Skocz do zawartości
roberttryb

Funkcja SMART

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko.Posiadam płytęGigabyte GA-7NNXP i dysk twardySeagate : ST3120026A(120GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)

Dysk obsługuje funkcję SMART ale nie widzę nigdzie tego w Biosie,czyzby płyta nie obsługiwała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego taki temat tutaj ?? a po drugie to plyta na pewno ma obsloge SMART, a czego ty chcesz od biosu? żeby ci pokazał jaką masz temperaturę hadeka użyj do tego np. programu everest home edition. Ja osobiście smarta mam wyłączonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego taki temat tutaj ?? a po drugie to plyta na pewno ma obsloge SMART, a czego ty chcesz od biosu? żeby ci pokazał jaką masz temperaturę hadeka użyj do tego np. programu everest home edition. Ja osobiście smarta mam wyłączonego.

A dlaczego Ty kolego takim tonem się odzywasz? Przedewszystkim to jest płyta pod AMD, po drugie wyraznie nie orientujesz czym jest funkcja SMART i do czego służy a po trzecie to wogóle nie znasz tej płyty achodzi mi ,że nie ma obcji załączania SMART w biosie. Tak,że mam prośbę nie wcinaj się jak chcę poważnych porad i odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ty kolego takim tonem się odzywasz? Przedewszystkim to jest płyta pod AMD, po drugie wyraznie nie orientujesz czym jest funkcja SMART i do czego służy a po trzecie to wogóle nie znasz tej płyty  achodzi mi ,że nie ma obcji załączania SMART w biosie. Tak,że mam prośbę nie wcinaj się jak chcę poważnych porad i odpowiedzi

no pewnie jak masz plyte od amd a na niej nie dziala ci cdrom to tez tu napiszesz nie?

tematm do dzialu inne komponenty .. a nie tu ..

bo sprawa sie tyczy dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zainstalować nowego biosa?.

Ja osobiscie nie mam takiej opcji w biosie mimo tego ze mam najowsza aktualizacje, ale moze tobie sie uda?. Jesli nie tzn. plyta nieobsluguje sprzetowo opci "S.M.A.R.T"

pozdrowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, drugi kolega bardzo wyraznie powiedzial do czego sluzy funkcja S.M.A.R.T - nie chce mi sie szukac dokladnego oznaczenia tego skrotu. Ogolem sluzy ona do monitoringu pracy dysku twardego, moze i w biosie nie posiadasz mozliwosci wlaczania/wylaczania tej funkcji, pewnie jest ona domyslnie wlaczona - nie wiem bo nie mam takiej plyty. Po drugie kolego owa funkcja zmniejsza wydajnosc dysku twardego - moze nie znacznie ale.... Po trzecie kolego, pytam sie ciebie po ci ta funkcja? A po czwarte, temat naprawde nie nadaje sie do kategorii platforma AMD - tutaj piszemy o plytach pod AMD i prockach AMD, jesli chce pisac o dyskju i funkcji z nim zwaizanej wybierz dzial "Inne Komponenty"

Pod, ktorym jest wyraznie napisane jego przeznaczenie:

 

Dyski, napędy, karty rozszerzeń, zasilacze, obudowy, drukarki, wiertarki, skanery, monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta funkcja bedzie mu służyła do sprawdzenia stanu dysku pewinie zna się na oznaczeniach producenta. A teraz na poważnie stary strasznie nerwówka cie ponisi (proponuje prozack), uruchom ten program o którym ci wcześniej napisałem wejdź w opcje ==>magazyn==>SMART i sprawdź, czy masz to włączone czy też nie. Tak jak inni piszą zapewne masz to domyślnie włączone, i ten temat nie tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego taki temat tutaj ?? a po drugie to plyta na pewno ma obsloge SMART, a czego ty chcesz od biosu? żeby ci pokazał jaką masz temperaturę hadeka użyj do tego np. programu everest home edition. Ja osobiście smarta mam wyłączonego.

Koledze chodzilo o wlaczenie obslugo SMART w BIOS'ie PLYTY pod AMD wiec cyba tak bardzo zle nie trafil z tematem... Zamiast jechac kogos od gory do dolu mozna chwile sie zastanowic :wink: , a jak sie zna odpowiedz na pytanie, to nawet pomoc... :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego taki temat tutaj ?? a po drugie to plyta na pewno ma obsloge SMART, a czego ty chcesz od biosu? żeby ci pokazał jaką masz temperaturę hadeka użyj do tego np. programu everest home edition. Ja osobiście smarta mam wyłączonego.

Koledze chodzilo o wlaczenie obslugo SMART w BIOS'ie PLYTY pod AMD wiec cyba tak bardzo zle nie trafil z tematem... Zamiast jechac kogos od gory do dolu mozna chwile sie zastanowic :wink: , a jak sie zna odpowiedz na pytanie, to nawet pomoc... :idea:

Dzieki za poparcie,właśnie chodziło mi oto czy ta moja płyta obsługuje bo w biosie nic na ten temat niema.Dysk napewno ma tę funkcję, a Everest w magazynie nie pokazuje nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dlaczego taki temat tutaj ?? a po drugie to plyta na pewno ma obsloge SMART, a czego ty chcesz od biosu? żeby ci pokazał jaką masz temperaturę hadeka użyj do tego np. programu everest home edition. Ja osobiście smarta mam wyłączonego.

Koledze chodzilo o wlaczenie obslugo SMART w BIOS'ie PLYTY pod AMD wiec cyba tak bardzo zle nie trafil z tematem... Zamiast jechac kogos od gory do dolu mozna chwile sie zastanowic :wink: , a jak sie zna odpowiedz na pytanie, to nawet pomoc... :idea:

Tutaj nikt nikogo nie jedzie, co niektorzy mowia tylko to co mysla na temat kolegi problemu, bynajmniej jesli chodzi ci tylko o oblsuge to problem jest chyba rozwiazany:) Podrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...