Skocz do zawartości
XRLEO

SB LIVE 5.1 HELP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kartą SB LIVE 5.1 OEM kupiłem ja od goscia za małe pieniądze ale gdy wkładam ją do pci to owszem komp startuje zaczyna ją wykrywać i na wykrywaniu się komp zawiesza.Mam winXP ale próbowałem też na win98 co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Włóż ją do innego slota PCI a jak i to nie pomoże no nic innego ci nie pozostaje - idź do kolesia i zobacz czy u niego działa. Jeśli nie no to znaczy że ci babola sprzedał :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to wersja SB 0220 to zapomnij,badziewie.Sterowniki Creative nie pasują(info potwierdzone przez Creative)Nie wiadomo kiedy pojawią się stery.Pasują jedynie te z orginalnej płytki dostarczonej do tego konkretnego modelu oem.Problem jest w tym,ze na kartach z serii 022... zrezygnowana z układu dekodującego philips/sigmatel i zastosowano jeden kodek dla 6 kanałów Sigmatela.Niestety takiego układu sterowniki Creative nie obsługują.Miałem tę kartę i oddałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Spróbuj zainstalować stery kX Project (chyba www.kxproject.com). Poprawiają jakość dźwięku i odblokowują EAX3, czyli jednym słowem przerabiają na Audigy (jako że programowo to nic sie nie zepsuje przez to, ale karta sie troche grzeje bardziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować stery kX Project...odblokowują EAX3, czyli jednym słowem przerabiają na Audigy

8O :lol: :mrgreen: na twoim miejscu odblokowalbym sobie te dodatkowe ukryte 8 potokow w twojej TNT2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co takie śmieszne jaizm_??? SB Live! 5.1 i Audigy to te same chipy. Dopiero Audigy 2 jest inne.

Nie słyszałeś o software'owych przeróbkach Live na Audigy??? Poszukaj na forum dawniej o tym mówili dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio nie slyszales o tych zablokowanych 8 potokach??? TNT2 i 5900 to te same chipy, dopiero 6800 jest inny :D

 

sorry, ale o modzie live 5.1 pisalem dłuuugo przed tym jak odkryles istnienie tego forum, wyprobuj tyle zmodowanych sterownikow co ja i wtedy pisz bzdury.

 

Ogolnie to LOL dla Ciebie i dla tych 14 postów dziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Istnienie tego forum odkryłem w paździeniku 2003 (to moje drugie konto).

I dalej nie wiem co ci nie pasuje w tym modzie. Jakość dźwięku słyszalnie lepsza, chip sie bardziej grzeje, i w gierkach pojawia sie EAX3 do wyboru w ustawieniach dźwięku, niestety tego nie przetestuje przy dwóch kolumnach.

 

Pewnie jeszcze powiesz że wszystkie moje posty są idiotyczne i bez sensu.

 

I odczep sie od mojej rivy bo to fajna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gierkach pojawia sie EAX3 do wyboru w ustawieniach dźwięku, niestety tego nie przetestuje przy dwóch kolumnach.

a przy ilu kolumnach ty chcesz EAX testowac?? jak mozesz pisac o czyms o czym nie masz pojecia i nawet nie wiesz jak to dziala?

przestan juz sie wypowiadac, bo z kazdym postem coraz bardziej sie pogrązasz i twoja niewiedza wychodzi.

 

A jak chcesz udowodnic ze błazna z siebie nie robisz, to pokaz nam gdzie jest napisane ze KXy odblokowuja EAX3 i ze EAX wymaga wiekszej liczby kolumn niz 2. OK? czyzby sie nie dało? prawdopodobnie odpowiesz ze z głupkami nie dyskutujesz, albo ze ci sie nie chce, zgadlem? wystarczy link, lub dwa i bedziesz moim guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wcale nie powiem że z gupkami nie dyskutuje, i ty mi na takiego nie wyglądasz.

EAX mi sie zawsze kojarzyło z pozycjonowaniem dźwięku, więc przy virtual surround na 2 głośnikach nie usłysze np. że ktoś idzie od tyłu za mną tak jak to usłysze przy 4 głośnikach.

Fakt, nie znalażłem tekstu na oficjalnej stronie że odblokowują EAX3, po prostu stwierdziłem to patrząc w opcjach dźwięku w różnuch gierkach. Sterów kX Project nie instalowałem z myślą o przeróbce na Audigy, ale polecono mi je że poprawiają jakość dźwięku, co słyszę w porównaniu do standardowych sterów z płytki.

 

Na dźwięku to sie za bardzo nie znam, ale nie każdy musi być idealny we wszystkim. Więcej wiem o procach, płytach głównych czy kartach graficznych, choć pewnie i w to wątpisz.

 

A to że ktoś sie pomyli nie znaczy że musisz na niego najeżdżać. Widocznie gierki wprowadziły mnie w błąd i wystarczy wytłumaczyć mi co i jak a nie rzucać sie i mówić od razu że totalna lama jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wystarczy wytłumaczyć mi co i jak a nie rzucać sie i mówić od razu że totalna lama jestem.

wystarczy nie wypowiadac sie na tematy o których nic sie nie wie, tak jak ja robie i wtedy problemu nie bedzie. nareszcie EOT

 

pozdrawiam

 

A co do głownego tematu, To tak jak juz radzili, jak tylko masz mozliwos udaj sie do osoby od ktorej ja kupiles i niech ona na swoim sprzecie pokaze ci ze dziala, jak dziala to mozesz dalej kombinowac u siebie, ale lepiej chyba ja oddac i sobie problemu nie robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...