Skocz do zawartości
unckle

Cooler na proca bez kompromisu ale z pewnymi warunkami

co najlepsze (cisza+wydajnosc)?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. co najlepsze (cisza+wydajnosc)?

    • (Zalman CNPS7000A-Cu)
      30
    • (Pentagram Freezone QC-80 Cu)
      20
    • (Pentagram Freezone Q-92 Cu)
      2
    • Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT
      1
    • Thermaltake Extreme Volcano 12
      2
    • thermaltake silentboost
      3
    • thermalright slk900a+ystech92mm
      18
    • Thermaltake SilentTower 4 in 1
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się nad coolerem na proca

i sprawa wygląda tak ze mamy taki zaprzyjaźniony sklepik z którego mam sobie wybrać coolerek. Tylko kryteria są takie:

zalman 7000acu - raczej nie wchodzi w grę... nie wejdzie mi na płytę 1)kondensatory - (wiem przyciać zapinkę sie da) 2)zmnb47j na nb 3)zasiłka cholernie blisko płyty - jakieś 1,5cm od soceta, obecnie mam frII (80mm) i do zasilacza jest mniej niz 1cm, tak ok 8mm...

2)to samo tyczy się raczej pentagramów

daltego zarówno zalman jak i pentagramy są umieszczone w ankiecie w nawiasach...

tylko to załatwwiał mi będzie ojciec i rzeby nie było zadużo kombinowania to mam mu dać liste po kolei który bym chciał - bo to jest taki wiejski sklep ze jak nie będą mieć np pozycji nr 1 z mojej listy to wtedy dadzą mi np pozycje nr2 itd...

interesuje mnie cisza i wydajność

nie ograniczajmy się do pozycji z ankiety - moze ktoś zaproponuje coś lepszego od wymienionych? moze któryś z tych typu "tower"?

pzdr

 

UPDATE:

dodaje linki do coolerów z ankiety:

zalman http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=343

qc-80cu http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=907

qc-92cu http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=908

gigabyte http://www.csklep.pl/product_info.php?products_id=316

volcano 12ex http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=492

silentboost http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=367

thermalright slk900a+ystech92mm 3-cia pozycja link

silent tower http://www.4max.pl/produkt.asp?g=24&gg=19&id=916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Też mam taki sam problem jak ty bo nie wiem co do konca mam kupic na swojego procka?? Ja chyba bende brac ten zestaw Thermalright SLK-900 z tym wiatrakiem Y.S Tech 92mm ale sie zastanawiam na kupnem http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=329

zamiast tego Y.S Tech?? Moze ktos go posiada prosze o doradzenie mi w tej sprawie ktory z nich jest lepszy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzemaS246

to mozemy wymienić spostrzeżenia

moze zastanawiasz się jeszcze nad czymś to bym to dodał do ankiety

 

wiesz ja słyszałem tego ystech i na moje ucho to on jest bardzo cichy, zgodziłbym się nawet na te 18dB

 

słyszałem równiez Arctic Cooling FAN PRO 2L - 14dBA!!! ma go kumpel i jest on też naprawde cichy na 1 ustawieniu, na drugim zaczyna być słyszalny, a na 3 jest słyszalny... ale myślę ze przy zamkniętej budzie ciężkobyłoby go usłyszeć

 

 

mi chodzi o uszeregowanie tych wentylatorów od najlepszego do najgorszego uwzględniając maksymalną wydajność i cichą pracę. przeglądałem forum, dużo testów, ale mam mały mętlik w głowie, a pozatym niezawsze specyfikacja (szczególnie ta dotycząca generowanego hałasu) producenta pokrywa się z rzeczywistością dlatego proszę o radę i głosowanie w ankiecie. głosy na zalmana i pentagramy raczej są tylko poglądowo bo jak juz pisałem wątpię czy któryś z nich upchnie się do mojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zgadzam się do pierwszej trójki, byłby to:

1)zalman 7000a cu - ale nie wiadomo czy mi wejdzie

2)thermalright slk900a+ystech92mm - ten wejdzie ale są to dwie osobne rzeczy i niewiadomo czy w tym sklepiku będą to mieli

3)pentagram qc - 80cu/92cu

a dalej, czy coś moze z tych, a moze z tych co nie wymieniłem, byłoby jeszcze godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz frII. Raczej nie ma sensu jego wymieniać na nic spoza tej trójki. Sam się zastanawiałem nad wymianą na QC-80Cu, ale na razie się powstrzymałem. Z tym, że mam zmieniony wentyl na fr2.

