Skocz do zawartości
Maq4all

Cichy cooler pod Athlona TB XP 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaki polecacie cichy i wydajny cooler pod athlona TB XP 2000+, oczywiście z góry mówię że nie mam np. 150zł na wentyl :lol:

Myślałem nad dwoma:

Arctic Cooling Copper Silent 2 revision 2

a

Spire WisperRock IV

 

Chodź skłaniam się ku temu pierwszemu ponieważ już miałem jednego wentylka Arctic Cooling i w/g mnie był bardzo dobry pod względem wydajności i głośności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

witam

mam tego Spire - jest cichutki, pod warunkiem, że zdejmiesz grilla na nim zamontowanego i że nie będziesz miał centralnie nad wiatrakiem zasilacza - ja miałem taką sytuację i musiałem wypieprzyć zasilacz na zewnątrz obudowy, bo "furkotało" strasznie.

na standardowej paście (oryginalnej, będącej na radiatorze od nowości) mam po ok. 8 godzinach stresu - procesor taki jak w podpisie, od kilku dni chodzi na 12x166 - mam temperaturę MAX 53 stopnie Celsjusza.

jak pisałem - po zdjęciu grilla - takie metalowe coś, przez co wiatrak delikatnie "świszczy" - wydawał taki wysoki dźwięk - teraz jest praktycznie bezgłośny. głośniejszy jest mój dysk twardy - mam Samsunga 80 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecę Spire. Kosztuje ok 50 zł, a jego wydajność na pewno wystarczy.

Co do Arctic Cooling... może i jest cichy, ale utrzymuje bardzo wysoką temperaturę CPU (automatyczna regulacja obrotów), u niekyórych userów grubo ponad 70. Nie polecam, chyba, że wywali się czujnik i połaczy na twardo wentyl, ma on wtedy jakies 2200RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

mój Spire ma 2900 obrotów i dlatego właśnie kupiłem PR 1kOhm, ktorym będę kombinował, żeby trochę z tych obrotów zejść niżej...

mniej obrotów - ciszej - a że na obudowie zamontowałem sobie z boku wiatraczek, który będzie nawiewał powietrze na Spire'a i Chipset, więc aż tak wysokie obroty na Spire chyba (mam taką nadzieję ;)) nie będą mi potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...