Skocz do zawartości
Anabolex

Thorton 2400-Epox 8KHA+ - Barton ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam :Epox 8kha+

thorton 2400+

g3ti 500

512 MB 266Mhz .

 

 

Mam pytanie : czy jeśli zrobie z tego Thortona Bartona , to czy epox mi go wykryje ?Zaznaczam że Epox 8kha+ ma FSB 266Mhz , a Bartony o ile sie nie myle działają z FSB 333 .Czy Barton może terz działac z FSB 266 ?

I czy jesli płyta mi go wykryje , i będzie sprawny -czyli dodatkowo 256KB cachu , czy da mi to jakis wzros wydajnosci w stosunku do Thortona na mojej płycie .

Czy ktoś uruchomił Bartona na kt266A ?

Czy warto jest podjac ryzyko ?

 

Byłbym wdzięczny za szybką pomoc .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko warto podjąć. 256kB cache zrobi swoje, ale niestety ograniczać cię będzie FSB :( Po prostu dalej FSB 266 i kręcić mnożnikiem. Nie masz nic do stracenia, a jeden mostek L2 nie stanowi takiego problemu/zagrożenia, żeby się obawiać, a dodatkowa wydajność jest atrakcyjna ;) (kosztem ołówka lub kleju) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie troszke :) a nie wiecie czy da sie odblokowac dodatkowy kesz w nowych thortnach z 2004 roku ?? i nie odlylajcie mnie do tego przeklejonego topica bo tam wszystcy maja procki z 2003 roku z tego co tam wyczytalem:) z gory dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Więc tak.

Operacja się powiodła , pacjent zmarł :) Przynajmniej tak myślałem jak za pierwszym razem ołówkiem zasmarowałem mostki to nie chiał wstać .

Wziąłem sie drugi raz za smarowanie i sie podniósł , ale tylko na chwilę i zwiecha .Więc 3 raz i -Działa 100% dobrze .Przetestowałem w 3dsmax 6.0 renderując scenę w rozdzielczości 2175-2175 , z maxymalnym Antyaliasingiem , i wszystko jest good .Sprawdziłem terz Colina 4 , Splinter Cell 2 , Thiefa 3 , x2-rolling demo , i wyglada na to rze casz jest dobry .

 

Tylko jest jedno ale , wczoraj wieczorem działał , a dzis rano sie nie chciał podnieść , więc znów musiałem go potraktować ołówkiem , i działa jako Barton.

 

Teraz biega na 133x16 (2133) jako Barton 3000+ i jest git , jak mu dam 2200 terz działa ale przy renderingu się max wywala , ale za to gry działają .

Zastosuję sie do rad bardziej doswiadczonych użytkowników i zapackam go Electonem juz na stałe , tylko jeszcze parę dni go potestuję .

 

Acha , i nurtyje mnie pewien problem , na defultowych ustawieniach 2400+ Thorton i moim GF3ti500 miałem 9600 smarków w 2001 , a teraz mam 7600 :( . CZy to może byc wina caszu ? .Zaznaczam że gru działaja dobrze i szybciej po Zbartonowaniu :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej na pewno nie powinineś mieć gorszego wyniku w 3Dmarku gdyż Przebartonowując go :D odblokowałeś w nim cache i przez to wydajność twojego kompa wzrosła czyli wynik też powinien wzrosnąc. Ja bym szukał powodu gdzie indziej, np. zasyfiona winda, inne stery zarzuciłes, jakis program w tle zwalniający. Rzycze powodzenia w dalszym BARTONOWANIU :D :D

 

p.s. zajebi**e określenie przerobienia na Bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Operacja się powiodła i teraz mam 3000+ Bartona :)

 

Tylko martwi mnie jedno , w 3dmarku wynik mam 7600 , a normalnie miałem przed tym 1000tys 2001smark.

 

Może to byc wina caszu ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Operacja się powiodła i teraz mam 3000+ Bartona :)

 

Tylko martwi mnie jedno , w 3dmarku wynik mam 7600 , a normalnie miałem przed tym 1000tys 2001smark.

 

Może to byc wina caszu ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cahe nie, stery tak, na nowszych wynik spada. Przeinstaluj wina, albo defragmentacja, ustawienia sterowników : Riva Tuner or nV Hard PAge. I wszystko powinno grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...