Skocz do zawartości
Pleem

ModeCom ISO-450P czy ModeCom 300gt

Rekomendowane odpowiedzi

musze dokupic zasilacz, bo nie chce tego z obudowy, a kasa mi sie juz konczy, dlatego szukam tanszego zasilacza, oto moje 3 propozycje (dysk SATA wiec potrzebuje tego zlacza, a nie wiem, ktory go ma i nie mam przejsciowki z 4pin na SATA) :)

 

ModeCom ISO-450P

 

ModeCom 300gt

 

ModeCom 350gtf

 

jakbyscie mogli to doradzcie mi, ktorego najlepiej z nich ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i ktory z nich ma SATA :)

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge doradzić że ten 350 gtf pod obciążeniem to jest głośny jak suszarka do włosów a ten modecom 300 też czytałem że jest głośny podobno jeden z cichszych tanich modecomów to is0-450 chociaż jest gorszy od 350 gtf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ModeCom ISO-450P, napiecie takie sobie. Przy malym obciazeniu zasilacz jest praktycznei nie slyszalny, natomiast jak podkrece troche sprzet, do tego zapuszcze jakas gierke, to robi sie nieciekawie, a to dlatego, ze wlaczaja sie wyzsze obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem w różnych testach trzyma napięcia średnio ciekawie tzn jak za zasiłke niewiele tańszą od chiefa dużo gorzej w testach wypada gorzej od 350gtf ale jest podobno cichsza ale z tego co mówi kolega wyżej to cichy tez nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na ciszy troche tez mi zalezy, ale na stalych napieciach rowniez :)

 

a nie wiecie jak jest ze zlaczem SATA, ktory ma, a ktory nie

 

nadal mysle nad nimi, musze sie w koncu na cos zdecydowac :)

 

teraz znalazlem cos takiego Chieftec MA-01B-D co o nim sadzicie (w miare tani chyba jak na ta firme) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 300 gt

 

co do ciszy.. no ja go nie slysze nawet jak podkrece.. wprawdzie tego proca 'nie da' sie podkrecic ale.. nawet czasami mi to przeszkadza bo chcialbym chociaz raz uslyszec zasilke i byc pewnym ze dziala jak nalezy.. temperatury ostatnio jak w piekarniku a on nadal na swoich niskich obrotach =]

 

napiecia

3.3 - 3.33 (+- 0.01)

5 - 4.95 (+- 0.05)

12 - 12.10 (+- 0.15)

 

to co w podpisie + 4 wentyle (2@12V, 2@7V) + 2 napedy optyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo miałem na fortonie, ominąłem noise killera i na stałe jest 5V.

ten 450 podobno jest wypasiasty modecomik.

nie grzal Ci sie na 5V zasilacz? dam na stale na 5v albo na 7v zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje, ze kompletna cisza :) , tylko zeby nie przegrzac tego ModeComa, bo nie mam na niego gwary glupio by bylo go spalic. Chcialem se zrobic Dual Fana, ale psu ma tyle bubechow, ze nie bylo jak upchac dodatkowy wentlator!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na tego Chieftec 360W (ATX-1136H) jak bedzie drogi tu u mnie w sklepie to bedzie ciezko kase znalezc

 

