Skocz do zawartości
Garfield^

radiatorki na pamięć - homade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczołem robić radiatorki na pamięci na grafie, narazie będą chłodziły pamięci na moim r8500pro (hynix'y 3.6), a w przyszłości czegoś mocniejszego (prawdopodbnie r9800pro); żeby nikt nie wystrzelił, że na r9800 są pamięci bga to robie wymiar 2x2cm. Zastanawiam się jednak czy, aby dobrze będą odbierać ciepło z pamięci, gdyż robie je z radiatora na procek i podstawa wynosi 9 mm, czy to aby nie za dużo ? Aha wysokość radiatora (podstawa + żeberka) wynosi 4.2 cm. (całość aluminium). Jak myślicie zdadzą egzamin, czy se je podarować (szkoda by było mojej pracy brzeszczotem) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie wszystko dobrze ja mam radiatorki robione z jakiegos coolera do athlona 1,1 i maja podst 8mm i wysokosci 37mm a na procku graf mam jakiegos od durona 800mhz i wszystko jest dobrze ale i tak polecam jakis wentyl co by dmuchal na to nawet taki na 5v aby byl wymuszony przeplyw powietrza

(to mam na radku 7200s 64mb/128bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robilem radiatorki na mosfety ze starego coolera, kątówka poszła w ruch teraz będe szlifował spody.

Niemam w domu taśmy 3M i zastanawim sie czy nie przekleić tego cienką warstwą silikonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do silikonu to nie wiem ale pewnym rozwiazaniem jest niewielka (bardzo niewielka) ilosc super glue ale pozniej problem z otklejeniem :D

ale ja osobiscie kupil bym ttasme 3m a nie wiecie jaki symbol ma ta tasma od rosia tzn czy 200mp; 467mp; 7952mp bo dowiedzialem sie ze najlepsze sa te 2 ostatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdadzą, zdadzą... tyle, że jak chcesz ( o ile na to pozwolą ) wycisnąć z nich siódme poty to i tak by się przydał jakiś wiatraczek nad nimi. Moje radiatorki po podkręceniu były tak gorące, że nie mogłem na nich kilka sekund utrzymać palca, wydłubałem w bocznej ścianie miejsce na Papsta 130 mm i teraz są ledwo co letnie, a wiatrak puściłem na takie obroty że... pozostaje niesłyszalny :). Podobnie jak poprzednicy użyłem SuperGlue do tego Arctic Silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...