Skocz do zawartości
J-A-J-O

Thermaltake P4 DragonOrb na Athlona - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ten mod jest już deczko stary, robiłem go jakieś pół roku temu, ale dopiero teraz dowiedziałem się że wcale tak źle mi nie wyszedł.

 

Przerobiłem poniższy cooler tak żeby wszedł na Athlona:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przerobiłem tzn. wypiłowałem w nim wgłębienie na socket, dorobiłem z drutu zapinke która naprawde jest łatwa w obsłudze !!

 

Potem wyjąłem miedziany rdzeń, przesmarowałem pastą Arctic Ceramique, włożyłem spowrotem, widoczne na 2 zdjęciu miedziane finy porozginałem tak by dostawało sie między nie więcej powietrza. Na samym końcu spód radiatora potraktowałem papierem ściernym i doprowadziłem do lustra, tak że mogłem się przejrzeć.

 

Na sprzęcie tym co w podpisie + Athlonie 1700 XP JIUHB przy napięciu 1,75 i 2500 obr/min osiągnąłem 2286 mhz , stabilne nawet w 30 stopniowe upały. Jego temp w stressie wynosiła 62 stopnie.

 

Dlaczego sądze że nieźle mi wyszedł?? Ostatnio postanowiłem zmienić chłodzenie na Pentagrama QC-80 Cu, na tej samej płycie, na niestety już innym procku, ale również 1700 XP JIUHB (mój poszedł z dymem podczas sprawdzania u kolegi :evil: ) osiągnąłem 2313 mhz przy temp w stresie równej 63 stopnie.

 

Uważacie że jest to dobry wynik??

 

Narazie nie moge niestety zamieścić zdjęć zmodowanego coolera, postaram sie to zrobić w najbliższym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy piszesz z ironią??

 

Nie napisałem że mam rewelacyjne wyniki, poprostu chodziło mi o to że w porównaniu z pentagramem wypada niewiele gorzej - a ten cooler jest domyślnie przeznaczony pod P4 i jadą po nim w prawie wszystkich reckach, że podobno jest niewiele lepszy od boxowego chłodzenia Intela.

 

A sprzedaje dlatego że kupiłem już Pentagrama i okazał się on lepszy - niewiele ale jednak.

 

Fotki zamieszcze jutro, a właściwie jeszcze dziś :wink: - prościej - jak wstane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jesli chodzi o twoj mod i jego sprzedaz, to w takim razie nie mozesz zaproponowac wyzszej ceny niz pentagramik QC-80 CU ;)

i tak jeszcze btw.gdzie wyczytales ze pentagram jest niewiele lepszy od boxowego chlodzenia intela?? :) :P

chcialbym obejrzec te recenzje i te serwisy overclockersko - coolerskie :D :D :D :P

pozdro. (wcale nie pisalem z ironia ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duuuży kłopot z fotkami, poprostu nikt ze znajomych nie ma aparatu cyfrowego :evil: A fotki z motorolki E365 wyglądają poprostu śmiesznie...kumpel ma Nokie 7650, może tam będzie lepiej, ale to dopiero przedemną - postaram się to jakoś załatwić

 

A teraz mam inne pytanie, nie czy wam się podoba, tylko czy moge ten cooler założyć na grafike, szykuje się z saquerem do pobicia rekordu świata w 3dMarku03 w kategorii Radeon9700 i do tego jest potrzebne naprawde dobre taktowanie karty. Coller ten waży coś ok. 500-600g i nie wiem czy wogóle jest sens bawić się z tym... a może już ktoś próbował tak obciążać karte graficzną??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...