teraz juz calkowicie jestem zdezorientowany moze ten Modecom ISO-450P 350W (PFC) nie byl by taki zly *tylko, ze nie ma chyba SATA) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz podłączał 3 dysków 3 napędów bardzo podkręcał proca i jeżeli nie masz bardzo prądożernej karty graficznej to jak najbardziej. Sam mam modecoma 350 gtf i zajebście trzyma napięcia tylko był bardzo głośny i musiałem zamienić wentyl w zasiłce na papsta. Ten iso-450 podobno jest cichszy ale na 100% nie jest bardzo cichy więc jak spisz np przy włączonym kompie albo jesteś koneserem ciszy to możesz się rozczarować. Jak masz słaby sprzęt to pewnie wentyl w zasiłce będzie się kręcił na 1 biegu to będzie cichy jak masz dużo komponentów i prądożernych to się włączy pewnie 2 bieg a wtedy już cicho nie będzie. Idz na stronę www.komputronik.pl idz do sekcji obudowy na dole zasilacze atx high end i poczytaj o nim komentarze raczej część ludzi na niego psioczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie będziesz podłączał 3 dysków 3 napędów bardzo podkręcał proca i jeżeli nie masz bardzo prądożernej karty graficznej to jak najbardziej. Sam mam modecoma 350 gtf i zajebście trzyma napięcia tylko był bardzo głośny i musiałem zamienić wentyl w zasiłce na papsta. Ten iso-450 podobno jest cichszy ale na 100% nie jest bardzo cichy więc jak spisz np przy włączonym kompie albo jesteś koneserem ciszy to możesz się rozczarować. Jak masz słaby sprzęt to pewnie wentyl w zasiłce będzie się kręcił na 1 biegu to będzie cichy jak masz dużo komponentów i prądożernych to się włączy pewnie 2 bieg a wtedy już cicho nie będzie. Idz na stronę www.komputronik.pl idz do sekcji obudowy na dole zasilacze atx high end i poczytaj o nim komentarze raczej część ludzi na niego psioczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowalem jednego, na placu boju zostaly

 

Modecom 350gtf

 

Modecom ISO-450P

 

Chieftec 360W (ATX-1136H)

 

najbardziej chyba odpowiadal by mi ten ostatni, ale nie wiem czy bede mial na niego kase wiec rozwazam tez drugie miejsce, a tu jest juz gorzej :)

 

czy wedlug was ten ostatni bedzie dobry (malo o nim jest artykulow)

 

ktorego polecacie jak sie okaze, ze w sklepie bedzie jednak drozszy i musze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowalem jednego, na placu boju zostaly

 

Modecom 350gtf

 

Modecom ISO-450P

 

Chieftec 360W (ATX-1136H)

modecom iso-450p - juz tego nie produkuja od jakiegos czasu i moze byc trudno to kupic (mi sie nie udalo.)

a moze chieftec 350-202 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowalem jednego, na placu boju zostaly

 

Modecom 350gtf

 

Modecom ISO-450P

 

Chieftec 360W (ATX-1136H)

modecom iso-450p - juz tego nie produkuja od jakiegos czasu i moze byc trudno to kupic (mi sie nie udalo.)

a moze chieftec 350-202 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

ten 450p jest cichy praktycznie wogole go nie slychac (ucho trzeba przylozyc:) napiecia trzyma w miare niezle no i ma aktywne pfc hehe :) w podobnej cenie jest jeszcze hiper-pc 350w(topower) tez ladnie trzyma napiecia no i ma pozlacane styki i grill zlota farba :) hehe aha no i ten to juz wogole jest nieslyszalny :) przynajmniej ja go nie slysze... a jezeli chodzi o sata to zaden znich niema :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 450p jest cichy praktycznie wogole go nie slychac (ucho trzeba przylozyc:) napiecia trzyma w miare niezle no i ma aktywne pfc hehe :) w podobnej cenie jest jeszcze hiper-pc 350w(topower) tez ladnie trzyma napiecia no i ma pozlacane styki i grill zlota farba :) hehe aha no i ten to juz wogole jest nieslyszalny :) przynajmniej ja go nie slysze... a jezeli chodzi o sata to zaden znich niema :P

tylko ze ten 450p na pewno trzyma gorzej napiecia niz gtf. ciekawi mnie caly czas czy ten gtf jest mniej slyszalny niz codegen czy nie .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

