Skocz do zawartości
Darius

CZy LCD lepszy niż CRT?

Czy wadlug was duzo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wadlug was duzo lepszy jest komfort pracy na takim monitorze?

    • Tak
      74
    • Nie
      38
    • Niewiem
      12


Rekomendowane odpowiedzi

programy tak, reszta raczej nie....

ma slabe katy, wiec filmy tylko w pojdeynke, ew. mocno scisnieci do siebie :)

 

gry FPP beda smuzyc i troszke rwac obraz.

 

gdzies czytalem, ze te modele maja slabe kolory i podswietlanie nie rowne.

ale za 1200 zl mozna by sie skusic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - chcę kupić LCD 17'', jedak nie wiem na jakie paramtery monitora szczególnie zwracać uwagę (słyszałem że na kontrast i czas reakcji monitora) jednak i tak nie wiem jakie te parametry powinny spełniać wielkości aby ten lcd mógł spokojnie zastąpić mojego wysłużonego CTXa 550VL.

Apropo nie chcę wydać na niego więcej niż 2 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bkroyal

Powinienes koniecznie przeczytać ten artykuł. Dowiesz się z niego o czasach reakcji.

Co do konktetnego modelu to musisz wybram sam. Należy kierować się producentem ale bez przesady. Coodzi mi o to by zachować ostrożnoś z produktami noname, a jest takich troszkę.

Poczytaj recenzje. Jest ich sporo w sieci i z każdym dniem przybywa.

Mi do gustu przypadł ten 17 " Philips oraz SONY

Monitor musi być w miarę technologiczne nowy (data produkcji). Matryce z dwu czy trzyletnim stażem, jak łatwo się domyślić są gorsze od produkowanych obecnie.

 

Dla fanów 19". Na MVA pojawił się obiecany test Philips'sa 190B5. Chyba się na niego skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kupowac LCDkow bez DVI .....

 

Właśnie o to chciałem zapytać - co wybrać czy DIN 15 pinów czy DVI-D? I mam prośbe, wymieńcie najbardziej ważne paramtetry monitora oraz ich wartości (np. jaki kontrast powinien mieć monitor aby w grach nie gubił obrazu 400:1 wystarczy czy np min. 500:1)?

Ogólnie chciałbym wiedzieć, jakie paramtetry moniotor LCD musi spełniać aby w 100% zastąpić klasyczny monitor CRT.

ps. i jakie ma znaczenie dla użytkownika zmiana z DIN 15 sub na DVI-D (czy DVI to to samo co DVI-D wogóle?).

Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bkroyal zdecydowanie DVI

To co udało mi wyszukać o DVI:

Na rynku istnieją 3 różne standardy gniazd DVI. Są to DVI-I, DVI-D i DVI-A. Niestety rzadko się zdarza, aby sprzedawcy dokładnie wiedzieli w które z nich jest wyposażony dany monitor. Mało tego: wielu z nich nawet nie ma pojęcia, że tutaj występują jakiekolwiek różnice.

Złącze DVI-I przekazuje sygnał zarówno cyfrowy jak i analogowy. Można do niego podłączyć kartę z cyfrowym wyjściem DVI oraz kartę z analogowym wyjściem D-Sub przy pomocy prostej przejściówki.

Złącze DVI-D przekazuje sygnał tylko w postaci cyfrowej - potrafi współpracować jedynie z kartami wyposażonymi w cyfrowe wyjście DVI.

Złącze DVI-A przekazuje jedynie dane analogowe - można do niego podłączyć jedynie monitor z tradycyjną kartą graficzną ze złączem D-Sub. Obecnie już się go praktycznie nie spotyka.

 

Karta graficzna zawsze generuje sygnał cyfrowy DVI , monitor LCD potrzebuje sygnału cyfrowego DVI. Jeśli monitor posiada tylko wejście analogowe D-SUB to sygnał jest dwukrotnie konwertowany DVI=>D-SUB=>kabel=D-SUB=>DVI co niesie za sobą spadek jakości obrazu jaki jest wyświetlany.

