Skocz do zawartości
KxL

Dwie sieciówki jako switch ?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam dostęp do netu dzięki sieci LAN podpiętej do DSLa 512, do mojego mieszkania jest dociągnięta jedna gałązka skrętki.

 

PROBLEM polega na tym, że:

 

Mam drugiego kompa i musze doprowadzić do niego net, na razie bez wykorzystania SWITCHa.

Komp do którego jest wpięta gałązka LANa osiedlowego ma zintegrowaną sieciówke Intela na płycie AOpen MX3S.

 

PYTANIE brzmi:

Jak przy pomocy drugiej sieciówki skonstuować prosty switch, zapewniający dostęp do sieci drugiemu komputerowi.

Czy i jakie oprogramowanie będę potrzebował i jak skonfigurować Wina żeby wszystko śmigało odpowiednio

 

INFO:

Na kompie mającym dostęp do netu mam Win XP

Na kompie do którego ma być doprowadzony net jest Win 98

 

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto, opisze tutaj jak zrobic to za pomoca samego windowsa, ale Ty mozesz potem pobawic sie np, program WinRoutePro albo czyms podobnym

 

Twoj komp ma dwie karty sieciowe - pierwsza(nazwijmy to polaczenie internet) laczy Cie z netem, druga(nazwijmy Domowe) laczy Cie z kompem brata

na swoim kompie w polaczeniu Domowe ustalasz takie parametry:

IP: 10.1.1.11Maska: 255.255.255.0
i tu juz wszystko, nic wiecej nie trzeba wpisywac(czasami jak dopiszesz brame to windows zglupieje i nie bedzie neta)

w polaczeniu brata(czyli na jego kompie ustalasz takie parametry:

IP: 10.1.1.12Maska: 255.255.255.0Brama: 10.1.1.11DNS: adres_servera_dnsDNS2: jestli taki wystepuje to wpisujaesz drugi adres servera
jezeli nie wiesz jakie masz servery DNS, wpisz:

ipconfig /all
w linii polecen(Start - Uruchom - cmd), jak juz to zrobisz to mozesz takze sprawidzic z linii poelcen czy kompy sie komunikuja

ze swojego kompa piszesz:

ping 10.1.1.12
a z kompa brata:

ping 10.1.1.11
jezeli sie komunikuja to wszystko jest ok, mozesz teraz kliknac prawym na polaczenie Internet -> Właściwości - Zaawansowane

i znaznacz Zezwalaj innym uzytkownikom sieci...

jkak nacisniesz ok to windows napsize ze zostanie uruchomione udostepnianie polaczenia

i adres IP karty sieciowej w polaczeniu Domowa ulegnie zmianie(czasami tego nie pisze i nie zmienia IP)

wtedy po prostu wchodzisz znowu w ustawienia adresu IP dla plalczenia Domowa i zmieniasz

z 192.168.0.1 na 10.1.1.11(czy tam jakis inny ktory sobie ustaliles) no i po tym zabiegu internet powinien chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sayetan za pro podejście do tematu i szybką reakcję. Jeszcze tylko skocze do sklepu po sieciówke i postaram się wprowadzić Twój plan w życie.

 

Nie zmienia to faktu, że jesem otwarty na wskazówki i opinie wszystkich, którzy są w temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam neta przez radio ale sieciowke nie ap no i udostepniam polaczenie kompowi jednemu, ale chcialbym miec mozliwosc niekupujac huba ani swicha udostepnic polaczenie 2 kompa.... jest to mozliwe???

No raczej jak juz chcesz miec wsumie 3 kompy w lanie to lepiej kupic jakis tani hub :) i po sprawie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...