Skocz do zawartości
Madridista

Padanie zasilacza - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas gry nagle komputer się wyłączył. Jak się okazało wysiadł zasilacz a dokładnie prostownik 5V-towy (podwójna dioda). Po jej wymainie komp działał normalnie przez godzinę (normalne otwieranie plików, internet) aż do momentu otwarcia wymagającej gry (konkretnie FiFA 2004) - i znów to samo.

 

Co się dzieje? Czy to płyta główna powoduje zwarcie? Czy może jakieś urządzenie korzystające z 5V-ego zasilania (napęd CD wykluczam - próbowałem odłączyć i było to samo) Proszę o pomoc...

 

Próbowałem innego zasilacza i jest to samo. Mam Athlona XP 2600+, płytę główną ASUS A7V8X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie tej diody wszystko działa, dopóki nie uruchomię jakiejś gry z lepszą grafiką. Czy karta graficzna może powodować to zwarcie?

 

Tak jak mówiłem przez rok wszystko działało, więc nagle zasilacz nie zrobił się zbyt słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie tej diody wszystko działa, dopóki nie uruchomię jakiejś gry z lepszą grafiką. Czy karta graficzna może powodować to zwarcie?

 

Tak jak mówiłem przez rok wszystko działało, więc nagle zasilacz nie zrobił się zbyt słaby

Niestety ale skonczyl sie zywot codeshitu. ;)

Rok to jego czas polowicznego rozpadu, potym czasie juz do niczego sie nie nadaje (no moze do P200).

Zasilacz nie trzyma dobrze parametrow i dziwne ze zamiast wywalic tranzystory (dzieki bogu nie zrobil tego) wywala diode.

Najlepiej pozbadz sie badziewia i wez jakis lepszy zasilacz. :)

 

Ja sam jade na jakims noname z odzysku i po naprawie ale jak narazie trzyma napiecia wzorowo a ciezki skubaniec jak diabli (tylko 300W ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...