Samo wejście DVI to nie wszystko. Kiepski kabel za 40zł może negatywnie wpływac na jakość wyświetlanego obrazu.

W sprzedaży są dwa typy kabli DVI różniące się ilościa przewodów. Nie wiem na czym polega różnica pomiędzy nimi w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno.

Żaden monitor LCD nie zastąpi w 100% klasycznego monitora CRT tak samo jak i żaden monitor CRT nie zastąpi monitora LCD.

One są poprostu inne, mają swoje plusy i minusy. Jak masz możliwość popracuj na dowolnym LCD przez jakiś czas np. w MM w kafejce internetowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skrócony opis, bynajmniej wiem dlaczego niekiedy w opisie monitora pisze DVI-D a niekiedy tylko DVI.

Moja karta ma wyjście analogowe 15 pinów i DVI więc mogę podpiąc do niej LCD z DVI-D - bynajmniej takiego będe chciał kupić.

Ostatnie pytanie - czy warto kupić LCD? Nie patrzcie na różnice w cenie narazie. Później omówimy sprawe cenową.

I czy w tej granicy (lekko ponad 2000 zł) można kupić LCD domowej (czytajcie wysokiej dla mnie) klasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić warto.

To co warto w tej chwili kupić (według testów na stronach) to BenQ FP767 (AUO), Philips 170B5 (LG-Philips), Sony HS 73P(AUO) W nawiasach producenci matryc. Podobno najsłabiej wypadają Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić warto.  

To co warto w tej chwili kupić (według testów na stronach) to BenQ FP767 (AUO), Philips 170B5 (LG-Philips), Sony HS 73P(AUO) W nawiasach producenci matryc. Podobno najsłabiej wypadają Samsunga.

Apropo tego Philipsa 170B5 to on ma oznaczenie dokładnie 170B5XX (wiecie jaki dokładnie wygrywa w testach)?

Skąd wiesz, że te Samsungi są słabe? Kiedyś mówili mi w sklepie komputerowym, ze Ilyama jest najlepsza - nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce Samsunga (PVA) mają wspaniałe kolory i rewelacyjny kontrast. Dla grafików są najlepsze, dlatego EIZO na nich opiera swoje monitory. Niestety są wolniejsze od konkurencyjnych matryc i jako monitor do domu nie sa najlepsze.

W monitorach 170B5XX to XX oznacza kolor obudowy. Są srebne i czarne.

Co do Ilyamy to bardzo dobre monitory, w/g mnie tej samej jakości co Philips, ani gorsze ani lepsze. Philips ma ogromne i super nowoczesne centrum badawcze i zawsze był na czele jeśli chodzi o nowości w elektronice. Spora część podzespołów jakie mamy komputerze do wynalazki Philipsa.

Ilyama za to specjalizuje się w monitorach bardzo wysokiej jakosci. Wybierająć pomiędzy tymi dwoma producentami kieruj się raczej wyglądem obudowy. Ta która jest w/g Ciebie ładniejsza tą kup. Nie opieraj się na fotografi. One nie oddają w 100% wyglądu. Musisz zobaczeć je na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jeden z kolegow napisal ze nie zna osoby ktora by wrocila z lcd do szklaka i byla zadowolona. Witam ja jestem taka osoba. Na dobrym crt jak ustawie odswierzanie na 100 spoko moge przed kompem przesiedzien non stop 16h. Mialem swego czasu laptopa. Pouzywalem go troche i glowa mnie rozbolala. Zasiadam do mojego kompa i od razu poprawa co za ulga. Oczywiscie na laptopiku nie bylo najnowszej generacji LCD tak tylko pisze ze ciesze sie ze wrocilem do CRT. Dzis dla ciekawosci poczytalem o LCD na Tomshardware jest test NAJNOWSZYCH LCD i co czytamy o produkcie firmy

Iiyama

szybkie gry są psute przez olbrzymią poświatę. Zatem pomimo pieknych kolorów, czystych i ostrych obrazów statycznych, monitor może być używany wyłącznie do wolnych gier, takich jak Sims czy Pasjans.

