Skocz do zawartości
Desti

Zasilacz do lekkiego OC...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak prawdę mówiąc moja przygoda z OC dopiero się zaczyna :P a szczerze w temacie zasiłek to jestem słaby :) i proszę o radę.Mam taki o to zasilacz o tych parametrach i chciałbym wiedzieć czy wystarczy on do lekkiego OC :) a jak wiadomo stabilny i mocny zasilacz to podstawa a więc oto troszkę danych o nim...

 

V------------VOLTAGE--------------CURRENT-----------FREQUENCY=

Input--------115/230V----------------8/4A---------------60Hz - 50Hz=

 

V--------+3,3V +5V +12V-------- -5V - 12V +5VSB----PS-ON POK COM

Ouput---- 28A 30A 15A---------- 0,3A 0,8A 2A-----Remote P.G Return

------------ 180W 180W----------1,5W 9,6W 10W--- - - -

 

MAX 280W

 

Myślę że wystarczy szczegółów :) i chciałbym porady w tej sprawie...

 

P.S. Nie stać mnie na zasiłke za 200 zeta bynajmniej narazie :wink:

 

Pozdro for @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy jest ten zasilacz

z tego co wyczytałem to jakiś L&C TechnologyLC75XA Model LC-b300ATX :) Tyle wyczytałem

 

Spali się po pewnym czasie :) Fajne stwierdznie heheheh

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to jeszcze napisz (jeśli to nie jest tajemnica) co chcesz podkręcać na tym zasilaczu? ... czyli jaki sprzęt

 

Masz do wykorzystania ~130W na linii +12V i ~100W na liniach +3,3/+5V łącznie (tyle praktycznie może dać ten zasilacz bez specjalnego ryzyka, nie padnie od razu). Powyżej tych mocy zasilacz będzie pracował, ale zaczną się cuda z napięciami (normalne w zasilaczach tego typu - standartowa konstrukcja).

Moc procesora przed/po OC da się wyliczyć, ile pobierają pozostałe podzespoły też wiadomo (w przybliżeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie podkręcał będe wszystko co się da :lol: ale stopniowo oczywiście.Płytę będe miał Abita Nf7-SL mam juz zamówioną Grafa będzię

FX5700 Ultra Pamiątki Kingstony.A Procek chyba taki jaki mam na obrazku :) wkrótce premiera Semprona a jak nie on to będzie Bartek 2500.A co jeszcze będzie w obudowie hmmm No takie rzeczy jak Obudowa HDD CD-DVD itp :P już posiadam.Ale liczę się z tym że tak czy inaczej będe musiał zmienić zasiłke :) Tylko problem jest w tym że mam z kasą już wyliczone tak że na dobry Zasilacz mi nie styknie a wiadomo ile takowe kosztują :) a nie chce kombinować z grafą czy prockiem żeby wyszło.Mam nadzieję że na jakieś 2 3 miechy na nową zasiłkę będe musiał się wstrzymać a do tego czasu będe raczej musiał pojezdzić na tym zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz radziłbym Ci jednak kupić odrazu Ciefteca albo coś tej klasy, bo mam o/c to na zasilaczu za 100zł nie licz,

No oki ale bez OC na tym konfigu jak podałem wyżej pójdzie? :) O Chieftecach słyszałem że bardzo dobre są ale tera nie wydam na takiego.Zresztą na to co chcę kupić ciułałem sporo czasu żeby w końcu sobie coś sensownie pograć i nareszcie w pełni wykorzystać Maxona i 3D MAXA :) Ale serdeczne dzięki za wskazówki...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilacz i moim zdaniem przy takim obicążeniu mogą być problemy - jak dałem 1,85v na proca to na 5v było 4,7 a na 12v 12,8v w stresie oczywiście czyli dobrze nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy jest ten zasilacz

mysle że wystarczyć wystarczy ale sie spali po pewnym czasie :D

 

jak chcesz tani i dobry zasilacz to polecam Huntkeya 300W za 100zl

Potwierdzam - do 100pln HuntKey BS3000 Ruleż :D

do 100 to fortrony(modecom) 300watt rulez;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla poczatkujacego overclockera to samo co przedmowcy

 

HuntKey BS3000, mam od miesiaca

najcichszy zasilacz jaki mialem, do lekkiego OC w sam raz

To albo masz niewielkie doświadczenie w kwestii zasilaczy, albo nie jesteśfanem ciszy - u mnie to najgłośniejszy element kompa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak czytam sobie i nasuwa się pytanie czy ten Huntkey jest tak prawde powiedziawszy dużo lepszy od tego co posiadam? może i tak ale jak ma to być minimalna różnica i jeszcze będzie mi głośno brzęczał :P nad uchem to thx.No a 100 zeta to teraz maxymalnie raczej mogę wydać :) Dobrze w takim razie co z innymi markami np: Modecomy i Codegeny te ostatnie słyszałem że są bardzo sławne :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla poczatkujacego overclockera to samo co przedmowcy

 

HuntKey BS3000, mam od miesiaca

najcichszy zasilacz jaki mialem, do lekkiego OC w sam raz

To albo masz niewielkie doświadczenie w kwestii zasilaczy, albo nie jesteśfanem ciszy - u mnie to najgłośniejszy element kompa :).

nie obrazaj mnie :twisted:

jak masz WC to nie cwaniakuj :P

 

mialem 3 zasilki i ta jest najcichsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą zasilkę można przerobić na cichszą. Dla mnie liczy się wydajność. A huntkey wymięka przy fortronie.

