Skocz do zawartości
john_doe

jakis tani i wygodny kontroler obrotow ...

Rekomendowane odpowiedzi

mam na nagrzewnicy cos takiego : http://www.thermaltake.com/accessories/dcf...derblade120.htm

wieje calkiem niezle, ale na noc chetnie wyciszylbym go jakos przez puszczenie go na nizszym napieciu, np 7v czy tez 5v. Do jakiego kontrolera mozna by go podlaczyc?Chodzi mi o cos co umozliwi szybka i wygodna regilacje w locie napiec. Bo fan mate chyba nie posuje a nie chce mieszac z kablami od molexa... a panele czolowe to za duzy wydatek... ma ktos jais pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franius - fajna oferta ale nie da sie ustwaic nizje niz 7v no i panel dla 1 tylko wiatraka to troche bez sensu..

 

 

Martinii - hehe jestem kaleki namualnie no i jesli chodzi o wygode to najbardziej interesowalo by mnie cos jak fan mate. Zreszta po ostatnim uwaleniu plyty w trackcie robienia v-moda zrazilem sie do wszelkich takich modyfikacij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerowal ten:

http://www.sunbeam.pl/products/products-Rheobus.htm

Plynna regulacja obrotow od 0 do 12V. Mozliwosc podlaczenia 4 wentylatorow. 20W na kanal. Sam taki posiadam i jestem bardzo zadowolony. Do tego tani 99 zl do kupienia http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony moge polecic fan mate2 - zalmana uzywam go coprawda od wczoraj ale spsiuje sie swietnie :) uzylem go do wyciszenia wiatraka 60/60 pochodzacego ze starego collera od procesora -> dzis chlodzi grafe jednak jego stabdardowe 3800rpm mnie zabijalo i teraz daje tylko na 2600 i jest ok :) co prawda jest to duzy wydatek jak na zwykly potencjometr w obudowie (okolo 19zł) ale za to ladnie wykonany :) pozdrawiam

 

update: jeszcze widzialem takie rozwe panele na dwa lub 4 wentyle w okolichac 40-50zł tylko nie moge teraz niestety linka znalezc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę bież ten panel http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6255 Posiadam go i jest całkiem niezły. Reguluję nim zalmana cnps 7000a-cu, zm op-1 na karcie graf. i dwa dodatkowe zalmany 80mm.

Jest nieswykle wygodny, tymbardziej że może obsługiwąc do 6 coolerów.

W tej chwili kosztuje 158 zł, a jak ja kupowałem cena wynosiła 175 zł. Zartem wciąż tanieje. Może z wyglądu jest dość surowy lecz przedewszystkim liczy się funkcjonalność. Naprawdę warto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za proby pomocy ale chyba tylko Franius zalapal o co mi chodzi... Pozostale osoby postanowily pomoc nie czytajac do konca o co mi chodzi... pewnie le sformulowalem temat.... 3 razy napisalem ze typowy panel mi nie odpowiada poniewaz: a) dla 1,I, jedynego wiatraka jest bez sensu (niedlugo bedzie full wc), b)sa za drogie c:) musialbym przerobic bude albo pokombinowac cos z napedami.

Chcialem wiedziecz czy moge wykorzystac cos w stylu fan matea, czy moge polaczyc wiatrak z fm przy pomoce ew przejsciowki molex-->3pin. W zalaczonym linku w 1 poscie tematu mozna polookac jakie kable i wyjscia ma ten wiatrak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john doe a w zasilaczu nie masz wentylatorow ??? Ja mam full WC, jedynymi wentylarotami sa 2xPapst 8412 i 1xPapst 4412. I wszystkie sa regulowane przez panel. Odrazu mowie ze jak zalozysz WC i tak bedziesz sie staral jeszcze cos wyciszyc i wtedy przyjdzie pora na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc juz mam, w zasadzie chipset jest chlodzony pasywnie a wiatraczek na radku az taki glosny nie jest, podobnie jka ten z chiefteca.... glosniejsze to mam dyski:P najbardziej irytuje mnie noca ten thunderblade na nagrzewnicy, mysle ze na czas kiedy noca cos sie sciaga i cpu jest w zasadzie w idle to mozna by bo spowolnic tanim kosztem...

 

a jak kupie panekl za 100 to juz bedzie krucho za kasa na bloczki z bloki.pl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trochę innej beczki. A nie wystarczyłaby Ci regulacja SpeedFanem?

Jedyne czego potrzebujesz to przedłużacze 3pin wiatrak -> mobo (jeśli masz wolne sloty oczywiście) i wrzucenie speedfana do autostartu. Koszt jakieś 5-10zł i zerowa potrzeba zdolności manualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy są nieraz wymieszane i nie wiadomo którym się co reguluje. Musisz dojść metodą prób i błędów. Być może mobo nie wspiera. Zamień wtyczke wentylatora z coolerem cpu. Włącz odczyty obrotów w biosie.

 

Nie wiem co ci jeszcze poradzić. Próbuj , ja nie znam tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...