 

http://www.tomshardware.com.pl/display/200..._review-03.html

 

o innym natomiast ze jest poswiata ale mozna sie przyzwyczaic.

tylko po co mnie od tego boli glowa. Brak czarnego i bialego. Dla mnie brak mozliwosci swobodnego operowania rozdzielczosciami jest nie do przyjecia. ZA cene dobrego 17LCD moge miec wyjeb 21 CRT z rozdzialka 1600*1200 i odswierzanie 100 i jest pelen git. Ja nie lubie duzo kontrastu. Zjezdzam do polowy na swoim CRT. Tak samo z jasnoscia i obraz jest bardzo wyrazisty mrozny a barwy sa dla mnie mocne. Ja obsaje za crt.

Radioaktywnosc :lol: :lol: co boicie sie raka mozgu?? Promieniowanie z nowoczesnego monitora crt jest tak smieszne, ze az rece opadaja to tylko chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jeden z kolegow napisal ze nie zna osoby ktora by wrocila z lcd do szklaka i byla zadowolona. Witam ja jestem taka osoba. Na dobrym crt jak ustawie odswierzanie na 100 spoko moge przed kompem przesiedzien non stop 16h. Mialem swego czasu laptopa. Pouzywalem go troche i glowa mnie rozbolala. Zasiadam do mojego kompa i od razu poprawa co za ulga. Oczywiscie na laptopiku nie bylo najnowszej generacji LCD tak tylko pisze ze ciesze sie ze wrocilem do CRT. Dzis dla ciekawosci poczytalem o LCD na Tomshardware jest test NAJNOWSZYCH LCD i co czytamy o produkcie firmy    

Iiyama

szybkie gry są psute przez olbrzymią poświatę. Zatem pomimo pieknych kolorów, czystych i ostrych obrazów statycznych, monitor może być używany wyłącznie do wolnych gier, takich jak Sims czy Pasjans.  

 

http://www.tomshardware.com.pl/display/200..._review-03.html

 

o innym natomiast ze jest poswiata ale mozna sie przyzwyczaic.

tylko po co mnie od tego boli glowa. Brak czarnego i bialego. Dla mnie brak mozliwosci swobodnego operowania rozdzielczosciami jest nie do przyjecia. ZA cene dobrego 17LCD moge miec wyjeb 21 CRT z rozdzialka 1600*1200 i odswierzanie 100 i jest pelen git. Ja nie lubie duzo kontrastu. Zjezdzam do polowy na swoim CRT. Tak samo z jasnoscia i obraz jest bardzo wyrazisty mrozny a barwy sa dla mnie mocne. Ja obsaje za crt.

Radioaktywnosc  :lol:  :lol: co boicie sie raka mozgu?? Promieniowanie z nowoczesnego monitora crt jest tak smieszne, ze az rece opadaja to tylko chwyt marketingowy.

 

Witam, pytanie do tych co korzystają już z LCD - jak to jest z tym mróżeniem obrazu na grach i filmach? Czy jest to naprawdę widoczne i naprawdę mocno zauważalne? Bowiem jeżeli jest tak, że LCD nadaje się tylko do pracy biurowej (word, excel i internet) to nie ma sensu aby wydać 2000zł i mieć niedosyt tego, że nie można pograć na moniotorze na takie pieniądze.

