Skocz do zawartości
chirurg

jak złożyć cichy i wydajny zestaw na intelu?

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja propozycja w rozsądnej cenie cicho i bardzo wydajnie:

proc prescott 2.8 -800zl

Thermaltake silent tower 112 + noise bl.s1 - 280zl razem( coś lepszego waszym zdaniem ? w tej cenie? bez wc! cisza przedewszyskim , ale nie kosztem wydajności !

abit ic-7 + chłodzenie pasywne na chipa - 500zl + 30zl

radeon 9800 pro 128ddr 256bit @XT - 1000zl

buda dowolna + zasilacz Thermaltake 480 (podobno cichutki) - 120 + 450zl

pamięci Hynix 2x256 - 400zl

DVD-R +- pioneer 107- 370zl ( czy jest cichy? )

 

Pozwoliłem sobie coś takiego zarysować i skłonić do dyskusji by złożyć zestawik 100% dopracowany imho najoptymalniejszy( jakość/cena) na dzień disiejszy. Ponieważ brak czegoś Takiego na tym forum.

Dzięki temu osoba pragnąca wydać dobrze ciężko zarobione pieniądze bedzie miała gotowca. ( i ja również ;) ) Miło by było razem z innymi dopracowywać identyczny sprzęt tak by zapewnić maximum przyjemności i komfortu pracy ( CISZA!) z wydajnością na najwyższym poziomie akceptowalną przez jak najdłuższy czas.

 

Pozdrawiam wszystkich. Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam:

 

1. Intel 2.8 HT FSB800 Northwood - uwierz Northwoody sa po prostu lepsze. Intel chce chyba tylko wywindowac nowa technologie bo innego sensu to nie ma. A i tak wchodza nowe procki na PGA775 :(

2. Co to chlodzenia to jakis zestaw z HeatPipe choc na mysl mi nic nie przychodzi

3. pamiec - 2 x 256MB GeIL Dual ULD CL2

4. Grafa ok - proponuje tylko wziac wersje z ViVo

5. zasilacz Chieftec Dual Fan 360W (ciiiichhyyyyyy)

6. plyta Asus P4P800 Deluxe

7. Naped DVD - LiteOn SOHW-812S (mozliwy upgrade na SOHW-832S)

 

Co ty na to?

 

Pozdrawiam

adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doswiadczenia z LiteOnami. Co prawda czytniki DVD sa dosc glosne (i za razem szybkie) to nagrywarki DVD sa ()przynajmniej te z ktorymi sie spotkalem) bardzo ciche.

 

A Chiefteca mam DualFan 360Watt i jest niebanalnie cichy. 2 wentylatory kazdy po 1400-1700 obrotow i w pokoju jest cisza.

 

Pozdrawiam

adamdn

 

P.S. Ale decyzja nalezy do Ciebie! To jest tylko moja propozycja - sprawdzona ale tylko moja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...