ten 450p jest cichy praktycznie wogole go nie slychac (ucho trzeba przylozyc:) napiecia trzyma w miare niezle no i ma aktywne pfc hehe :) w podobnej cenie jest jeszcze hiper-pc 350w(topower) tez ladnie trzyma napiecia no i ma pozlacane styki i grill zlota farba :) hehe aha no i ten to juz wogole jest nieslyszalny :) przynajmniej ja go nie slysze... a jezeli chodzi o sata to zaden znich niema :P

tylko ze ten 450p na pewno trzyma gorzej napiecia niz gtf. ciekawi mnie caly czas czy ten gtf jest mniej slyszalny niz codegen czy nie .... :?
wlasnie spojzalem na napiecia nie jest zle :PDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

narazie jest podlaczony do:

 

kt4v

xp2600/333

2x 256/333

radeon 9200

cd-rw

fdd

ibm 46gb

segate 1.5gb.....

2 x katoda

2 x arctic pro tc

realtek 10/100

 

zaraz go moze postresuje to walne screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

CZEKAM :] 

Aha cena modecom'a 450p i gtf jest taka sama wiec teraz to juz nie wiem ktorego wybrac  :?

niestety padl mi albo 1kanal albo tasma sie zrabala wiec mam tylko 1 dysk podlaczony 1.5gb:) moge podkrecic karte + procka i zapuscic prime albo cos na pare min....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEKAM :] 

Aha cena modecom'a 450p i gtf jest taka sama wiec teraz to juz nie wiem ktorego wybrac  :?

niestety padl mi albo 1kanal albo tasma sie zrabala wiec mam tylko 1 dysk podlaczony 1.5gb:) moge podkrecic karte + procka i zapuscic prime albo cos na pare min....
ok to czekam :] ale narazie 60% dla gtf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso 450p:

brak sata,wiatrak od razu wywalilem,aktywne pfc,napiecia trzyma w miare dobrze.

kupilem go dlatego ze szefa akurat nie mieli :(

ja na twoim miejscu jednak walnal bym sobie szefa.pozdro

 

a co do gtf vs 450p to gtf jest lepszy.

 

zapomnialem o najwazniejszym: ten iso nie ma dzior od strony cpu :(

a jezeli w budzie masz wiatrak na topie to juz wogule jest niefajnie.

mi na szczescie z pomoca przyszla "obudowa" od codeshita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iso 450p:

brak sata,wiatrak od razu wywalilem,aktywne pfc,napiecia trzyma w miare dobrze.

kupilem go dlatego ze szefa akurat nie mieli :(

ja na twoim miejscu jednak walnal bym sobie szefa.pozdro

 

a co do gtf vs 450p to gtf jest lepszy.

tylko na zasilacz mam gora 150 zeta :/ Juz i tak w te wakacje wydalem tyle kasy na kompa ze glowa boli hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko na zasilacz mam gora 150 zeta :/ Juz i tak w te wakacje wydalem tyle kasy na kompa ze glowa boli hehe

szefy sa od 161 zl. ja na twoim miejscu bym dozbieral albo nie kupowal nic.

te modecomy to taki polsrodek z ktorego nie mozna byc nawet troszke zadowolonym.

ja popelnilem juz ten blad i niechcialbym zebys go rowniez popelnil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko na zasilacz mam gora 150 zeta :/ Juz i tak w te wakacje wydalem tyle kasy na kompa ze glowa boli hehe

szefy sa od 161 zl. ja na twoim miejscu bym dozbieral albo nie kupowal nic.

te modecomy to taki polsrodek z ktorego nie mozna byc nawet troszke zadowolonym.

ja popelnilem juz ten blad i niechcialbym zebys go rowniez popelnil :D

ten modecom na 100% bedzie lepiej mtrzymal napiecia niz ten chief ;)a kolega mazibos zrobi co zechce ;) tylko niech pomysli zaq 160zl masz dwa wiatraki oslonietymi grilami wiec duzo kasy na podzespoly nie zostalo pozdro;) aha gtf to fortron jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...