Skocz do zawartości
Kaeres

HDD i partycje

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z Was [gluteus maximus] jalowe. (...)

Twardziele, gagadki, a zaden nie umie rozwiazac problemu.

nie dziala pocisniecie dysku ranishem z dyskietki dosowej ? musi dzialac. poza tym nie obrazaj sie, troche sobie zazartowalismy....

 

 

 

ps. mialem kiedys dysk z ktorego nie mozna bylo niczym usunac partycji ntfs - dysk byl po prostu padniety...

 

 

i jeszcze jedno: wylacz swoj dysk, podlacz ten 6gb i uruchom instalatora XP z plyty, tam bedziesz mogl go partycjonowac....

 

 

 

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sie dalo to bym nie wspominal. Mam dyskietke startowa win98se. Probowales kiedys startowac z niej jak masz winXP ?

Twardzielu :) to Cię zdradziło :!:

Mialem zawsze na tej dyskietce system (ladnie podpisana od paru lat mi sluzyla).

Teraz sie okazalo, ze poprostu padla.

Nie mam dostepu do zadnego win98se w promieniu chyba 10 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak sie dalo to bym nie wspominal. Mam dyskietke startowa win98se. Probowales kiedys startowac z niej jak masz winXP ?

Twardzielu :) to Cię zdradziło :!:

Mialem zawsze na tej dyskietce system (ladnie podpisana od paru lat mi sluzyla).

Teraz sie okazalo, ze poprostu padla.

Nie mam dostepu do zadnego win98se w promieniu chyba 10 km.

Tylko, że z Twojej wypowiedzi wynika, że nie da się wystartować z dyskietki win98se jeśli ma się zainstalowany system winxp, a nie że nie możesz wystartować bo masz walniętą dyskietkę win98se. - To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoje bolaczki pitur dal ci odpowiedz - jak zrobic startowy pod xp

przyjedz do mnie z tym dyskiem a pokaze ci jak sie robi takie zeczy (max 5 min)

a co sprawdzales partmanem ??????? ze sie denerwujesz ?????

I jeszce jedno pochwal sie nam wszystkim swoim wiekiem, doswiadczeniem i wyksztalceniem skoro uczyles dosa jak nas jeszce na swiecie nie bylo :)) - z tego wnioskuje ze masz cos kolo 60tki a i jak nas na swiecie nie bylo to na jakim sprzecie jezdziles ???? odrze ??? :)

Kareas juz jak zaczynalem na tym forum uwazalem cie za lamera i uwazam cie nadal :)

 

A oto odpowiedzi na ten strasznie trudny problem techniczny ktory cie spodkal

Robisz dyskietke startowa wg wskazan pitura

odpalasz fdiska i usuwasz partycje z poza dos

potem usuwasz dyski logiczne potem partycje rozszerzona a na koncu primary

Fdisk mozna odpalic nawet pod windowsem sciagnij go sobie np na plikoskopie

2

sciagasz partmana (partition manager) i odpalasz z dyskietki albo nawet z windy i usuwasz wszystkie partycje - wciskasz del a potem f2 czyli save :)))

mozesz tez zaladowac standardowy ipl do mbr to nie bedzie ci wyskakiwalo lilo przy proobie zaladowaa systemu z tego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoje bolaczki pitur dal ci odpowiedz - jak zrobic startowy pod xp

przyjedz do mnie z tym dyskiem a pokaze ci jak sie robi takie zeczy (max 5 min)

a co sprawdzales partmanem ??????? ze sie denerwujesz ?????

