Skocz do zawartości
Casa

Temperatura Bartona 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Kupiłem Bartona 2500 i do tego cooler Pentagrama Q 80 AlCu. Od razu przetakowałem go na 3200:) bez żadnej zmiany napięcia jest ładnie i stabilnie. Włączyłem cpuburna i speedfana i np. pokazuje tempraturę proca 70! włączam bios a tam 62. Różnica dosyć spora. I teraz pytanie: wierzyć biosowi czy speedfanowi? Może ktoś zna jakiś bezbłędny prog. do badania temperatury??? Aha i jeszcze jedno pytanie: czy cooler może być źle założony? Jeśli tak to co może być źle zrobione(sprawdzałem i cooler jest dosyć dobrze przykręcony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... takie temperatury (nawet przy 3200+) na Q 80 AlCu są raczej za wysokie. Sprawdź czy cooler dobrze dociska do procka.

Myślę że pastę nałożyłeś jak należy, no i jeśłi nie masz to shim by się przydał.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Kupiłem Bartona 2500 i do tego cooler Pentagrama Q 80 AlCu. Od razu przetakowałem go na 3200:) bez żadnej zmiany napięcia jest ładnie i stabilnie. Włączyłem cpuburna i speedfana i np. pokazuje tempraturę proca 70! włączam bios a tam 62. Różnica dosyć spora. I teraz pytanie: wierzyć biosowi czy speedfanowi?

Kiedy sprawdzasz spod wina to cpu jest bardziej obciążony niz w biosie i stąda ta różnica.

Co do drugiego pytanka: wierząc softofi wierzysz biosowi :D, bo soft odczytuje dane z biosu.

BTW O temperaturkach Bartona 2500+ było już dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na Athlonie 2600+ i tym samym wentylu. Temp. w idle oscylowala w granicach 56*C. Jak na idle to troxhe sporo, problem okazal sie prosty - zbyt slabo docisniety radiator. Okazuje sie ze srubki znajdujace sie po dwoch stronach zaczepu trzeba solidnie docisnac. Oczywiscie nalezy przu tym uwazac aby nie uszkodzic gniazda. Ja dokrecalem po pol obrotu raz jedna raz druga, dzieki temu mialem pewnosc ze radiator dokreci sie przylegajac poziomo do jadra procka. potem juz tylko delikatnie na wyczucie dokrecilem do wyczuwalnego oporu i juz. Pasta ta ktora byla w komplecie. Temperatura w idle 44*C. Dodatkowo w celu obnizenia temp. o kilka stopni mozna sie pokusic o wyszlifowanie spodu radiatora co tez jutro rano uczynie :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko thx za odpowiedzi. Czy szlifuje się spód radiatora jakimś drobnym papierem sciernym czy może jest do tego maszyna???? O ile się nie mylę to mój proc łazi na napięciu 1,6v lub coś kolo tego:) Jutro zdejmę chyba radiator i założe go ponownie. Zapomniałem dodać, że do wentyla mam regulator obrotów i puszczony jest na najmniejsze obroty(niesłyszalny praktycznie:) ) Wogóle co to za pasta w zestawie jest dana???- dobra jakaś?? Co do obciążenia w biosie to temp. mierzę zaraz po wyjściu z windy(np. ponowne uruchomienie kompa) więc obciążenie nie ma raczej żadnego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja płytka to Asus A7N8X-X(co oznacza te x???-może jakaś cięta wersja?) Wczoraj zainstalowałem Aidę, Speedfana i CPUCoola. Aida i CCool pokazywały identyczną temperaturę procesora, a Speeedfan zawsze o 10 stopni wyższą. Ciekawe czym jest to spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć jaki to ma wplyw na różne odczyty temperatury???? Teraz zainstalowałem prog. który miałem dodany do płyty gł. PC Probe. Pokazuje on identyczne temp. jak Aida 32 i Cpu cool więc mam już pewne źródło do odczytu temp. . W idle jest coś około 43-44 st. . Jak siedzę w windzie, działa winamp, przegłądam strony internetowe mam 46-47. W czasie Cpu Burna mam 53-54. Czy to dobre temperatury?? Zaznaczam, że buda jest otwarta, a proc puszczony na najmniejsze obroty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...