Lub zapytam inaczej, jaki kotrast musi mieć monitor aby te mrózenie nie występowało w 100% przy rozdzielczości 1024x768 na każdej grze? Na takiej rozdzielczosci teraz ja pracuje, jednak chciałbym się przesiąć na lcd i na rozdzielczość min. 1280x1024 - jak wówczas by się na takim monitorze pracowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego linka co podałem wczesniej

 

http://www.tomshardware.pl/display/20040609/index.html

 

wynika, że trzeba bardzo uważać szczególnie z jednym parametrem monitorów LCD - jasnością. Kiedyś elcedeki były za ciemne a dzisiaj producenci często przesadzają w drugą stronę. Jeżeli jakiś monitor ma 300 cd to jest to stanowczo za dużo i taki panel polecam porucznikowi Borewiczowi do sali przesłuchań, żeby raził i dręczył oskarżonego.

 

Nawet niektóre standardowe 250 cd są za jasne. W tym teście Tom obniżył jednemu panelowi jasność do 88cd i stwierdził, że jeszcze przydałoby się bardziej obniżyć. Inna sprawa, że najczęściej obniżanie jasności oznacza wydłużenie czasu reakcji.

 

czy warto kupować lcd? zalezy od 1 modelu 2 zastosowania

 

1 LCD bardzo łatwo spartolić, robią tak nawet uznani producenci np iiyama wypuściła 17" eyamę 17JN1 badziewie niesłychane (16bit kolor a to nie koniec wad). Na pclabie zjechali nawet eizo 550 i trudno odmówić im racji.

 

mówiąc krótko dobry lcd kosztuje ponad 2500 (ale ceny lecą w dół) i ma wyjście DVI (obojętnie DVI-I czy DVI-D) z kablem w zestawie. A dobre marki to na pierwszym miejscu EIZO, a dalej to już różnie: IIYAMA, SONY, SAMSUNG, oczywiście uwaga na tanie badziewia wypuszczane od czasu do czasu przez wszystkie te firmy!!

 

2 do szybkich gierek fpp lcd raczej się nie nadają. To znaczy te które się w miarę nadają okupują ten fakt stratą dobrych kątów widzenia, gorszym odwzorowaniem kolorów itd. a więc czynnikami, które decydują o komforcie oglądania filmów, pracy z officem i czytaniu html.

 

Wady i zalety

 

wady (niektóre są tylko potencjalne, inne występują w każdym lcd): możliwość przepalonych pixeli (ale gwara coraz lepsza w tym temacie), nierówne podświetlenie, za mocne podświetlenie (jasność), żaden panel w rozsądnej cenie nie oferuje true (32 bit) koloru, brakujące kilka odcieni nadrabiane są przez dithering (jak w drukarkach) niestety czasem (np. tanie 17 cali) moduł odpowiedzialny za tą funkcję jest kiepski i powoduje drżenie obrazu (chyba najlepiej z emulacją 32 bit kolor radzi sobie eizo 557), słaba jakość obrazu w rozdzielczościach innych niż znamionowa (najlepiej radzi sobie z tym sony modelu nie pamiętam, który ma procka odpowiedzialnego za dobre przeskalowanie obrazu), rwanie obrazu przy szybkich FPP (matryce MVA), słabe kąty widzenia (matryce TN) itd. itd.

 

zalety: idelana geometria (w nominalnej rozdzielczości nawet w tanich i badziewnych modelach), super ostrość (czasem aż "za mocna"), brak klasycznego migotania (niektóre modele jednak troszeczke migoczą, mogą być tego trzy powody - kiepskie jarzeniówki, kiepski modół FRC (ten od ditheringu), lub połączenie przez VGA na 60 hz, tutaj pomaga DVI ze swoim 75 hz), brak promieniowania (ta zaleta dla niektórych nie istnieje), mały pobór prądu, małe gabaryty itd. itd.