 

Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT - świetnie wygląda, prawie 2 stówy za urodę ??

Thermaltake Extreme Volcano 12 - chcesz ogłuchnąć ??

thermaltake silentboost - za mały zysk jak na wydatek 130zł

Thermaltake SilentTower 4 in 1 - nie wiem, ale na procku bym tego nie powiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Conti, Twoje wypowiedzi są naprawde konstruktywne

no właśnie - gigabyte chyba zeby dobrze chłodził musi być na dużych obrotach...=hałas

jak dla mnie to volcano ex12 i silentboost wydawały się w miarę, ale czytając forum wychodzi na to ze są głośne...

co do silent tower to chyba jedyny z tych wieżowców jaki znalazłem z wentylem w zestawie - wydaje się ciekawy, niestety nie wiem jak chłodzi, ani jaką ma zapinkę - bo jak taką zwykłą to fakt - strach go na socecie wieszać...

a co powiecie na Tt polo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te droższe radiatory thermalright odrzuciłem ze względu na cenę... z tego rodzaju w grę wchodzi jedynie thermalright slk900a+ystech92mm

A no to w takim wypadku najlepszy bedzie SLK , z reszta w wielu testach zdobyl wyroznienia , wiec ja bym sie nie zastanawial , tylko wrzuc na niego jakis solidny wentyl... Bodajze max co wchodzi to 92mm ale widzialem gdzies moda jak wrzucic na niego 120mm , ale troche jest przy tym roboty .

 

A tak w ogole to pozdro dla twojej miesciny :D Moja zonka wlasnie tam odpoczywa (sam co roku jestem w Kolbergu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba na slk zapodałbym jednak 92mm to i tak juz by było spoko

to fakt 92mm najwięcej standardowo wchodzi

 

a moja mieścina serdecznie zaprasza hehe

pozdro dla żonki (cza było z nią jechać tak btw...)

 

to co jak na ten moment ranking wygląda tak:

1)zalman 7000a cu - ale nie wiadomo czy mi wejdzie

2)thermalright slk900a+ystech92mm - ten wejdzie ale są to dwie osobne rzeczy i niewiadomo czy w tym sklepiku będą to mieli

3)pentagram qc - 80cu/92cu

a dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja bym zmienił ta kolejnaść najpierw ThermalrightaSlk-900 YS Tech92mm a pozniej dopiero Zalman i Pentagram a wiesz czemu bo najpierw staraj sie o coolera ktory tobie napewno wejdzie a jak go nie bedzie to wtedy musisz pokombinować z innymi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zamowic tego zestawu z neta?? Oczywiscie mowa o ThermalrightuSLK-900 i YS Tech-u 92mm albo jak pisał HeatFighter

wziac taki zestaw

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=418

lub

http://www.csklep.pl/product_info.php?cPat...products_id=419

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ja jeszcze przprowadze rozkmine jakby tu wcisnąc zalmana albo pentagrama, a tutaj ustalamy kolejność wg wydajności i ciszy.

pomyśle jeszcze nad tymi innymi termalrightami

a te z linków co podałeś PrzemaS246 to raczej odpadają - ten z arcticiem - on ma automatyczną kontrolę obrotów która jest syfna... wiem wiem mozna przerobić

a ten z zalmanem jest głośny

 

a co do zamówienia z neta to odpada - bo ja z tego sklepiku bede miał ten cooler za darmo

 

to jak byście je dalej uszeregowali? zobaczymy wyniki ankiety również

 

moze wypowie się ktoś o silent tower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, moja lista która pójdzie do sklepu to:

1) thermalright slk900a + Y.S-TECH ULTRA SILENT 92mm

2) Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT

3) Thermaltake Extreme Volcano 12

4) thermaltake silentboost

5) (Zalman CNPS7000A-Cu)

6) (Pentagram Freezone QC-80 Cu)

7) (Pentagram Freezone Q-92 Cu)

8) Thermaltake SilentTower 4 in 1

 

została ona skorygowana pod kątem wejścia na płytę, a także wygodnego założenia - nie chce mi sie wyciągać płyty, dlatego też nie uwzględnia on sp-97 itp... silent tower równiez z tego powodu jest ostatni, a te w nawiasach to za dużo kombinowania aby weszły

