i wywiercić w nim dwa otworki o rozstawie 55mm jeżeli masz nowszą płytę i pokombinować. sposobów jest wiele zasada jedna, bądź ostrożny i cierpliwy. No i przed dotykaniem elektronicznych części dotykaj do kaloryfera albo do obudowy komputera żeby nie uszkodzić niechcacy elementu jakimis tam iskrami(raz mi tak pamięć poszła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio do klejenia radiatorów na pamięci do grafy użyłem silikonowego kleju termoprzewodzącego. Po dociśnięciu i delikatnym poruszaniu łapie po ok. 2 min. do 10 min jest już prawie twardy. I z demontażem nie ma problemów podważasz mocno radiator i po kłopocie. Jak na razie spisuje się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przed dotykaniem elektronicznych części dotykaj do kaloryfera albo do obudowy komputera żeby nie uszkodzić niechcacy elementu jakimis tam iskrami(raz mi tak pamięć poszła)

małe sprostowanie:dotykanie kaloryfera lub innych metalowych części ,które jest tak nagminnie cytowane to bajki.......chodzi o to by potencjały były równe czyli tylko podpięcie się do obudowy tasiemką załatwi sprawę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...