I jeszce jedno pochwal sie nam wszystkim swoim wiekiem, doswiadczeniem i wyksztalceniem skoro uczyles dosa jak nas jeszce na swiecie nie bylo :)) - z tego wnioskuje ze masz cos kolo 60tki a i jak nas na swiecie nie bylo to na jakim sprzecie jezdziles ???? odrze ??? :)

Kareas juz jak zaczynalem na tym forum uwazalem cie za lamera i uwazam cie nadal :)

 

A oto odpowiedzi na ten strasznie trudny problem techniczny ktory cie spodkal

Robisz dyskietke startowa wg wskazan pitura

odpalasz fdiska i usuwasz partycje z poza dos 

potem usuwasz dyski logiczne potem partycje rozszerzona a na koncu primary

Fdisk mozna odpalic nawet pod windowsem sciagnij go sobie np na plikoskopie

sciagasz partmana (partition manager) i odpalasz z dyskietki albo nawet z windy i usuwasz wszystkie partycje - wciskasz del a potem f2 czyli save :)))

mozesz tez zaladowac standardowy ipl do mbr to nie bedzie ci wyskakiwalo lilo przy proobie zaladowaa systemu z tego dysku

Jestes widze super znawca. Haha, pod winXP fdisk. Skad go wytrzasniesz ?

Odpalilem juz dawno fdiska. Wiem jak siego obsluguje. Nie potrzebuje instrukcji dla koni (krok po kroku). Ten dysk ma system plikow FAT16. Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem. Jezeli nie usuniesz dyskow logicznych to wiadomo, ze z usuwania partycji fdiskiem to se mozna w d... wsadzic. Wiec bardzo Cie prosze lamerem mnie nie nazywaj bo sam palnales zajebista glupote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zastanawiam sie i zastanawiam i chyba przy formatowaniu flopa w winxp jest wybór systemowej - może źle pamiętam, bo mi sie flop rozleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  nie chcialem sie odzywac, ale rzeczywiscie, nie miec w domu zadnego dosa, moze kaeres nie zna komend dosa? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  kaeres! idz do kolegi ktory ci dal dysk i popros go, zeby ci usunal te partycje.... :mrgreen:

Ten kolega dal mi tego hdd zebym mu wlasnie go sformatowal.

Juz kilku moich kumpli sie za niego bralo i nie dali rady.

Pewnie low formata pierdykne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kloccie sie. Czasem zdawaloby sie prosty problem.. rosnie. I to niealeznie od nas :-(. Kolego Kaeres, zamiast kombinowac, poszukaj w Sieci pliku "wdclean.exe" i skasuj (wyzeruj) nim z DOS-owej dyskietki poczatek (chwile dzialania, i Alt+X) tego dysku. Bedzie czysciutki jak nowy - jesli nie jest uszkodzony mechanicznie, rzecz jasna..

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zastanawiam sie i zastanawiam i chyba przy formatowaniu flopa w winxp jest wybór systemowej - może źle pamiętam, bo mi sie flop rozleciał

Oczywiscie ze jest. Ale o fdisk zapomnij. Kolega IGI moze wie lepiej - lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kloccie sie. Czasem zdawaloby sie prosty problem.. rosnie. I to niealeznie od nas :-(. Kolego Kaeres, zamiast kombinowac, poszukaj w Sieci pliku "wdclean.exe" i skasuj (wyzeruj) nim z DOS-owej dyskietki poczatek (chwile dzialania, i Alt+X) tego dysku. Bedzie czysciutki jak nowy - jesli nie jest uszkodzony mechanicznie, rzecz jasna..

-- 

Pozdrawiam

 

wlasnie! zrob to i koniec dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes widze super znawca. Haha, pod winXP fdisk. Skad go wytrzasniesz ?

Przeciez pisze, ze masz stworzyc dyskietke startowa wg wskazan Pitura, ktore to mowia, zeby sciagnac obraz dyskietki z strony, ktora podal i "wypalic" go na dyskietce, to jest niezalezne od windowsa, na kazdym to zrobisz.

Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem.