Co do zasilek firmy L&C to w większości to samo co codeshity tyle że w innym opakowaniu.

A tak BTW ten huntkey wymięka przy fortronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 149zł jest chieftec 360W by delta.. .w komputroniku.. a co do reszty dokladnie zgadzam sie z tym co napisal BENITO... fortron to inna klasa ... zresztą 2 x wiecej wazy od tego huntkeya :-) powiem ze mi sie 300-60BT(12V) nie udało obciazyc tak aby sie właczył drogi bieg... a meczyła sie juz na 2,45ghz @ 1,82V radek 305/545 2x hdd ( jeden kumpla )1 CD / i inne bebechy.. z zasilacza lekko cieple powietrze sie wydobywalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam dla was niespodzianke - moim zdaniem chieftec by delta jest to to samo co ten Huntkey, tylko że ma wiekszą moc bo chłodznie jest lepsze.

Marcin_gps=> nie obrazilem i nie mam Wc, mam cooler X-dreame z wentylator Arctic TC modowanym tak żeby kręcił siena około 2k obrótów i VGA Silencera na low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo tylko wieksza moc :D taaa to tak to mozna powiedziec o kazdym zasilaczu ;-) huntkey nie ma zasilek od delta electronic ;-)

Konstrukcja może być identyczna, ale chieftec ma lepsze chłodznie wiec może być bardziej obciązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo tylko wieksza moc :D taaa to tak to mozna powiedziec o kazdym zasilaczu ;-) huntkey nie ma zasilek od delta electronic ;-)

Konstrukcja może być identyczna, ale chieftec ma lepsze chłodznie wiec może być bardziej obciązany
sie chyba sam pogubiłeś... konstrukacja jest z goła inna bo obydwa zasilacze powstają w innych fabrykach.. jeden to 360W drogi 300W .. 3 cie cheftek ma PCF czego temu huntkeyowi brak... wiec masło maslane NICKY :!: loobek akurat od tego szefa modecom 350GTF jest słabsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo tylko wieksza moc :D taaa to tak to mozna powiedziec o kazdym zasilaczu ;-) huntkey nie ma zasilek od delta electronic ;-)

Konstrukcja może być identyczna, ale chieftec ma lepsze chłodznie wiec może być bardziej obciązany
sie chyba sam pogubiłeś... konstrukacja jest z goła inna bo obydwa zasilacze powstają w innych fabrykach.. jeden to 360W drogi 300W .. 3 cie cheftek ma PCF czego temu huntkeyowi brak... wiec masło maslane NICKY :!: loobek akurat od tego szefa modecom 350GTF jest słabsza..
pomysl 150zl 2 wiatraki grille ksa na to poszla a nie na podzespoly;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem wiekszosc modeli fortrona(7) , 3 szefy i i jeszcze pare zasilek roznej masci... 8) nadal nie rozumiem sensu sie tmy chwalenia ... szef 360W by delta electronic mocniejszy od modecoma 350GTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą zasilkę można przerobić na cichszą. Dla mnie liczy się wydajność. A huntkey wymięka przy fortronie.

Co do zasilek firmy L&C  to w większości to samo co codeshity tyle że w innym opakowaniu.

A tak BTW ten huntkey wymięka przy fortronie.

 

L&C jest gorszy od codeszita, codeszit wytrzyma 2100mhz przy 1,75v na slabym sprzecie a L&C nie wytrzymuje nawet 2000mhz i 1,65v wiec..

Co jak co ale zasilacz to lepiej miec pozadny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę że rozgorzała dyskusja o zasiłce :) to mnie cieszy bo będe miał się czego uczyć :P No ale z tego co wyczytałem do 150 zeta to tylko Chieftec 360 wydaje mi się dobrym wyborem z tego grona.Może uda mi się 50 Pln dozbierać :lol:

 

Codegen - Codeshit

Modecom - Modeshit

Chieftec - ??? to się nie rymuje :) Oczywiście nie chciałem w ten sposób obrażać posiadaczy wyżej wymienionych zasilaczy :wink:

 

Tak jednak wychodzi że dobra zasiłka to podstawa i trzeba będzie się takiej dorobić.Jeszcze raz thx za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...