Skocz do zawartości
DYM

Zanik netu w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

no to może jakiś delikwent probuje zakłocic poprawne działanie sieci, hehe u mnie też już się to zdarzyło, skorzystaj z programów monitorujących sieć i zobacz wogole co się dzieje na poziomie pakietów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam router :D pozyczylem od kolesia, chce zobaczyc jak to bedzie bujało :D tylko mi sie niechce go konfigurowac bo cały server jest na strychu na ktorym jest 30 stopni ciepełka :D Ale własnie zapomnialem powiedziec ze zainstalowałem system jeszcze na inny dysk 2Gb i jakos normalnie zaczoł chodzic net :D Eh te komputery ...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przepraszam, ze się podłączam, ale nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu, a problem mam zbliżony:

 

Na 1 kompie mam XP, Neo i Norton Internet Security, udostępniam net na drugiego kompa z Win 98 poprzez dwie sieciówki połączone kablem scrosowanym, sieciówki się widzą, GG na drugim kompie chodzi, ale nie można oprzeglądać stron internetowych, moze ktoś doradzi jak i w którym miejscu skonfigurować firewalla nortona, aby strony chodziły, ten drugi komp jest dodany do sieci zaufanej, ale nie może połączyć się z żadną stroną i nie można ściagnąć poczty,

jak wpisuje na kompie z 98, np ping www.wp.pl, to wyświetla że nie może znaleźć hosta, proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przepraszam, ze się podłączam, ale nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu, a problem mam zbliżony:

 

Na 1 kompie mam XP, Neo i Norton Internet Security, udostępniam net na drugiego kompa z Win 98 poprzez dwie sieciówki połączone kablem scrosowanym, sieciówki się widzą, GG na drugim kompie chodzi, ale nie można oprzeglądać stron internetowych, moze ktoś doradzi jak i w którym miejscu skonfigurować firewalla nortona, aby strony chodziły, ten drugi komp jest dodany do sieci zaufanej, ale nie może połączyć się z żadną stroną i nie można ściagnąć poczty,  

jak wpisuje na kompie z 98, np ping www.wp.pl, to wyświetla że nie może znaleźć hosta, proszę o poradę.

Musisz ustawić DNSy dostawcy w konfiguracji połączenia z netem, chociaż xp sam powinien sobie z tym radzić. Aha, dla pewności spinguj z drugiego kompa jakis IP np. 212.77.100.101 (wp.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...