Skocz do zawartości
M.A.R.C.I.N.

Zestaw PC Optimus z Makro - 27 lipca niska cena!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym niskim kosztem przesiasc sie z mojego staruszka (od 1998 mam PII350, 64MB, 4.3GB, TNT2, SB128) na nieco lepszy sprzecik (niekoniecznie z gornej polki, raczej z tej sredniej). Wylukalem oferte w gazetce z makro - PC z serii Blueline (Optimus) za jedyne 974zl. Czytalem niepochlebne opinie o tej firmie i o kiepskich podzespolach pakowanych w ich kompy, ale prosze jeszcze o potwierdzenie, czy w tej cenie warto mi kupic taki zestaw (tylko w dniu 27.07 bedzie tyle kosztowal - dzis stoi po ok. 1800zl!)

 

Athlon XP 2200+

KOB 746 FDSX na SiS746 http://www.kobian.com/products.php?productid=314

256 MB DDR333

ATI 9200SE 128MB TVout (pewnie 64bit)

Samsung 40GB (5400)

CDRW Aopen 52x

FDD 1,44MB

obudowa+zasilacz 300W

klawiarka+myszka

 

12 miesiecy gwarancji, plomba na obudowie. Czy stosunek mozliwosci/cena jest tu w miare OK? Prosze o info znawcow:) (mam jeszcze tylko 2 dni do ewentualnego zakupu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze ten sprzet to nie do najnowszych gier. Glownie potrzebuje czegos pojemniejszego niz moj stary komp (zakladam stalke i moje 4.3GB to za malo). Szkoda mi wydawac (ba, nawet nie mam tyle) ponad 2000zl, to zainteresowal mnie ten Optimus za cene ponizej 1000zl. Pogralbym sobie w jakas Mafie, Max Payne 2, Gothik 1,2, costam jeszcze sprzed roku, dwoch (moze pojdzie). Bardziej chodzi mi o awaryjnosc (ludziki narzekaja na "opszczynusa", a do tego jeszcze mainboard "swojskiej" firmy Kobian:] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym niskim kosztem przesiasc sie z mojego staruszka (od 1998 mam PII350, 64MB, 4.3GB, TNT2, SB128) na nieco lepszy sprzecik (niekoniecznie z gornej polki, raczej z tej sredniej). Wylukalem oferte w gazetce z makro - PC z serii Blueline (Optimus) za jedyne 974zl. Czytalem niepochlebne opinie o tej firmie i o kiepskich podzespolach pakowanych w ich kompy, ale prosze jeszcze o potwierdzenie, czy w tej cenie warto mi kupic taki zestaw (tylko w dniu 27.07 bedzie tyle kosztowal - dzis stoi po ok. 1800zl!) 

 

Athlon XP 2200+ 

KOB 746 FDSX na SiS746 http://www.kobian.com/products.php?productid=314 

256 MB DDR333 

ATI 9200SE 128MB TVout (pewnie 64bit) 

Samsung 40GB (5400) 

CDRW Aopen 52x 

FDD 1,44MB 

obudowa+zasilacz 300W 

klawiarka+myszka 

 

12 miesiecy gwarancji, plomba na obudowie. Czy stosunek mozliwosci/cena jest tu w miare OK? Prosze o info znawcow:) (mam jeszcze tylko 2 dni do ewentualnego zakupu)

Kup to i sprzedaj na czesci, moze cos zarobisz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nein, chce miec sprzet dla siebie. Musze sie namyslic do wtorku. Ma ktos taka plyte glowna? Dziala? Boje sie zainwestowac w szmelc (nawet za niska cene). Ten komp ma po prostu dzialac lepiej niz moja pentiawka 350MHz ( :) ) i byc stabilnym (nie chce drogiego kombajnu do Dooma 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOB 746 FDSX na SiS746

:lol:

 

Samsung 40GB (5400) 

Heh cieszy mnie to że mimo że mam swoj dysk od 3,5 roku to (niemal) identyczny model jest nadal w sprzedaży 8)

A poważnie to unikaj tego typu "promocji" w hipermarketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakies ~1500-1600 mialbys cos takiego: [tak wiem ze 1000 a 1600 to roznica, ale czytaj dalej ;)]