Raczysz zartowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz nic nie pomoze to wez HDD pod pache i udaj sie do jakiegos laboratoruim gdziem maja "duzy" elektromagnes - polozysz na chwilke twardziela w polu jego razenia i HDD bedzie czysty - 0 danych i pozkladasz partcje od nowa jakei bedziesz chcial :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinacie z kontekstu zdania. Ja potrafie w taki sposob z kazdego zrobic melepete. Napisalem Ten dysk ma system plikow FAT16. Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem.

 

Sprobujcie usunac dyski logiczne fdiskiem w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinacie z kontekstu zdania. Ja potrafie w taki sposob z kazdego zrobic melepete. Napisalem Ten dysk ma system plikow FAT16. Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem.

 

Sprobujcie usunac dyski logiczne fdiskiem w tym przypadku.

 

no i co z tego? poza tym jak upierasz sie, zeby uzywac programu napisanego chyba z dziesiec lat temu to o co masz pretenje. wy<span style="color:red;">[ciach!]</span>l (przepraszam ale inaczej nie mozna) tego fdiska do muzeum i uzyj ranisha albo gdiska od symanteca albo czegos bardziej na czasie.

 

albo po prostu uzyj narzedzi fabrycznych od wd, seagata czy jaki tam masz ten dysk.

 

 

prosze o zamkniecie tematu, bo ta dyskusja przestaje miec jakikolwiek sens!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinacie z kontekstu zdania. Ja potrafie w taki sposob z kazdego zrobic melepete. Napisalem Ten dysk ma system plikow FAT16. Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem.

 

Sprobujcie usunac dyski logiczne fdiskiem w tym przypadku.

 

no i co z tego? poza tym jak upierasz sie, zeby uzywac programu napisanego chyba z dziesiec lat temu to o co masz pretenje. wy<span style="color:red;">[ciach!]</span>l (przepraszam ale inaczej nie mozna) tego fdiska do muzeum i uzyj ranisha albo gdiska od symanteca albo czegos bardziej na czasie.

 

albo po prostu uzyj narzedzi fabrycznych od wd, seagata czy jaki tam masz ten dysk.

 

 

prosze o zamkniecie tematu, bo ta dyskusja przestaje miec jakikolwiek sens!

Ok, ok, juz skoncz sie juz tak denerwowac :)

To nie ja pisalem bzdety o logicznych dyskach na FAT16.

 

Pomogl ranish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was [gluteus maximus] jalowe.

Dosa uczylem dzieciakow jak Wy jeszcze kompow nie mieliscie w domach (to do tych co pieprza bezsensu).

 

Pytalem o sposob sformatowania dysku z 2 partycjami. Na jednej jest linux. Nie raz formatowalem juz hdd z 4 i wiecej partycjami na ktorych tez byl linux i nie mialem zadnych klopotow. Teraz sie pojawily a Wy mi dajecie niby zajebiste sposoby na sformatowanie hdd. Jakby nie bylo takich problemow z tym hdd to bym sie tutaj nawet nie pokzaywal z tym watkiem.

Nie chodzi, ze nie umiem sformatowac twardego z partycjami tylko o to, ze kazdy opisywany przez Was sposob jest do bani bo nie dziala.

Twardziele, gagadki, a zaden nie umie rozwiazac problemu.

Ehhh, normalnie jak to czytałem to się zagubiłem w pewnym momencie.

 

Faktycznie musisz mieć jakieś dziwne problemy bo operacja jest dość prosta ale mimo to Ci się to nie udaje. Wnioski 2:

1) Coś źle robisz (w co wątpię bo nie uwarzam Cie za lamę totalną która nie wiem co to partycja)

 

2) Problemy są innego rodzaju (Archiwum X....i te sprawy)

 

W zasadzie partycje da sie usuwać spod FDiska, PM ,Ranish -a.

W zasadzie wszystkie sposoby które tu zostały opisane powinny zadziałać.

