Skocz do zawartości
worek

Problem ze starą grą (za mało pamięci)

Rekomendowane odpowiedzi

otóż dorwałem się w końcu do gry z moich marzeń - "Woodruff And The Schnibble Of Azimuth"

udało mi sie uprać ze wszystkimi problemami jakie do tej pory z nią miałem ( skołowałem plik dispdib.dll , zainstalowałem WinG, i uporałem sie z komunikatem typu "wrong screen type") no i gra włącz się , ale otrzymuje następujący komunikat

 

" It miss 2600 (<- tu różna ilość) Kbytes of memory ! Some visual or sound effects will not occur. Do you want to continue?"

 

gra się włącza i mam odgłosy ale nie mam muzyczki :|

 

pamiętam kedyś na 486 jeszcze to się kobinowało z tymi pamięciami EMS i XMS , wywalało sięrzeczy z autoexec.bat albo odpalało memmakera i jakoś się działo. Ale co z tym zrobić w WindowsieXP? jak zwiększyć tą pamięć?

dzieki za wszelaką pomoc :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest! :evil: Klikasz prawym przyciskiem myszki na ikonie programu i z menu kontekstowego wybierasz "Właściwości" a tam w zakładkach (na górze jak byś nie zauważył) wybierasz "Pamięć", teraz możesz dokonać zmian jakie ci się podobają.

Prościej już się nie da, jak dalej będziesz uważał, że nie ma to udaj się może do okulisty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej - aż takim wałkiem to nie jestem , a okulary nosze - i to dobrze przystrojone.

 

popatrzmy

 

klikamy we właściwości (mam nadzieje ze to jest menu kontekstowe - bo j sie nie znam na tych profesjkonalnych stwierdzeniach)

 

Dołączona grafika

no i patrzymy a tu co?

 

Dołączona grafika

 

oprócz zakładki ogólne, w której oprócz kilku informacji odnoszących się do rozmiaru pliku można ustawiać tylko atrybuty, istnieje tylko zakładka pt. Zgodność, w której niewątpliwie nie ma nic na temat pamięci.

 

INNYCH ZAKŁADEK BRAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej - Pit- dzięki za fajny programi - przyda się do odpalenia Quarantina :P

a program zasadniczo NIE jest dosowy tylko windowsowy.

ostatnio jakoś przebrnołem przez ten problem m, bo zauważyłem ze w pojawaijącym się okienku wysjkaują różne wartości brakującej pamięci - czasami 2600kb czasmi 300. Teraz klikam dopuki nic nie wyskoczy :D

zwykle się udaje :P

niestety owa muzyczk nie jest rewelacyjna - to bardziej jakieś odgłosy otozenia, ale mniejsza o to :P

dzieki za help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! I zaraz na początku mam sprawe...

 

Jestem wielkim fanem starych gierek...

Age Of Empires, Need For Speed I i II, Fifa 95, Wolfenstein, Warcraft, to dla mnie klasyki... Jak pewnie i dla sporej części z Was...

 

Niestety przy niektórych z gier wyskakuje błąd dotyczący zbyt małej pamięci EMS...

 

Pytanie: Jak to obejść??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! I zaraz na początku mam sprawe...

 

Jestem wielkim fanem starych gierek...

Age Of Empires, Need For Speed I i II, Fifa 95, Wolfenstein, Warcraft, to dla mnie klasyki... Jak pewnie i dla sporej części z Was...

 

Niestety przy niektórych z gier wyskakuje błąd dotyczący zbyt małej pamięci EMS...

 

Pytanie: Jak to obejść??

1478446[/snapback]

Jakis system operacyjny?? Do każdego jest trochę inne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nozgul: Niestety w systemie WinMe niestety nie ma plików konfiguracyjnych config.sys ani autoexec.bat... w WinMe wszystko jest upchnięte w io.sys :sad: a co do dosboxa to jak narazie nie zachwyca mnie swą funkcjonalnością... Co prawda gry dają się uruchomić, jednak mocno zwalniają a niekiedy występuje także jakiś konflikt pod kątem grafiki... :cry: :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...