 

epox 8rda3i

2200xp

256 ramu

80gb 7200

radka 9200?

nagryware lg badz jakas inna

moze styklo by jeszcze na obudowe :P

 

ja bym sie na twoim miejscu zastanowil i raczej probowalbym sam cos skladac. juz pare razy nacialem sie na takie tanie okazje [moze mialem poprostu pecha :P] i pozniej zalowalem. wiec jak nie musisz miec kompa natychmiast to lepiej poczekac i kupic cos dobrego, cos co wystarczy ci na dluzej i z czego bedziesz napewno zadowolony. takie jest moje zdanie, a ty rob jak uwazasz w koncu to twoja kasa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z budrzetowym PC marzec 2004

- płyta główna, AsRock k7s8x r3.0 - 135 zł, bardzo tania, stabilna, lan, dźwięk, nawet stabilna, nawet spore OC

- cpu Duron 1600 - 180 zł, licha seria ale poszedł o 500MHz więcej @12*175

- cooler Spire WR IV - 45zł, za tą cenę może być, cichy i wydajny

- grafa GF 440 mx 64/64 - 150zł - komp składany nie był pod kątem gier

- ram kingston 256MB 400, 200zł

- cd-rom jakiś tam samsung, 65zł

- obudowa bez zasilacza z komisu - 30zł, duża

- zasilacz ModeCom - 110zł, do tego zestawu może być, można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Fila 70zł montowane w tańszych budach ModeComa

- stacja dyskietek, stary komp

- twardziel, stary komp

- wentyl do budy 25zł

- monitor też ze starego kompa

Razem coś koło 1000zł a śmiga całymi dniami jako @ Duron 2100MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada, ale zasilke wez jakiegos fortrona z allegro chyba sa po 50, wiatrak w budzie se daruj i doloz do grafiki mzoe na gf 3 ti starczy i bedzie spoko maszynka do gier. pewnie sie zaraz radeonowcy za 1000 oburza, ale ja tam jakos gram w farcry na karcie z dx 7.0 posiadajacej 64 bit i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dobrze gada zeberko :)

Vodki mu !

 

Wiesz ile ten sprzęt w "Makro" przeleżał ?

Zapewne był modelem "pokazowym", które swoje już odbył, a teraz chcą sprzedać taki chłam... Ech :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zestawy z supermarketów są bardzo kiepsko skonfigurowane (przeważnie przyciągający uwagę, szybki procesor, a reszta to tylko dodatek). Czasem wręcz oszczędności posuwają się zbyt daleko i tak jest w tym wypadku. Różnica w cenie między samsungiem 40GB 5200 obr/min, a 80GB 7200 obr/min to jakieś 35zł. Prawda, że niedużo jak za dodatkowe 40GB? Odradzam Ci ten zestaw, bo okaże się, że niedługo może on przestać spełniać twoje oczekiwania, a jego modernizacja może być bardziej kosztowna niż kupno komputera na miarę twoich potrzeb.

Proponowany przeze mnie konfig:

Duron 1,6GHz; Asrock na sis`ie; dysk 80GB 7200obr/min (ja wziąłem samsunga ze względu na 3 lata gwarancji); Gf 4 mx440 128 bit (jak możesz to dopłać chociaż do radeona 9200 128 bit); 256MB DDR 400 (lepiej jakiś firmowy np. kingston); nagrywarka CD-RW; FDD; obudowa (to już kwestia twojego gustu :) ). Razem wychodzi jakieś 1300-1500zł i moim zdaniem warto dopłacić.

Nie da się ukryć, że cena tego zestawu w supermarkecie jest atrakcyjna, ale ten zestaw chyba nie spełni twoich oczekiwań. Chociaż przesiadka z PII 300MHz na jakikolwiek nowy komputer to wielki skok wydajnościowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady. NIE kupilem tego kompa:) (chociaz wydanie zaoszczedzonych 974zl mnie kusilo niesamowicie...). Faktycznie, lepiej odloze wiecej kasy i za kilka miechow zloze sprzet oparty na podzespolach lepszych producentow niz "kobian":].

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...