 

 

Ideałem dla mnie był EIZO 557, był, bo ma typową wadę matryc MVA - smużenie w szybkich FPP, był z jeszcze innego powodu o którym na końcu (podsumowanie p.3)

 

Podsumowanie:

 

1. Jeśli masz mało kasy np. 1800-2000 zł, to po dżumę ci LCD? Kup sobie samsunga 797 DF czy MB (ok. 750 zł) + matroxa na pci do 2D (ok. 200-500 używany-nowy) a 3D gierki zacinaj z agp (za resztę kasy plus ew. dokładka)

 

2. jeśli masz dużo (około 3000) kasy i konieczność np. wielogodzinnego ślęczenia nad officem, htmlem, kodem c++ + filmy + gierki, to

polecam w tej cenie eizo 557, sony czy iiyamę,

 

3. A jeśli masz te około 3000 i chodzi ci przede wszystkim o filmy i gierki, to polecam całkiem inny zestaw: XBOX+PS2+używany tv 28 cali 100hz. Ja dlatego nie kupiłem eizo 557 ;)) a lcd mam w notebooku, crt w stacjonarnym i obleci. A jak zrezygnujesz z jednej konsoli to masz około 1000 w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dhavos

Porównywanie matrycy w notebookach do matrycy w monitorach LCD jest pomylką. Różniece są kolosalne. Nie produkuje sie monitorów z takimi matrycami.

Bolące oczy przy pracy z monitorami LCD jest faktem a przyczyna jest niewiedza i bardzo wysoka moc lampy podświetlających. Wystarczy zapoznac się z instukcja i troszke ja zmniejszyć. Niby mało ale niektórych to przerasta.

Co do szkodliwosci monitorów CRT to nie chodzi tu o raka mózgu tylko niszczenie wzroku i tego faktu producenci monitorów CRT nie kryją. Jak byś przeczytał instukcje to maksymalny czas pracy bez 30 min przerwy to 2 godziny, a czasem mniej.

Fragment tekstu jaki wklejiłeś to recenzja ponad rocznego 19" monitora na matrycy S-ISP (LG-Philips) a te nijak sie mają do 17" na matrycy AUO a których wczesniej tu pisano.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

1. Jeśli masz mało kasy np. 1800-2000 zł, to po dżumę ci LCD? Kup sobie samsunga 797 DF czy MB (ok. 750 zł) + matroxa na pci do 2D (ok. 200-500 używany-nowy) a 3D gierki zacinaj z agp (za resztę kasy plus ew. dokładka)

 

2. jeśli masz dużo (około 3000) kasy i konieczność np. wielogodzinnego ślęczenia nad officem, htmlem, kodem c++ + filmy + gierki, to 

polecam w tej cenie eizo 557, sony czy iiyamę,

 

3. A jeśli masz te około 3000 i chodzi ci przede wszystkim o filmy i gierki, to polecam całkiem inny zestaw: XBOX+PS2+używany tv 28 cali 100hz. Ja dlatego nie kupiłem eizo 557 ;)) a lcd mam w notebooku, crt w stacjonarnym i obleci. A jak zrezygnujesz z jednej konsoli to masz około 1000 w kieszeni.

Witam, ogólnie mówiąc to mam ok. 3500zł do wydania (tylko i wyłacznie chodzi tu o coś do kompa!!!).

Max 400zł pójdzie na drukarke, do tego biurko i myślę że zostanie ok. 2300-2400 w porywach. Nie będe zmieniał kompa bo w zasadzie nie mam po co (konfiguracja w podpisie). FAkt, że nie jest nowy (w styczniu 2005 będzie miał 2 lata) jednak po co mi mocniejsza grafika czy płyta, skoro to co mam mi wystrcza do tego co na nim robię.

A więc nie przepuszczę ponad 2000 zł tylko muszę coś z nimi zrobić, a wydawać na ceregiele typu głośniki 5.1, nagrywarka dvd, scaner czy coś tam, bo to jak dla mnie nie ma sensu.

Oprócz tego teraz mam CTXa 15'' (wysłużony, bo ma jakieś 5 lat) ale ciągle działa. No tylko ma wadę bo ostatnio zaczął mi pękać plastik w rogu obudowy. Po za tym, przydało by się więcej miejsca na biurku i większy monitor. Kupowanie CRT nie idzie w parze z miejscem bo chciałbym CRT min. 17'' albo i nawet 19'' ale to już by była ogrmona przesada gabarytowa. Tak więc alternatywą jest LCD jednak nie jestem kopalnia wiedzy w tym temacie (na błedach się człowiek uczy, bo każdy komputer który kupowalem, to kupowałem eliminując błedy które popełniałem wcześniej (a sprzet zmieniałem już kilka razy)).

