Skocz do zawartości
pcmaniac54

Nominalne temperatury na P4 Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanie dotyczące zakersu temperatur w jakich pracują P4.

 

Czy może ktoś wie jaka tempreatura jest normalna przy P4 3,2 Northwood z wlączonym HT ??? ( urychomiony windows bez niczego w tle )

 

Obecnie mam 47-50 Stopni ( działa norton, emule, spysweaper, i troche pomniejszych programików - użycie procesora średnio 8% )

 

Obecnie jade na standardzie czyli to co intel dał w BoX`ie.

 

 

Wszystko jedzie na płycie Gigabyte 8KNXP

 

( W biosie jest opcja alarmowania gdy temp osiągnie od 60 - 90 stopni )

 

czy 90 stopni to już jest max dla tego typu procków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna temperatura w spoczynku to okolo 45C ( biorac pod uwage upaly moze byc troche wiecej) na boxowym coolerze. W stresie moze dochodzic do 60 C. U mnie po zmianie na ZALMANA 7000Cu w spoczynku mam ok.38C a pod obciazeniem 56C ( plyta ABIT IC7-G ktora podobno zawyza temperatury. Zmiana samej pasty termoprzewodzacej na najlepsza mozliwa - Arctic Silver 5 daje spadek temperatury o 2 gora 3 C. Generalnie uwaza sie ze nalezy pilnowac zeby temperatura P4 nie przekraczala 60C jednak wydaje mi sie ze do 65c w stresie nie ma sie o co martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze sporo, na 2,8Ghz mam tylko 35 stopni na boxowym i to w tak upalny dzień jak wczoraj czy dziś, pod obciążeniem 57 nie przekroczyło jeszcze nigdy :D

czy 90 stopni to już jest max dla tego typu procków ??

Gdzieś widziałem test, w którym Northwood wyłączał się przy 98 a Prescott nawet 105 stopniach Celsjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ogólnie jest ok.

 

U mnie w spoczynku temperatura jest w granicach 44-47 stopni.

 

Podczas Stresu temperatura doszła do 68-70 stopni. ( działał emule, norton antywirus ale tylko monitor, no i WWW )

 

Podczas Stresu obroty wentyla doszły do 5100. ( niezłe te maleństwa od intela ;) )

 

Jak mniemam mam troche problemów z obciążonym prockiem .....

 

Zamieżałem sobie troch poprzetaktowywać ale widze że nie ma co sie za to zabierać na razie.

 

Zamierzam kupić chłodzenie SubZero Thermo-Electric Cooling for P4 by zoptymalizować chłodzonko.

ma może ktoś z was jakieś doświadczenia z tym zestawem ??

 

I kolejne pytanko czy kotś już podkręcał P4 3,2 Nortwood na FSB 800 i do jakiej czestotliwości moge go podnieść. Wiem że ma na to wpływ dużo czynników ale czy ktoś z was dosedł do jakieś granicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze sporo, na 2,8Ghz mam tylko 35 stopni na boxowym i to w tak upalny dzień jak wczoraj czy dziś, pod obciążeniem 57 nie przekroczyło jeszcze nigdy :D

 

czy 90 stopni to już jest max dla tego typu procków ??

Gdzieś widziałem test, w którym Northwood wyłączał się przy 98 a Prescott nawet 105 stopniach Celsjusza.

 

Zakladam sie ze masz plyte ASUSA! Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ogólnie jest ok.

 

U mnie w spoczynku temperatura jest w granicach 44-47 stopni.

 

Podczas Stresu temperatura doszła do 68-70 stopni. ( działał emule, norton antywirus ale tylko monitor, no i WWW )

 

Podczas Stresu obroty wentyla doszły do 5100. ( niezłe te maleństwa od intela ;) )

 

Jak mniemam mam troche problemów z obciążonym prockiem .....

 

Zamieżałem sobie troch poprzetaktowywać ale widze że nie ma co sie za to zabierać na razie.

 

Zamierzam kupić chłodzenie SubZero Thermo-Electric Cooling for P4 by zoptymalizować chłodzonko.

ma może ktoś z was jakieś doświadczenia z tym zestawem ??

 

I kolejne pytanko czy kotś już podkręcał P4 3,2 Nortwood na FSB 800 i do jakiej czestotliwości moge go podnieść. Wiem że ma na to wpływ dużo czynników ale czy ktoś z was dosedł do jakieś granicy ??

P4 Northwood 3.2 Ghz nie kreci sie zbyt dobrze. Mysle ze mozna osiagnac maksymalnie 3.5-3.6Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że 3,6 z zubełności by mnie zaspokoiła

 

Tylko mam pytanie do znawców tej tematyki.

 

Do płyty Gigabyta dołączone jest oprogramowanie Gigabyte Easy Tune 4 i tam można sobie podkręcić parametry. Takie jak FSB; AGP; PCI; Ram; oraz napięcia.

