Skocz do zawartości
Katanka24

Kupiłem wczoraj komputer i zaliczyłem ZONKa ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ miałem dość długą przerwę jeśli chodzi o sprzęt, do tego po raz pierwszy mam windows XP, karte ATI i procek AMD nie wiem jak sobie poradzić ...

A dzieje się tak:

 

Sprzęt to:

AMD 3000+

Asus xxx-E Deluxe

512 MB DDR TwinMos (jedna kość)

dvd, cdrw

Dysk 80 MB Seagate S-ATA

muzyczna Live 5.1 (jedyna na slocie PCI)

graficzna to ATI Radeon 9800 Pro HIS

Windows XP Pro

Obudowa Tracer + 350w zasilacz Tracer

 

Windows dostałem już zainstalowany. W sumie był czysty. Zostały poinstalowane tylko steroniki nForce2, grafika, directX 9.0b ...

 

Gdy dostałem komputer od razu podłączyłem muzyczną (jedyna karta na PCI w budzie). Winda od razu wykryła i zainstalowała swoje do Live sterowniki. Jednak po odpaleniu 3D Marka 2003 przy Sound Test wywaliło błąd. Zainstalowałem steroniki z płyty od Live. Wszystko poszło ok :)

 

Wynik 3D marka to 5450 pkt.

 

Razem z kartą dostałem grę Vietnam i Axe cośtam (obie 3D) ... Postanowilem zainstalować. Zainstalowalem obie gry i jeszcze jakies strategie (w2D). Odpalilem gry i Vietnam po 5 minutach gry wyskoczył nagle na Pulpit. bez przyczyny ... zwykle znikła gra. Odpaliłem tą inną grę 3D i to samo po 7 minutach. Potem gdy sprawdzalem gry 2D wszystko śmigało :)

 

Odpalalem kilka razy te gry i zawsze wyskakiwalo na pulpit po okolo 5 minutach, ale w ronych momentach. Zainstalowalem PC Marka 2004 i to samo. Kilka testow pierwszych i na pulpit wyskok nagły :)

 

3D Mark 2003 działa elegancko (odpalalem go kilka razy).

 

Na www gry-online zadalem pytanie co zrobic. Odpowiedzieli licznie i różnie. Zaczęło się działanie. Brat z neostradą ciągnął mi wszystko o czym wspomnieli. Już mówię co zrobiłem:

 

1. wyłączyłem w biosie Fast Write cośtam (dałem na Disable)

2. zainstalowałem Catalyst 4.6 (miałem 4.1 chyba)

3. zmieniłem sterowniki od nForce2

4. zmienilem DirecXa na wersje c

5. Zainstalowałem Service Packa 1 do XP

 

Odpalam gre ... chodzi cale 15 minut ... ale tylko 15 minut :( kolejna gra ... chodzi dłużej, ale tylko troszkę dłużej ;)

 

Ufff... nadmienię, że komp nie był w necie (chyba nie złapał wirusa jakiegoś). Nie było nic podkręcane. Obudowa to Tracer z zasilaczem Tracer 350W. Ale chyba to nie zasilacz :(

 

Co mogę jeszcze zrobić ? Może faktycznie format c ;) i od nowa system ... ? Najgorsze, że miałem takie przypadki kiedyś (na P4 i GF3 Ti200 jak podkręcałem do Ti500), ale po odkręceniu karty zawsze wszystko wracało do normy (wywalałio przy GTA3).

 

Poradzcie coś bo powoli zaczynam wątpić w Ati i AMD ;) Chyba wymienie wszystko na GF6800, Intela i Win 98 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze system powinienes przeinstalowac, szczegolnie ze piszesz ze juz byl "zainstalowany"... winxp nie lubi zmian sprzetu, szczegolnie jesli np z intela na amd i vice versa :) ale ogolnie w ogole nielubi wiekszych zmian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem na allegro zasilacz 360W Chiefteka. Czekam aż dojdzie i zobaczymy czy to może być to :) Ufff... tyle pracy a jak się okaże, że to to to chyba sie potnę ;) nie oszczędzałem na kompie a na zasilaczu tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem na allegro zasilacz 360W Chiefteka. Czekam aż dojdzie i zobaczymy czy to może być to :) Ufff... tyle pracy a jak się okaże, że to to to chyba sie potnę ;) nie oszczędzałem na kompie a na zasilaczu tak ;)

No R9800 troche prądu jednak potrzebuje, do tego jescze reszta sprzętu wymagająca, a twój teraraźniejszy zasilacz to 350W Noname (czyt. lipny :lol: ) więc p[rawdopodobne , że nie wyrabia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w 3d na takiej karcie wyskakuje - to bardzo prawdopodobne ze winny jest ów zasilator....

 

szybki test - wez progs ktory loguje tempy i volty - ustaw logowanie do pliku i załącz to co ci sie wylacza, zaraz potem bedziesz mial wiedzę jak to sie stało ;)

 

ten tracer 350W to niezly zgrywus jest, lubi sobie zapalić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro myslicie, że to zasiłka to pewnie tak jest. Czyli czekam na ten Chieftek 360W i go zamontuję.

 

Teraz apropo tego programu .. jakas podpowiedz co do nazwy lub link ;) i jak odczytywac logi ? Co one mi pokażą ?

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUCOOL

 

przykładowy zapis z cpucoola ( moje wyniki pod obciążeniem ): 2004-07-29 13:30:04; Temp1 28,0 °C; Temp2 31,0 °C; Temp3 47,0 °C; VCore 1 1,62 V; VCore 2 2,50 V; 3,3 V 3,33 V; 5 V 5,05 V; 12 V 12,19 V; V bat 3,5; V opt 5,9; V accu 110,0; -5 V --1,9 V; -12 V -10,1 V; Fan 1 1758 RPM ; Fan 2 2679 RPM ;

 

pogrubiłem to co ciebie bedzie interesowalo :-]

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij SpeedFana, włącz go (on pokazuje napięcia) i uruchom gre z włączony SF. Jak wyjdzie do systemu to sprawdz skoki napięc ( W SpeedFanie najeżdzasz na napięcie, chwile przytrzymujesz i pisze : mini, max) i będziesz wiedział jakie są skoki napięcia. A najpewniejszy sposób to miernik w łape i heja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Live! - jeżeli masz płytę Asusa na nForce2 w wersji deluxe, to jest ci on zbędny. Zainstalowany na płycie SoundStorm nVidii jest od niego po prostu lepszy. Sam testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...