 

topic moze sie jeszcze komuś przydać, tak ze dalsze dyskusje mile widziane

pozdrawiamdobra, moja lista która pójdzie do sklepu to:

1) thermalright slk900a + Y.S-TECH ULTRA SILENT 92mm

2) Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT

3) Thermaltake Extreme Volcano 12

4) thermaltake silentboost

5) (Zalman CNPS7000A-Cu)

6) (Pentagram Freezone QC-80 Cu)

7) (Pentagram Freezone Q-92 Cu)

8) Thermaltake SilentTower 4 in 1

 

została ona skorygowana pod kątem wejścia na płytę, a także wygodnego założenia - nie chce mi sie wyciągać płyty, dlatego też nie uwzględnia on sp-97 itp... silent tower równiez z tego powodu jest ostatni, a te w nawiasach to za dużo kombinowania aby weszły

 

topic moze sie jeszcze komuś przydać, tak ze dalsze dyskusje mile widziane

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no!!!! aaaaaaaaa!!!!!!!!!

temat powraca... kurde decydująć się na thermalright slk900a + Y.S-TECH ULTRA SILENT 92mm sugerowałem się tym testem http://tweak.pl/artykul/coolery_04_4 i myślałem ze jest on tam na 4 miejscu... nie zwróciłem uwagi ze jest to wersja wiatraka która daje az 33dB!!!!!!!! a tyle to ja nie chce mieć....

a ten silent o którym myślałem to jest dopiero na 30 miejscu!!!!!! kilka pozycji za whisperrockiem!!!!!!!! ej no ja sie tak nie bawie..... juz miałem sprawe rozwiązaną a tu taki motyw - niedopatrzenie...

i znowu nie wiem co brac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sumka nie jest Ci straszna to bież Zalmana CNPS 7000a-cu. Dla mnie jest to mistrzostwo świata. Przy 1400rpm jest dosłownie niesłyszalny a i temp. jest idealna, w stresie nigdy nie przekracza 50C a nawet bywa że jest 46C. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctic fan pro 2l jest słabszy jeszcze od ys techa tego

tzn na najwolniejszym ma 19cfm tu jest cichy

na drugim 25 tu jest znośny

na 3 32 ty go słychać...

a ten ys tech ma 28...

więc nie wiem

 

wszystkobyłoby proste gdybym mógł wsadzić zalmana... ewentualnie pentagrama a tak to chyba zdam sie na los i dam gościowi kartke i co mi da to i tak wezme i tak juz nie wiem co <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wszystko przemyśle i dam na koniec znać jak wygląda moja "żelazna lista"

 

no tak Przemas ale on wcale nie jest lepszy - myślę ze nic by nie zmienił...jeszcze raz wszystko przemyśle i dam na koniec znać jak wygląda moja "żelazna lista"

 

no tak Przemas ale on wcale nie jest lepszy - myślę ze nic by nie zmienił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Lista jaka idzie do sklepiku to:

1) Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT

2) Pentagram Freezone QC-80 Cu

3) Pentagram Freezone Q-92 Cu

4) Thermaltake SilentTower 4 in 1

5) Thermaltake Extreme Volcano 12

6) thermaltake silentboost

7) Zalman CNPS7000A-Cu

8) ThermalTake Combo Cool Pipe 101

9) thermalright slk900a

 

UPDATE:

A co dostane to druga sprawa... bo pewnie koleś w tym sklepiku po raz pierwszy będzie na oczy takie zabawki widział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a ja tu nie widze SP97 ? Wlasnie sie na niego szykuje , tylko musze wpierw opchnac V12 . Do tego jakis cichy/wydajny cooler i nie potrzeba WC .

W końcu TR nie będą już tylko w sferze marzeń - niebawem ceny thermalrightów będą bardzo konkurencyjne :D Widziałem już nowe SP-97 po 195pln, SKL900A po 95pln, a SLK947U po 149pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kolejnosc jest taka:

1) Zalman CNPS7000A-Cu

2) Pentagram Freezone QC-80 Cu oraz thermalright slk900a + jakis dobry wiatrak

3) thermaltake silentboost oraz Thermaltake Extreme Volcano 12

a dopiero na koncu takie ogromne budowle jak:

-Thermaltake SilentTower 4 in 1

-ThermalTake Combo Cool Pipe 101

-Gigabyte GH-PCU31-VH 3D Cooler-Ultra GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...