 

I teraz pytanko FSB mam 800 ( 200 X 4 ) Pamiątki chodzą na 400 MHZ ( czyli jak mniemam ( 200 X 2 ).

 

I teraz jak podniose FSB to czy nie bedzie to raczej spadek wydajności ??

 

Teraz wzystko chodzi z wielokrotnością 200 ....

 

Poza tym moje dyski chodzą na SATA a z tego co wiem to SATA jest wrażliwy na zmiany FSB.

 

I jeszcze jedno w tym Eazy Tune przy PCI, AGP, DRAM jest opcja LINEAR, DIVIDER, ASYNC - jak mniemam są to "tryby pracy z magistalą" ASYNC to asynhroniczny.

 

I teraz jak zwiekszam FSB to jedynie na Async Wartości PCI i AGP pozostają takie jak są standardowo.

 

Poza tym w Panelu z napięciami mam że CPU ma 1.075 natomiast w VCOREA pokazuje że jest 1,580 - 1,550 ( wartości się wachają )

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym programikiem ??

 

Może jakieś porady dla początkującego ..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że 3,6 z zubełności by mnie zaspokoiła  

 

Tylko mam pytanie do znawców tej tematyki.

 

Do płyty Gigabyta dołączone jest oprogramowanie Gigabyte Easy Tune 4 i tam można sobie podkręcić parametry. Takie jak FSB; AGP; PCI; Ram; oraz napięcia.

 

I teraz pytanko FSB mam 800 ( 200 X 4 ) Pamiątki chodzą na 400 MHZ ( czyli jak mniemam ( 200 X 2 ).

 

I teraz jak podniose FSB to czy nie bedzie to raczej spadek wydajności ??

 

Teraz wzystko chodzi z wielokrotnością 200 ....

 

Poza tym moje dyski chodzą na SATA a z tego co wiem to SATA jest wrażliwy na zmiany FSB.

 

I jeszcze jedno w tym Eazy Tune przy PCI, AGP, DRAM jest opcja LINEAR, DIVIDER, ASYNC - jak mniemam są to "tryby pracy z magistalą" ASYNC to asynhroniczny.

 

I teraz jak zwiekszam FSB to jedynie na Async Wartości PCI i AGP pozostają takie jak są standardowo.

 

Poza tym w Panelu z napięciami mam że CPU ma 1.075 natomiast w VCOREA pokazuje że jest 1,580 - 1,550 ( wartości się wachają )

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym programikiem ??

 

Może jakieś porady dla początkującego ..... ;)

Tak jak mowi poprzednik olej ten program i krec w biosie.

Zablokuj taktowanie AGP/PCI to nie bedzie problemu z dyskami.

Kiedy pamieci sa ustawione na tryb pracy synchronicznej to podnoszac FSB zwieksza sie tez taktowanie pamieci a wiec jest wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

 

też mi si tak wydaje. Coś ostatnio nie wierzę w soft ;)

 

I mam jeszcze pytanko natury praktycznej.

 

Podczas startu kompa gdy wyświetla informacje o procku to pojawia sie pod spodem napis o jakimć paczu o ID 0017 ?????

 

O co chodzi ma może płyte Gigabyta 8KNXP i może zetknął się z tym czymś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze sporo, na 2,8Ghz mam tylko 35 stopni na boxowym i to w tak upalny dzień jak wczoraj czy dziś, pod obciążeniem 57 nie przekroczyło jeszcze nigdy :D

Zakladam sie ze masz plyte ASUSA! Tak?

Gigabyte... Nie bardzo mam jak inaczej sprawdzić niż z czujnika płyty. Zresztą przekłamanie jeśli jest to nie jest duże - przy obrotach wiatraczka ~3500 i obciążeniu 0%...

Co ciekawe to co pokazuje AIDA, rzeczywiście wygląda przezabawnie - tylko wartości temp oraz napięć 2.5v, 3.3v i 12v są w normie, a reszta chyba generowana losowo :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z fsb@225 aktualnie jest 43*C zalman 7000cu na 60%(wedlug biosu) i jeden sunon 1500rpm wyciaga powietrze i brak IHS'a na procku ale pasta zle posmarowany bo jak zdejmowalem ostatnio cooler to kapnolem sie ze niemam swierzej pasty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm u mnie (P4 Northwood 2,66 FSB 533 non HT cooler box - zmieniam za 2 dni na pentagrama :P) to jest tak, ze idle w nieupalne dni oscyluje tak gdzies w okolicach 32 - 35 * C @ 2800 rpm na coolerku. w stresie w takie dni mam 50 - 54 * C @ 35200 - 3300 rpm.

natomiast w upalne dni :P jest ciut gorzej :P ..... idle 41 - 43 * C @ 3100 - 3200 rpm ; stres 54 - 58 * C @ do 3700 rpm ( i wtedy ostro po uszach jedzie ten cooler i dlatego wlasnie go zmieniam) :P

pozdro 4 all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi poprzednik olej ten program i krec w biosie.

