Skocz do zawartości
Grzesioo

Dziwne zachowanie Gigabayte 9600 PRo ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio kartę jak w temacie. Jadę na płycie Merury KOB KT 400 FDSX i Catalystach 4.8. Płyta główna ma najnowsze stery.

Uruchomiłem ją bez najmniejszych problemów, ale cuda zaczęły się dopiero w grach. Zacznijmy od tego, że GTA3 uruchomiło się dopiero po zainstalowaniu patcha, PES3 po uruchomieniu w trybie okienkowym, a demko FarCry? Demko FC tak sypie artefaktami (!), że aż się przestraszyłem jak zobaczyłem. 8O Myślałęm, że to przez to, że to demko no i może się sypać, ale uruchomiłęm smarka 01 i rozwiał moje wątpliwości (niestety). W ostatnich testach też pojawiały się artefakty, a karty nawet nie próbowałem podkręcać! Z ciekawości zainstalowałem DS vs AK (taki RTS w 3d) i tam też pojawiały się drobne artefakty. Jaki z tego wniosek? Im bardziej wymagająca gra, karta bardziej wali artami. :?

 

Myślałem, że może się przegrzewa? Zainstalowałem oprogramowanie od Gigabayte'a (do kręcenia i monitorowania karty) i temperatura rdzenia cały czas wahałą się w okolicach 38 stopni. Pamięci dotykałem osobiście i wcale gorące nie były.

 

Myślałem, że wyłączenie AGP fast writes pomoże, ale okazało się że jest WYłączone. No to włączyłem i wtedy co jakiś czas w Windowsie zamiast normalnej czcionki pojawiały się jakieś niezidentyfikowane znaczki i wywalało VPU Recover. :? No to wyłączyłem z powrotem AGD f. w. i wtedy karta była stabilna...

 

Ale mam pewną poszlakę. :) Może to wina jakiegoś złego napięcia i słabej płyty głównej? Gdy włączam ten program monitorujący m.in. napięcia w polu informacji na migającym żółtym tle (coś jak ostrzeżenie) pisze po kolei:

VCORE: 1.29 v

VCC18: 1,50 v

VDDQ: 2.62 v

Zasilacz mam niezły (Chieftec 360W z dwoma wentylkami <lol>)

 

Może te napięcia są za małe albo za wysokie??? Może pomyśleć o wymianie płyty, jeżeli tak, to na jaką??? Proszę o jakieś konkretne rady, bo jestem trochę... zirytowany. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal z systemu v-tunera on robi takie zmyłki. Proponuje tez wyczyścić system całkowicie z sterów do grafy (driver cleaner) i install ponowny sterów. Ja polecam omegi 2.5.58 bo takich używam choć słyszałem pochlebne opinie o 4.9b. Napięcia masz w porządku choć nie patrzył bym na wskazania v-tunera.

A najlepiej zaglądnij do topicu o 9600pro od gigabyte. Ludziska wiele wiedza i wiele przeszli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że ktoś z powodu sterów miał arty. Po wymianie wszystko śmiga. Ale powiedz jeszcze jakiego masz proca i czy jest kręcony. Najlepiej wsadź tą kartę do innego kompa i zobaczysz czy to przypadkiem nie ona jest uwalona.

A co do wątków to na pierwszej stronie jest chyba tylko jeden

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=82081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...