Skocz do zawartości
greg1970

GeForce 5950 Ultra i chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Składam "moje" (części kupione) pierwsze WC i mam jedno pytanie na które nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.

 

Żeby wszystko było jasne parę konkretów.

 

Mój komputer:

ASUS K8V DELUXE

Gainward Ultra/1800 XP (GeForce FX 5950 Ultra)

AMD 64 3400+

DDRAM 1GB TWINX1024-3200LLPRO

2xSeagate 160GB SATA (raid 0)

Maxtor 200 GB

i jakiś IBM 60GB

 

WC (to co mam w pudełkach, wszystko Danger Den):

RBX Block Athlon64, Brass Top

MAZE4 GPU Block

MAZE4 Chipset Water Block with Brass Top

Eheim 1250 Pump

Black Ice II Xtreme Radiator

Single Bay Reservoir

Węże Tygon R3603

wszystko na 1/2 ''

 

Ja co połączyć to wiem. Nie wiem tylko czy pamięci na grafice mogą być niechłodzone (bez radiatorów), a tak będzie jak zdejmę oryginalny radiator. Sprzęt niepodkręcony (i nie będzie), w gry gram rzadko, komputer chodzi 365 (366) dni w roku na okrągło.

Proszę o poważne odpowiedzi osób które miały z podobnym sprzętem do czynienia. Chodzi mi o ciszę, wydajność jest wystarczająca.

 

PS. Ale ze mnie gapa, zapomniałem o najważniejszym. To mój pierwszy post wiec WITAM wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest taka możliwość. Ale po jakimś czasie (wymiana sprzętu) będę chciał grafikę powrócić do stanu początkowego (brat już czeka :D ) i bez tych radiatorków byłoby łatwiej (czytałem że to przykleja się na stałe).

Nie wiem poprostu czy na niepodkręconej karcie jest potrzebne chłodzenie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standartowe radiatory na pamieciach sa bardzo dobre, nie zdejmuj ich. onajwyzej mozesz zamiast standartowych "poduszeczek" nVidii uzyc pasty termoprzewodzacej wysokiej jakosci ala ceramique (nie uzywaj srebrnych czy miedzianych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ramy moglbys zostawic gole, ale dla pewnosci (w koncu to 5950) mozesz przykleic na nie jakies radiatki firmowe - nakleja sie najczesciej na tasmetermoprzewodzaca, wiec mozna je latwo zerwac w kazdej chwili bez uszkodzen sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź pośrednio. Na newegg.com czytałem recenzje ZM80C-HP i ktoś napisał że używa tego na podkręconym 5950 ultra bez problemów. Nie wspominał o radiatorach na pamięciach (jak niektórzy wiedzą przy tym modelu są z tym problemy) więc i ja spróbuję. Jak będzie trzeba to skombinuję jakieś radiatorki.

 

Wyłączam komputer i zabieram się do dzieła. Poinformuję o sukcesach.

Dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci na grafie to nie chciałem żadnych klejów, szukałem takich z taśmą termoprzewodzącą. Topik otwarłem ponieważ nie miałem żadnych radiatorków na pamięci ale miałem resztę do WC i ostatnie chwile czasu żeby to poskładać (koniec urlopu).

Od założenia WC w sobotę komputer chodzi cały czas (wyłączam go bardzo rzadko), pograłem trochę, pomeczyłem jakimiś testami i narazie zero problemów. Zresztą zakupiłem dzisiaj ramsinki OCZ, jak przyjdą to założę (jak to mówią od przybytku głowa nie boli).

Z zasilaczem też się uporałem - jedzie już do mnie "Silenx 460w 0 dBA Luxurae PSU" plus parę wentylatorów 80 i 120 firmy SilenX.

Jeżeli to kogoś interesuje to coś na ten temat skrobnę (jak dojedzie).

Blue i "inni": kompa upgradowałem parę miesięcy temu. Co do cen (wiem niektórych przeraża co wyprawiam) powiem krótko: bliżej mam do DangerDena niż jakiegoś polskiego sklepu (parę tysięcy kilometrów), i chociaż pracuję jako metaloplastyk (toczenie, frezowanie, kucie, spawanie TIG i gazowe (również lutowanie twarde) itp. nie opłaca mi się robić coś samemu.

Np. wykonanie bloku na cpu to ładnych parę godzin. Za ten czas zarobię na pół chłodzenia wodnego.

Podsumowując: nie pytajcie się mnie o ceny (tu mam o wiele tańsze) i nie dziwcie się moim wybrykom. Inne realia.

 

A wracając do tematu topicu: GeForce 5950 Ultra może chodzić bez radiatorków na pamięciach (oczywiście niepodkręcony).

 

Co do tego zasilacza i wentylatorków dajcie znać czy interesuja was wrażenia użytkownika.

 

Pierwsze wrażenie. Dla osób napalonych na "Tygon". Ja kupiłem od DD 1/2'' wew, ale zewnętrzna srednica to 3/4'' - to jest stanowczo za gruby wąż. Ciężko założyć jakikolwiek cybant (metalowy lub plastikowy) szczególnie przy RBX-ie. Cociaż naprawdę trudno jest go zagiąć (mi się nie udało).

 

Coś jeszcze?

Pytajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...