Skocz do zawartości
Tymek007

Radek 9600 czy 9200 :D

Rekomendowane odpowiedzi

Cze! Mam do wyboru dwie grafy (wiem ze to słabe karty ale jedną z nich musze wybrać) Doradźcie prosze :)

 

Oto one:

Radeon 9200 64MB 128bit vivo za 420 zł

czy Radeon 9600 128MB 64bit za 440 zł

 

Jak macie jakieś www gdzie są porównywane te dwie grafy to bym prosił.

 

Prosze doradźcie :D

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok.

Mam jeszcze pytanko: co to za różnica i które modele są lepsze:

Grafifki z 128MB i 64bit czy 64MB z 128bit. Które będą bardziej wydajne w grach ??

Aha ok.

Mam jeszcze pytanko: co to za różnica i które modele są lepsze:

Grafifki z 128MB i 64bit czy 64MB z 128bit. Które będą bardziej wydajne w grach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bity to pamięć chodząca o połowę wolniej. 128MB nic ci nie da bo ta karta nie potrafi wykorzystaćnawet 64 MB w pełni.

 

wszystko 64 bitpwqe omiojaj bo to koopa wielka, i kupuj 9550 bo sąnajbardziej opłacalne. jużza 325zł można kupić 128 bitowego 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko thx :D

POmogliście mi chłopaki. Bo dzisiaj mam wziąć tą grafe a na sklepie są te dwie i FX5200 64mb ale słyszałem tez ze to jeszcze gorszy SHIT więc go nawet nie brałem pod uwage :D a nie będe niczego zamawiał bo juz zamawiałem częsci do PC i czekałem 2 tygodnie a miało być 3 dni :/ a nie mam czasu na czekanie bo potrzebuje szybko sprawnego PC.

Aha jeszcze jedno, w takim razei czy to bedzie w miare dobrze działający PC : Płytka Gigabte nForce 2 (nie pamiętam modelu :P ale za 305zł), Athlon 2400+, 256mb RAM 400mhz Kingston, i ten Radek 9200??

dzięki chłopaki za pomoc :D

i wracam przy okazji do pierwszego pytania :D który wybrać :P

THX !!! <<<<<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z tych dwóch to na pewno 9200 i nikt ci nie ma prawa powiedzieć że 9600se. A co do kompa to w nowe gry za dobrze nie pograsz, ale do tych z obłsugą DX8 ci wystarczy (bez AA i AF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za sklep ?? od razu bym wyszedł stamtąd bo poziom sprzedawców czołga się po podłodze. takie "sprzęty" mają jak gdzieś w mongolii na wsi 100km od najbliższego miasta, normalnie płacz i rozpacz.

 

kasa wywalona w błoto, ani to wydajne ani co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje. A zatem jaką byście proponowali grafe do 420zł lepszą od tych radeonów? i mam prośbe jakbyście mogli załączyć jakiegoś linka albo wyniki testów tych kart i jakiejś do porównania w 3DMarku 2001. byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9550 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=75130&start=0

Z kart które podałeś nie brac żadnej.

Tu masz HISa za 364złhttp://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

Podałem ci co będzie najlepszym wyborem. R9550 fajnie sie kręci i jak go weżmiesz pożądnie w obroty to spokojnie łyknie R9600, FX5600 i oczywiscie GF4ti w grach pod DX9.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bity to pamięć chodząca o połowę wolniej. 128MB nic ci nie da bo ta karta nie potrafi wykorzystaćnawet 64 MB w pełni.(...)

W kwestii formalnej, to, że pamięć na szynę 64 bitową nie oznacza, że działa wolniej a tym bardziej o połowę. Bo przecież może być tak samo taktowana jak 128 bit (np. 400) w istocie są to takie same kostki pamięci DDR. Różnica polega na węższej szynie danych co powoduję mniejszą przepustowość a to z kolei w np. grach objawia się gorszymi osiągami :P .

 

PS. wiem, że się czepiam ale bądźmy dokładni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko ostatnie na moim sprzęcie: athlon 2400+, 256DDR 400mhz, Płycie Gigabyte na nForce2, i grafice Radeon 9200 126MB (128bit) vivo jakie mniej więcej będąchodzić grierki i około ile będzie miał punktów w 3DMrku 2001 ??

prosze o opd

THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko ostatnie na moim sprzęcie: athlon 2400+, 256DDR 400mhz, Płycie Gigabyte na nForce2, i grafice Radeon 9200 126MB (128bit) vivo jakie mniej więcej będąchodzić grierki i około ile będzie miał punktów w 3DMrku 2001 ??

prosze o opd 

THX.

Myślę, że 7000 pkt w 3DMarku 2001 ustukasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko ostatnie na moim sprzęcie: athlon 2400+, 256DDR 400mhz, Płycie Gigabyte na nForce2, i grafice Radeon 9200 126MB (128bit) vivo jakie mniej więcej będąchodzić grierki i około ile będzie miał punktów w 3DMrku 2001 ??

prosze o opd 

THX.

gierki beda chodzic niektore lepiej niektore gorzej , te nowsze na pewno gorzej :wink: aco do 3dmarka to sprawdz se na ORBie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko ostatnie na moim sprzęcie: athlon 2400+, 256DDR 400mhz, Płycie Gigabyte na nForce2, i grafice Radeon 9200 126MB (128bit) vivo jakie mniej więcej będąchodzić grierki i około ile będzie miał punktów w 3DMrku 2001 ??

prosze o opd 

THX.

Bez krecenia wynik ok 7000-7200pkt, a gierki w srednich detalach i na odpowiednio dobranych sterach powinny Ci chodzic w miare spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wydaje mi sie ze z 6k nie wyjdzie

:lol: Ja na sowim CFG na Radku 9200 (64 bit) mam w 3D2K1 5300-5400 pkt :D

 

wiec na 9200 (128 Bit) powinienes miec w okolicach 7000 pkt :D i ne licz na wiecej :wink: Moja rada zaczekaj z kupnem grafy dozbieraj te 300-350 zeta i kup 9800SE albo jakigos moda :P

 

P.S

Radeon 9200 64MB 128bit vivo za 420 zł

A gdzie ty za taka cene ta grafe znalazles :lol:

 

=> http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...28TD&kat=&pkat=

 

Cena:353 zl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada zaczekaj z kupnem grafy dozbieraj te 300-350 zeta i kup 9800SE albo jakigos moda  :P

(...)czekałem 2 tygodnie a miało być 3 dni :/ a nie mam czasu na czekanie bo potrzebuje szybko sprawnego PC.

:roll: Zachowaj takie rady dla siebie raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...