Skocz do zawartości
Michal_P

Athlon XP i temperatury -jaka "powinna być"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przegladałem topiki i testy wiatraków, ale chodzi mi o bardziej praktyczne informacje.

Mam config jak w stopce, to mój pierwszy AMD, wiatrak Silent Breeze 462 III. Na ustawach standardowych temperatura na procku wg CPU Cool 48 -50 stopni ( w pomieszceniu jest gorąco, nagrzalo sie od dachu) Po postawieniu go na FSB 200 w spoczynku 53 stopnie, w stresie (gry ) podchodzi pod 60 stopni. Primem go jeszce nie grzałem.

 

Dużo to czy mało ???

Subiektywnie ten Silent Breeze wcale nie jest cichy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz takie temperatury bardzo wysokie zresztą po prime95 pewnie masz około 65 stopni. Miałem identyczny cooler i on po prostu jest do [gluteus maximus] tzn nie nadaje się do podkręcania ani na wysoki v-core. Ja na v-vorze 1,78 i tym coolerze miałem 53 stopnie zmieniłem na whisperrocka i mam 48 stopni a za spire dałem 42 zł w porównaniu do 99. Sprzedaj to badziewie i kup whisperrocka4. Ten silent rzeczywiście nie jest cichy whisper jest jeszcze głośniejszy ale wystarczy kupic kontroler obrotów pentagrama na noc ustawiasz na najniższe wtedy jest niesłyszalny a temp 58 stopni co może byc gdy np sie tylko coś ściąga.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam sprzet taki jak w podpisie i powiem ze temperaturki mam zadowalajace przy podkreconym procku w spoczynku czylio czysty system, winamp www i cos sie tam sciaga to nie przekracza mi 44 stopni, natomiast gdy troszke pomecze kompa to dochodzi do 48-9 zadko sie zdaza zeby przekroczylo 50 a i jeszcze trzeba powiedziec ze w pokoju mam naprawde cieplo przez te upaly tak kolo 25 stopni. Takze polecam Pentagrama bo to naprawde wydajny coolerek :).Dodam jeszcze ze mam dodatkowo 2 wentyle w budzie takze przewiew jest.... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. WRIV ma dwie wersje wentyla, jeden na 2300rpm, drugi na 2700rpm.

2. WRIV jest dobry (nawet bardzo dobry), ale na wysokich napieciach Vcore sobie juz nie radzi (gdy zapodalem swojego Bartka na 11x220@1,95v, to mialem ponad 55 stopni w spoczynku).

3. Apropo Pentagramow, wydajne coolery za relatywnie mala kase, ale (jak na swoja masę) maja bardzo kiepskie mocowanie - osobiscie balbym sie zalozyc go na Socket, tymbardziej ze czesto przestawiam i przenosze kompa.

4. Jedyne słuszne moim zdaniem mocowanie coolerow powyzej 500gr, to przykrecenie go za pomoca srob do Mobo (wymagane otwory wokol Socketu). Szczerze polecam SP97, zamierzam go sobie sprawic w nadchodzacych dniach, a widzialem co to cudo potrafi na kompie u mojego kuzyna. Coż cena wysoka, ale za jakośc nalezy płacic. Moim zdaniem to nejlepszy w tej chwili cooler AC na świecie do AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...