Skocz do zawartości
Marcin S

Klikanie w przyciski i sterowanie lpt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak napisać program, który będzie klikał w określone przyciski w oknie oraz sterował lpt pod windows xp/2000 w visual c (ew delphi)?

 

W normalny przycisk typu ok/cancel już jest zrobione. Natomiast jest drugi przycisk, jakby element graficzny, którego też trzeba kliknąć.

 

Zrobione zostało to tak: pierwszy przycisk - wysłanie wiadomości bm_click (czy cos takiego - nie iwem, bo to nie ja piszę). drugi przycisk ustawienie okna w współrzędnych 0,0 i kliknięcie w określone miejsce, w którym znajduje się pryzcisk. Tylko, że trzeba (na wszelki wypadek) owe okno umieścić na samej górze - move on top (czy jakaś taka funkcja). wszystko działa, ale jak za tym poleceniem jest symulacja kliknięcia myszki (funkcja mouse_click), to czasami okno przesunie się na wierzch a czasami nie. - dlaczego tak się dzieje?

 

i drugie pytanie: jak w visualu pobrać wysłać 1/0 na pin portu lpt? pod dosem było to coś w rodzaju port[$387]=4 i już. a jak w VC?

 

proszę o szybką odpowiedz.

 

a po co to? do zautomatyzowania pracy skanera do slajdów - skanowanie ok 15tyś klatek filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to, ale przekazalem info ;)

choc mnie akurat bardziej ciekawi, dlaczego po poleceniu ontop okno normalnie wyskakuje na pierwsza pozycje. natomiast, gdy po nim jest instrukcja, ktora w okreslonym punkcie ma klikac mysza, to czasami klika w inne okna zamiast zadanego...

anyway, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...