Tak więc odnośnie kwestii LCD jestem zdany tylko na użtykowników, którzy mogą mi powiedzieć czego się spodziewać.

No jeszcze moge podejrzeć u wujka w pracy jak się działa na lcd, jednak on w pracy nie gra w Colina a pracuje na Excelu czy innych rzeczach.

 

Z tego co wnioskuję pisząc z wami o tych monitorach od wczoraj dopiero (a czeka mnie pewnie jeszcze z miesiąc zastanawiania, czytania, pytania etc.) to najbardziej interesujący jest ten Philips 170B5.

ps. 1. chyba, że macie inny pomysł na wydanie 2300zł

ps. 2. konsola ine wchodzi w grę!!

ps. 3. można powieziec, że wyrosłem już z gier, jednak raz na jakis czas w coś można zagrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o NEC 1760 ?

Nec jest jednym z lepszych producentów lcd na swiecie,sam go mam i jestem bardzo zadowolony.Gierki nie smużą (przynajmniej jeszcze tak niemiałem) a 16ms czas jest ok.

 

Polecam ten link

 

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&kategori...=57&add_kom=504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o NEC 1760 ?

Nec jest jednym z lepszych producentów lcd na swiecie,sam go mam i jestem bardzo zadowolony.Gierki nie smużą (przynajmniej jeszcze tak niemiałem) a 16ms czas jest ok.

 

Polecam ten link

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&kategoria=57&add_kom=504

 

Tzn ten model masz dokładnie?

NEC 1760 NX black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaopatrzyłem się w NEC'a 1760NX. Przyznam szczerze że zostałem miło zaskoczony, nie mam naprawdę nic do niego. W chwili obecnej mam go podłączonego analogowo, bo niestety nie posiadam chwili obecnej mojego radka (serwis). Jadę w tej chwili na GF2 MX200 i obraz jest ekstra wyraźny (truizm, ale cóż) kolorki ładne, nic się nie rozmywa.

 

Mam tylko 1 zastrzeżenie porównując go do CRT. Można zauważyć że przy jednolitym kolorze tła widać niejako przejście od ciemniejszego(góra) do jaśniejszego(dół) najbardziej widać to przy kolorze niebieskim, w pozostałych przypadkach jest to niezauważalne. Żeby nie było wątpliwości, to dodam że na pozostałtych LCD'kach ten efekt jest niejednokrotnie dużo większy. Jeśli ktoś mi powie że np nie widzi na swoim lcdku tego to znaczy że na NECu na 100% nie zauważy :)

 

UPDATE - te przechodzące kolory występują jedynie gdy patrzymy z GÓRY na panel, czyli WBREW zaleceniom producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaopatrzyłem się w NEC'a 1760NX. Przyznam szczerze że zostałem miło zaskoczony, nie mam naprawdę nic do niego. W chwili obecnej mam go podłączonego analogowo, bo niestety nie posiadam chwili obecnej mojego radka (serwis). Jadę w tej chwili na GF2 MX200 i obraz jest ekstra wyraźny (truizm, ale cóż) kolorki ładne, nic się nie rozmywa.

 

Mam tylko 1 zastrzeżenie porównując go do CRT. Można zauważyć że przy jednolitym kolorze tła widać niejako przejście od ciemniejszego(góra) do jaśniejszego(dół) najbardziej widać to przy kolorze niebieskim, w pozostałych przypadkach jest to niezauważalne. Żeby nie było wątpliwości, to dodam że na pozostałtych LCD'kach ten efekt jest niejednokrotnie dużo większy. Jeśli ktoś mi powie że np nie widzi na swoim lcdku tego to znaczy że na NECu na 100% nie zauważy :)

 

UPDATE - te przechodzące kolory występują jedynie gdy patrzymy z GÓRY na panel, czyli WBREW zaleceniom producenta.