Zablokuj taktowanie AGP/PCI to nie bedzie problemu z dyskami.

Kiedy pamieci sa ustawione na tryb pracy synchronicznej to podnoszac FSB zwieksza sie tez taktowanie pamieci a wiec jest wydajniej.

to ja mma pytanie odnosnie tych blokowaniem taktowan..

tzn mam tak.

 

a raczej bede mial..

 

northwood 3.0C, 512MB ramu @333..

jak wiemy 3.0C = FSB 800.... czyli potrzebowalbym DDR @400 i wlasnie tu mam pewien problem.. czy to oznacza, ze procek bedzie mial zmniejszona FSB, tak do poziomu pracy DDRow [czyli zmniejszylo by to ghz mojego procka]... czy moze sa te mnozniki dzielniki czy jak to sie nazywa i niby tym sie ustawia?

a jesli tak to jak w biosie dobrze ustawic zeby jak najoptymalniej dzialalo?

thx

 

nie stac mnie na ramy obecnie...

stad moje pytanie.. bo normalnie bym zmienil.. ale nie moge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mma pytanie odnosnie tych blokowaniem taktowan..

tzn mam tak.

 

a raczej bede mial..

 

northwood 3.0C, 512MB ramu @333..

jak wiemy 3.0C = FSB 800.... czyli potrzebowalbym DDR @400 i wlasnie tu mam pewien problem.. czy to oznacza, ze procek bedzie mial zmniejszona FSB, tak do poziomu pracy DDRow [czyli zmniejszylo by to ghz mojego procka]... czy moze sa te mnozniki dzielniki czy jak to sie nazywa i niby tym sie ustawia?

a jesli tak to jak w biosie dobrze ustawic zeby jak najoptymalniej dzialalo?

thx

 

nie stac mnie na ramy obecnie...

stad moje pytanie.. bo normalnie bym zmienil.. ale nie moge :)

procek bedzie pracowal z normalna czestotliwoscia na FSB800 i wiecej oczywiscie ;) a co do pamieci to 333 wystarcza plyta powinna sama wykryc ich czestotliwosc i dostosowac do odpowiedniej predkosci przy pomocy dzielnikow

 

jesli chodzi o temperatury procka to na moim 2.6c@3.0 temp w normalne dni przy malym uzywaniu wynosi 32-34C w upalne dni wacha sie od 39-42 a przy max obciarzeniu jeszcze nie zdazylo mi sie przekroczyc 59C na coolerze Super Silent Ball P4 TC na boxowym nie testowalem lezy w pudelku od nowosci nie uzywany ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla użytkowników orginalnych intelowskich coolerów.

 

Jak wiecie od jakiegoś czasu poszukiwałem czegoś do schłodzenia P4 3,2

otórz rozwiązanie znalazłem gdy otworzyłem obudowe ......

 

 

Po otworzeniu i dokładych oględzinach zauwarzyłem że żeberka w coolerze są pokryte warstwą kurzu !!!!. Na pierwszy rzut oka nic nie widać bo na górze siedzi wentyl i mocowanie do płyty.

 

Więc postanowiłem dostać sie do coolera i zobaczyć co mu tak ciężko idzie to chłodzenie.

 

Trudno to było nazwać warstwą kurzu po prostu był to dywan który ciężko było usunąć ( bardzo gęste żeberka i utrudniony dostęp ).

 

Kompa mam włączonego przez 24h i chodził tak już od 5 miesiący. Jak zawsze sprawdzałem to nic nie było widać bo i dokładnie sie nie przyglądałem a tu taka niespodzianka.

 

Tak więc rada dla wszystkich co rzadko zaglądają do środka ...

Rozkręcić obudowe i porządnie zdiagnozować stan rzeberek w coolerze.

 

Swoją drogą w środku nie było dużo kurzu bo wentyl na procku wszystko zasysał :)

 

Ale i tak poszukam czegoś do lepszego chłodzenia i napewno zaopatrze się w obudowe z większą ilośącią wentyli i to koniecznie z filtrami przeciw-kurzowymi.

 

 

Zapomniałem dodać że po zabiegu odpylania :) Temperatura przy 100% obciążeniu tzn.

 

1. Włączona funkcja autoprotect norton antywirus

2. Torture test ( prime 95 )

3. Seti driwer z dwoma procesami

4. Winamp

5. WWW

6. Emule

7. i troche innych mniej obciążajacych procka procesami

 

wynosi 56-57 stopni i trzyma się. Poprzednio była to temp 65-69.

 

Tak więc 15 minut pracy dało bardzo dobre wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...