Skocz do zawartości
Totalny Laik

Nowy proc - Krytyczny wyjÄ…tek!!

Rekomendowane odpowiedzi

No i człowiek sie napoci na męczy żeby uzbierać na nowego proca a tu na start problemy :evil:

niedość że grzeje sie to cholerstwo strasznie 58 w windzie a przy prime95 doszedł do 68 8O i przerwałem ze strachu, co bedzie w grach :?:

 

a pozatym na ekranie czesto wyskakuje mi bluscren i błąd

0D:0028:C0015AA6 lub A9A

 

np jak chcem zmienić rozdzielczośc ekranu :evil: na fsb100 tego nie ma a przynajmniej nie w tym wypadku

 

Co to możę być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z łaskawości powiesz co to za proc ?

Może płyta też i jaki cooler by się przydało.

Co tu jasnowidze na forum siedzą czy co ?

Podanie konfigu to podstawa.

Poza tym ,dlaczego w grach ma być więcej niż w Prime ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie tematy:

plóm :D

 

moze bedziemy strzelac ??

paulinki pewnie nie kupil-bo jak pisze proc jest nowy.

ja obstawiam prescotta-chociaz nie u niego takia temp to norma....

tak wiec nie wiem moze jakis amd.....tylko ktory....albo 2000+ albo bartek 2500+?????????

normalnie moja ciekawosc zostala rozbudzona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywicie, temperatura wysoka!

napisaleś cooler jakiś zwykły, moze to podstawowa sprawa (jakieś badziewie za dwadzieścia pare złotych), a jeżeli nie cooler to morze wlasnie radiator żle pszylega do procka!

odpal se jeszcze raz benczmarka jakiegos i jak będziesz miał temperaturę ponad 60st dotknij radiatora, powinien być naprawde bardzo gorący, a jezeli nie jest tzn ze żle przylega do procesora i czeba by to poprawić

procecsory z tej serii raczej dobrze powinny sie kręcić, sam mam takiego athlona 1800xp działającego na 2400Mhz i temperatura w stresie sięga 41-42st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a system kolego postawiles???

zworki ustaw ne free i wal w biosie na 133

posprawdzaj tez w biosie jak masz pamiatki ustawione-zmien cl na 2,5 jezeli standardowo masz 3.zerknij tez na napiecie procka.

poszperaj tez w sterach-moze czegos niedograles??

zobacz czy cooler dobrze zalozyles i powiedz ile tej pasty wrzuciles.

 

update:cooler jest dobry-poniewaz nie ma az takiego shitu zeby bez krecenia robil z 2+ 68C :D -no chyba ze wiatraka nie podłączył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dałem na auto pamieci tez przy 133 sa 2.5 ale dałem go na 100 bo na 133 mialem już przy arcie windy bluscren :( i potem przy głupiej zmianie rozdziałki znów albo nie mogłem wejśc w ustawienie nforceSS te w pasku systemowym bluscern bluscren bluscren :evil: czesem jeszcze orucz nr błedu był wymieniony jakiś plik VxD czy jakoś tak

 

W każdym razie teraz na fsb 100 działa ale chyba nie o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś "clear cmos" po zmianie procka? Możesz też spróbować ustawić procesor na 133MHz, a pamięci na 100MHz (oczywiście tylko testowo), chociaż nie podejrzewam, że to wina ramu.

Błędy z plikami vxd sugerują, że winny może być któryś ze sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...