Skocz do zawartości
Vandall

GF FX 5900XT i zbyt duza temperatura (chyba)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem niedawno karte wymieniona w temacie [Gigabyte'a]. Wszystko pieknie chodzi tylko ze czasem w gierkach zdarza sie ze grafika sie "zawiesza" na jakies 20 sek [i dzwiek sie zapetla w tym czasie] a potem dziala dalej. W niektorych gierkach nie ma tego w ogole, w Pandora Tommorow zdarza sie baaaardzo rzadko ale za to Thief 3 to tragedia. Gierka potrafi tak zwisac nawet co minute [chociaz czasem chodzi dluzej przez jakis czas]! Nie wiem o co chodzi ale zgaduje ze z powodu zbyt duzej temperatury karta na chwile stopuje [podczas grania w Thiefa jest strasznie goraca, normalnie parzy]. Czy ten fabryczny cooler jest za slaby czy co? Cos radzicie?

 

Aha, chcialem sprawdzic w V-tunerze jaka jest temperatura karty ale nie mam tego okienka na ktorym jest wyswietlana. Jak wlaczam tam helpa to na obrazku jest dodatkowe okno z temperatura wlasnie, a u mnie tego nie ma.

 

Czekam na odpowiedz specjalistow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz kartę bez czujnika (tak jak ja od MSI),a help może być uniwersalny.

Molex w karcie dobrze wsadzony ?

Zasiłka wytrzymuje ?

Karta kręcona ?

Jeżeli tak ,odkręć.

Jeżeli nie, też odkręć.

Sterownikami ,Riva Tuner itp. zmniejsz taktowanie z 400/700 na np. 300,600.

Jeżeli będzie wszystko ok. to powód do reklamacji,katra nie wytrzymuje nominalnych taktowań.

Ale najpierw sprawdź zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...