Naprawdę ciężko pojąć dlaczego nie działają ... Nie powinno być problemu podłączyć dysk jako slave i PM7.0 usunąć wszystkie te partycje. Co do dyskietki stratowej to przecież można zabootować kompa z CD z win98...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogl ranish.

bo inaczej byc nie moglo - przeciez pisalem 4 godz temu zebys go uzyl :!:

dla innych - http://www.ranish.com/part/faq.htm - strona ktora rozwiewa wiele watpilowosci zwiazanych z Ranish'em

Jak wiesz bylem skupiony na czyms innycm niz robiemiu tego twardego.

A ranisha uzylem na sam koniec i tylko ON mi pomogl.

Inne progsy i rady "obrazajacych mnie znawcow" nie pomogly.

 

Dzieki tym co pomagali. Piss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoje bolaczki pitur dal ci odpowiedz - jak zrobic startowy pod xp

przyjedz do mnie z tym dyskiem a pokaze ci jak sie robi takie zeczy (max 5 min)

a co sprawdzales partmanem ??????? ze sie denerwujesz ?????

I jeszce jedno pochwal sie nam wszystkim swoim wiekiem, doswiadczeniem i wyksztalceniem skoro uczyles dosa jak nas jeszce na swiecie nie bylo :)) - z tego wnioskuje ze masz cos kolo 60tki a i jak nas na swiecie nie bylo to na jakim sprzecie jezdziles ???? odrze ??? :)

Kareas juz jak zaczynalem na tym forum uwazalem cie za lamera i uwazam cie nadal :)

 

A oto odpowiedzi na ten strasznie trudny problem techniczny ktory cie spodkal

Robisz dyskietke startowa wg wskazan pitura

odpalasz fdiska i usuwasz partycje z poza dos 

potem usuwasz dyski logiczne potem partycje rozszerzona a na koncu primary

Fdisk mozna odpalic nawet pod windowsem sciagnij go sobie np na plikoskopie

sciagasz partmana (partition manager) i odpalasz z dyskietki albo nawet z windy i usuwasz wszystkie partycje - wciskasz del a potem f2 czyli save :)))

mozesz tez zaladowac standardowy ipl do mbr to nie bedzie ci wyskakiwalo lilo przy proobie zaladowaa systemu z tego dysku

Jestes widze super znawca. Haha, pod winXP fdisk. Skad go wytrzasniesz ?

Odpalilem juz dawno fdiska. Wiem jak siego obsluguje. Nie potrzebuje instrukcji dla koni (krok po kroku). Ten dysk ma system plikow FAT16. Dyskow logicznych nie usuniesz fdiskiem. Jezeli nie usuniesz dyskow logicznych to wiadomo, ze z usuwania partycji fdiskiem to se mozna w d... wsadzic. Wiec bardzo Cie prosze lamerem mnie nie nazywaj bo sam palnales zajebista glupote.

 

buahahahahahaha no comment :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przed chwilka zalozylem fat16 po czym zdialem go fdiskiem i logiczne dyski tesh :) moze ty masz jakies ufoludki w tym dysku ktore ci glowice trzymaja ????

a swoja droga to nie wiem kto na dysku 6,4 gb polozyl fat16 i ja mu sie to udalo ze zrobil 55 na linuxa i na reszte 2 partycje :))) jakis cudotwoorca to musial byc - no chyba ze to byl kareas :)

6,4 /2 = 3,2

a o ile mnie pamiec nie myli fat 16 obsluzy max 2 gb :)) na partycje

ale dobra to ty kareas jestes tu guru z 10000 postoof nabitych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany boskie KAERES ale jesteś lamer. dyskietkę systemową możesz utworzyć pod winxp a poza tym tyle ludzi pisze o pm np. 7.0. z tamtąd nagrywasz modół pod dosa i z takiej dyskietki odpalasz kompa i po sprawie. wszystkich postów nie czytałem ale żeby się tak rozwodzić nad taką <span style="color:red;">[ciach!]</span>łą to naprawdę. ile masz postów??? a partycji nie umiesz usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...