A jak na grach się zachowuje? Czy można rozumieć, że gdybyś podłączył monitor do kompa przez DVI to obraz byłby zauważalnie lepszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bkroyal - nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie DVI bo nie mam swojej karty z wyjściem DVI. Jak tylko wróci to z pewnością to sprawdzę.

Co do samego DVI słyszałem że odpada parę dodatkowych możliwości ustawień obrazu, tylko nie pamiętam jakich ale stricte wynikających z cyfrowej transmisji sygnału do panela.

 

Jeśli chodzi o gry to narazie testowałem starego Quaka 1 i NFSa 5, jestem bardzo mile zaskoczony. Bo spodziewałem się tego o czym wszyscy mówią że smuży na lcdkach... Obraz jest niemal taki sam jak na CRT jeśli chodzi o czas reakcji, i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że 99% posiadaczy tego panelu już nie wróci do swojego CRT, ja napewno nie.

 

UPDATE:

Jeśli chodzi o mnie to byłem sceptykiem odnośnie LCD. W chwili obecnej używam obydwu monitorów mojego starego CRT i LCD - dużo przyjemniej się pracuje na 2 ekranach niż na jednym. Jeśli bym miał kasę to bym bez namysłu zakupił drugi taki panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując na 2 mam na myśli oczywiście jednocześnie, PULPIT jest rozciągany na szerokość 2 ekranów i mogę przenosić okienka z jednego ekranu na drugi. mogę np jednocześnie czytać jakiegoś tutoriala do flasha i jednocześnie próbować go bez używania alt tab między programami. A już bezkonkurencyjnie się pracuje gdy opracowuję projekt np www. Jedna strona GIPM, druga edycja html itp itd. A na upartego na jednym ekranie pracuję a na drugim prowadzę wideokonferencje lub film oglądam. Coprawda do większości rzeczy starczy jeden monitor, ale jak tylko jest potrzeba to obok stoi monitor włączam go i mogę spokojnie pracować bez nadmiernej frustracji podczas szukania właściwego okienka.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bkroyal - nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie DVI bo nie mam swojej karty z wyjściem DVI. Jak tylko wróci to z pewnością to sprawdzę.  

Co do samego DVI słyszałem że odpada parę dodatkowych możliwości ustawień obrazu, tylko nie pamiętam jakich ale stricte wynikających z cyfrowej transmisji sygnału do panela.

 

Jeśli chodzi o gry to narazie testowałem starego Quaka 1 i NFSa 5, jestem bardzo mile zaskoczony. Bo spodziewałem się tego o czym wszyscy mówią że smuży na lcdkach... Obraz jest niemal taki sam jak na CRT jeśli chodzi o czas reakcji, i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że 99% posiadaczy tego panelu już nie wróci do swojego CRT, ja napewno nie.

 

UPDATE:

Jeśli chodzi o mnie to byłem sceptykiem odnośnie LCD.  W chwili obecnej używam obydwu monitorów mojego starego CRT i LCD - dużo przyjemniej się pracuje na 2 ekranach niż na jednym. Jeśli bym miał kasę to bym bez namysłu zakupił drugi taki panel.

Witam, kupiłem sobie dzisiaj iiyama E431S. Jestem bardzo zadowolony. Co do DVI to nie mam kabla, muszę kupić (jaki polecacie i ile on kosztuje mniej więcej?).

Bo na analogowym D-Sub 15 pin nie można ustawiać wszystkich opcji monitora.

Jak narazie troche męczy mnie bardzo jasny w porównaniu co do CRT panel (może się przyzwyczaję).

Jaką macie u siebie max. odświeżanie monitora? Ja przy 1024x768x32 mam 75 Hz (oryginalne steriowniki monitora) - jak jest u was?

Filmy działają ok!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...