Skocz do zawartości
Spookie

Celek 333 vs PII 350

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze PII 350 czy Celek 333,lub 300A ??

 

PII ma FSB 100 i 512 casche ale nie ma pamięci L2 a celek ma FSB 66 i 128casche+16 i takie celki często chodziły na FSB 100 ...

 

Co jest bardziej wydajne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma cache :lol: celeron to obcięty P2 i celek na pewno nie posiada więcej cache niż pentawka, pentawka ma ten sam cache tylko więcej.

 

u dziewczyny zmieniłem celka 366A na P2 350 więc 16MHz mniej na procku ale szyba o polowę szybsza i poamięci chodziły o połowę szybciej, w dodatku cache 512KB, ale przyrost wydajności w 3dmarku 200 był minimalny, z 16fps zrobiło się 17 w którymś teście.

a celki chodziły na fsb 100 ale te całkowicie bez cache , celek 333 czy 366 za chiny nie chciały mi pójść na fs b100, wieszały się pomimo dobrecho chłodzenia, nawet na 2.4V :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze PII 350 czy Celek 333,lub 300A ??

 

PII ma FSB 100 i 512 casche ale nie ma pamięci L2 a celek ma FSB 66 i 128casche+16 i takie celki często chodziły na FSB 100 ...

 

Co jest bardziej wydajne ?

Celek ma 128 Cache ale chodzącego z pełną prędkością zegara, PII ma tej pamięci 2 razy tyle - ale pamięć jest umieszczona obok procka (a nie tak jak w celku, w jego wnętrzu) i jest o połowę wolniejsza. Celka podkręcisz bardziej niż PII).

 

Cel lepszy jest do podkręcania i po podkręceniu na FSB 100 powinien chodzić szybicej niż PII 400/450 - PII 350 tak nie podkręcisz.)

 

Wybór jak zwykle jest twój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi na płycie acorrp na bx i gigabyte na bx za chiny nie chciały celki 333 i 366 pójść na fsb 100, zawsze zwis w biosie. teraz dziewczynie zostawilem pentiuma bo minimalnie lepszy, do wordów, filmów itp szybsza pamięc coś da. celka kupisz za bezcen, chyba lepiej wziąć celka 400-433 i dać fsb 83, cena chyba podobna, ok 25zł za P2, celki 333 idą po 10-15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wojwarem, w tym konkretnym przypadku celek moze byc lepszy. Miałem cela333@416 (na tyle chodzi prawie każdy) w i porównaniu z p333 sąsiada ten drugi wypadał blado. Trzysetki krecą się w wiekszości na 450. Moze teraz te róznice wydają sie komuś śmieszna w porównaniu z mozliwościami o/c dzisiejszych athlonów ale kiedyś @ o 100-150 to było coś :) Moj celek potrzebował zwiększenia napięcia do 2.1 V by chodzić na 500Mhz ale i tak świrował, choć zdarzają się egzemplarze, które wytrzymują bez problemu szynę 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pentium nie chciał iść nawet na magistrali 75 Mhz na tej samej płycie (shuttle hot 661p), na której moj celek bujał się czasami do stówy. Moze winny był cache szczególnie wrażliwy na podkręcanie, moze po prostu cienki proc.

W niektórych benchmarkach pentiak wypadał lepiej od @celka w innych gorzej, faktem jest, że w wielu dziedzinach p333 był wolniejszy. Kumpel miał problemy z niektórymi filmami i ówczenymi grami (i to nie była wina kodeków czy grafy bo konfiguracja i reszta bebechów były podobne).

 

Fakt mowa o Pentiaku chodzącym fabrycznie na szynie 100mhz. W takim wypadku moze byc różnie, a ja się tak rozpisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentawka też się podkręci tak samo jak celek.

pozwalam się z tym nie zgodzić.

 

PII w obudowie Slot 1 (PII 350 np) nie podkręcisz tak jak celka bo:

1. ma paięć cache obok proca na płytce (co już go spowalnia)

2. ta pamięć cache mocno się grzeje, co utrudnia jej nadtaktowanie

3. pamięć cache chodzi w nim z połową prędkości zegara i do takiej prędkości jest przeznaczona

4. Procek już chodzi na FSB 100 - o ile mnie pamięć nie myli.

5. Celek ma pamięć zintegrowaną w procku, wykonaną w tym samym procesie technologicznym, chodzącą z pełną prędkością procka, która się nie grzeje tak jak w PII

 

niestety celki 300A i 333 lepiej się kręcą od PII 300/333/350/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a celki chodziły na fsb 100 ale te całkowicie bez cache , celek 333 czy 366 za chiny nie chciały mi pójść na fs b100, wieszały się pomimo dobrecho chłodzenia, nawet na 2.4V :!:

Nieprawda! do dziś działa bez problemu mój celek 366@550MHz. początkowo działał na ASUS P3BF a teraz dałem go mojej dziewczynie i działa na jakimś no-neme teżna 550MHz ;)

 

Początkowo na standartowym chłodzeniu (radiatorek o wysokości ok 1,5 cm i wntylator o 3300 rpm) stabilnie działał tylko na FSB=83MHz (460MHz) ale jak założyłem wentylator o 5cm żeberkach i 4500 rpm (czyli dzisiejsze najtańsze wentyle) to bez zająknięcia poszedł na 550MHz i tak już 5 lat działa ;)

 

miQel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec i ja zabiore glos w dyskusji :)

Moim zdaniem celek jak pojdzie na fsb 100 to bedzie wydajniejszy od pelnego p2

Po pierwsze cache pracuje z predkoscia procka a nie jak w p2 z polowa tej predkosci

Po drugie celki maja potencjal do podkrecania a jak pojdzie na fsb 100 czyli 500 mhz to takie p2 nie ma zadnych szans

Mi osobiscie na 3 sztuki celkow 333 jakie testowalem 2 poszly na fsb 100 na kazdej plycie i w kazdych warynkach - jeden tylko nie chcial dzialac :) a co do celka 366 to testowalem jednego i siedzi u siostry w kompie @566 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...