Skocz do zawartości
sqza

Przerobka ThermalTake Volcano7+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam cooler na procespr taki jak w opisie.

 

Nie ma rewelacji w chlodzeniu(nawet na standardowych ustawieniach procka) na obrotach wiatraka ustawionych na LOW:( Do tego nawet na najnizszych obrotach wiatrak chodzi cholernie glosno:( Zastanawiam sie wiec nad przerobka calego coolerka.

 

Moj plan jest taki:

 

Stary wentyl do kosza(bo ani nie jest wydajny ani cichy-nawet na LOW,nie wspominajac juz o wyzszych obrotah-trzeba chyba miec kompa w innym pokoju)

 

Zamierzam kupic na allegro nowy wentyl:

ARCTIC PRO 2L TC+cz.temp.reg.obr.NOWOŚĆ 12 dB

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28418252

lub

ARCTIC PRO 2L+ reg.obr.LED-SUPER CICHY 14 dB!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28419526

 

Tylko zastanawiam sie ktory jest lepszy?(moze jakies podpowiedzi lub alternatywy dla tych wiatrakuf w rozsadnej cenie-ale chyba niema takiej alternatywy:()

 

Mocowanie wiatraka bedzie bardzo podobne do orginalnego.Tylko nie bedziena wiatrak 70mm(orginalny) tylko wlasnie na jeden z tamtych 80mm.

 

Jak myslicie czy jest sens tak bawic sie z przerabianiem tego cooolera czy lepiej jest go sprzedac na allegro (pewnie za wiele nie dostane za niego) i kupic jakis inny cooler????

 

Czy moja przerobka moze sie sprawdzic czy to raczej wielka improwizacja??? I lepiej zaopatryc sie w jakas orginalna konstrukcje???

 

CO O TYM MYSLICIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiec mowisz,ze lepiej nie kombinowac???

 

Hmm....

 

Mnie wydaje sie,ze jest to raczej nieprawda???

 

Jak moze przegrzac sie procek,skoro bedzie nowy wydajny wentyl na to wial???

 

Prosze o wiecej ocen mojego pomyslu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiec mowisz,ze lepiej nie kombinowac???

 

Hmm....

 

Mnie wydaje sie,ze jest to raczej nieprawda???

 

Jak moze przegrzac sie procek,skoro bedzie nowy wydajny wentyl na to wial???

 

Prosze o wiecej ocen mojego pomyslu:)

No ale wiatrak będzie kręcił się jakoś 1500RMP (Tak żeby było cicho) a wtedy wydajnośc będzie niższa. Jak dasz 2500RMP to będzie wydajnośc wyższa i hałaś dośc spory. Więc nie wiem jak to by z tym było. Chyba lepiej sprzedać V7+ i kupić coś wydajniejszego i cichego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,ze wiatrak bedzie krecil sie wolniej to wcale nie oznacza mniejszej wydajnosci.Poza tym dane katalogowe tych wiatrakow ktorymi jestem zainteresowany wskazuja na to,ze nawet przy maxymalnych obrotach wiatraki bede o wiele cichsze niz standardowo instalowany wiatrak na obrotach minimalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,ze wiatrak bedzie krecil sie wolniej to wcale nie oznacza mniejszej wydajnosci.Poza tym dane katalogowe tych wiatrakow ktorymi jestem zainteresowany wskazuja na to,ze nawet przy maxymalnych obrotach wiatraki bede o wiele cichsze niz standardowo instalowany wiatrak na obrotach minimalnych.

Danymi katalogowymi bym się nie kierował :)

 

Oczywiście moge się myliś i może zmiana wiatraka duzo by dała :) Sprubuj to się dowiesz :) Spalić się nie powinien :) Co najwyżej jakieś temp koło 65C :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

Sprobuje nic na tym nie trace. Dlatego,ze nie uszkodze Volcano7+ a nowy wiatrak ktory kupie jezeli nie sprawdzi sie do chlodzenia procka to napeno jakies miejsce my znajde:)

 

Sprobowac mozna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz przerabial v7+ i wsadzil tam wiatrak 8cm i nic mu sie jakos nie przegrzalo. radiator od v7+ jest niezly i wystarczy wsadzic tam cos co bedzie mialo niezly przeplyw powietrza i bedzie ok.np zamiast montowac tam wiatraka 8cm to zamotawac przejsciowke z 8cm na 9.2 cm i bedzie ciszej i chlodno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie dlatego chce go przerobic. Radjator jest naprawde spoko i mysle ze to zda egzamin. A wentyle ktorymi jestem zainteresowany maja wlasnie bardzo dobry przeplyw powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...