Skocz do zawartości
ciemek89

co myślicie o tym zasliaczu - czy mi wystarczy ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy do tego zestawiku styknie zasiłka Modecoma 350 W :? :?

 

Athlon xp 2500+ barton mobile ( mocno kręcony )

abit nf7-sl (rev 2,0 )

Radeon 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q ( kręcona na 9800 xt )

DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

Samsung SpinPoint 160 GB SP1614N (7200, 8MB cache) ATA/133

Pentagram Freezone QC-80 Cu

dvd-rw lite-on

4 wentyle na obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny zestaw tylko procek mam 2000 t-bred kręcony do 2300 mhz i epoxa płytę. Jak kręce procka do 2300 i v-core 2.0v to linia 5-v spada mi do 4,7v a 12v rośnie do 12.5 powodując zaniżenie v-core do 1.9v -192v myśle że jednak coś lepszego by ci się przydało z tańszych np chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

mam bardzo podobny zestaw tylko procek mam 2000 t-bred kręcony do 2300 mhz i epoxa płytę. Jak kręce procka do 2300 i v-core 2.0v to linia 5-v spada mi do 4,7v a 12v rośnie do 12.5 powodując zaniżenie v-core do 1.9v -192v myśle że jednak coś lepszego by ci się przydało z tańszych np chieftec.

Chieftec 360W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ten z podswietlanym wentylem to mam taki sam.

Trzyma stabilnie choc lekko zanizone napiecia np. 3,3 @3,2 5,0@4,9 12@11,80 Po obciozeniu nie spada na zestawie:

NF7-S 512MB 2226 AXP+1800@2300MHz GF3 200@260 450@550 120GB Maxtor SB Live i Tyner TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będą problemy to nie wiem, ale cię pocieszę że przy tym konfigu co masz to zasilacz będzie obciązony wentyl będzie pracować na wysokim biegu i jednym słowem będziesz mieć suszare na maxa turboodrzutowca i jeżeli cenisz cisze to zwariujesz po miesiącu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Ci wystarczy ale jeśli to jest GTF to długo z nim nie wytrzymasz i to niezależnie czy bedziesz miał 2 czy 10 wentylatorów, one są poprostu stanowczo za głośne...

qrde aslyszales jak sa glosne bo ja tak slychac je al bez przesady jka chce to sobie kupi on papsta i bedzie mial cihsza zasilke np- od twojego tagana 3 krotnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu Ty ok! Miałem Modecoma 350 GTF i chodził jak suszarka!!! Kupiłem Tagana i go wogole nie słychac więc wiem co pisze! Po drugie po co kupować papsta za min 60 zł do zasiłki za 120 zł??? I sam mam watpliwości czy słyszałes Tagana chyba że z "innymi" wentylami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu Ty ok! Miałem Modecoma 350 GTF i chodził jak suszarka!!! Kupiłem Tagana i go wogole nie słychac więc wiem co pisze! Po drugie po co kupować papsta za min 60 zł do zasiłki za 120 zł??? I sam mam watpliwości czy słyszałes Tagana chyba że z "innymi" wentylami!

no i co ze tego ze zasilka kosztuje 130 jak tak samo mocna jest jak twoja ? i za 50zl mozna miec 3 razy cihsza niz twoj nieslyszalny tagan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma aktywnego PFC, 2 wentylatorów, pozłacanych styków i innych duperel i otwórz sobie je i porównaj bebechy, a za jakość i firme się płaci niestety, zresztą ja mam Tagana i jestem zadowolony i to jest najważniejsze chyba co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemek89

Może napisz jaki to model zasilacza, bo modecom ma zdaje się 4 modele o mocy 350W.

 

ISO450 - ten może mieć problem z Twoim konfigiem.

350W GTP - ten sobie poradzi, ale może być głośnawy.

CWT-350BDP - bez problemów da radę, nie będzie też za bardzo hałasował.

Jest jeszcze 350-tka z 12cm wiatrakiem (fortron) - ale jest z nich najdroższa, kosztuje ponad 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest ISO450P to ja bym nie podłanczał tego....jezeli cos na fortonie to juz lepiej ale i tak te zasiłki do tego sprzetu raczej nie bede za dobre...

a ty masz enligtha i sie nie boisz?

 

a niby czemu mam sie bać??? :lol: :lol: :lol: :lol: jakby co, miałem tego ISO450P i przy moim konfigu napiecia skakały jak głupie...zmieniłem na enlighta i jest spokój...a na dodatek ten iso450p grzał sie niemiłosiernie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest ISO450P to ja bym nie podłanczał tego....jezeli cos na fortonie to juz lepiej ale i tak te zasiłki do tego sprzetu raczej nie bede za dobre...

a ty masz enligtha i sie nie boisz?

 

a niby czemu mam sie bać??? :lol: :lol: :lol: :lol: jakby co, miałem tego ISO450P i przy moim konfigu napiecia skakały jak głupie...zmieniłem na enlighta i jest spokój...a na dodatek ten iso450p grzał sie niemiłosiernie :?

wiem wiem ten iso to nie wypal byl wielki no ale gtf to fortron bez problemu wytrzyma jego konfig;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma aktywnego PFC, 2 wentylatorów, pozłacanych styków i innych duperel i otwórz sobie je i porównaj bebechy, a za jakość i firme się płaci niestety, zresztą ja mam Tagana i jestem zadowolony i to jest najważniejsze chyba co nie?

a co powiesz ze producent modecoma (fortron)jest gorzy niz tagan ??lol pokarz mi zasilke za 130zl ktora ma tak napakowanej elektroniki i modecom ma jescze w zanadzut o wiele mocnejsze zasilki od tagnow ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ale czy ja gdzieś napisałem że producent modecoma jest gorszy niż tagan!? Miałem modecoma tak jak pisałem i uważam go za bardzo dobry zasilacz ale dla mnie był za głośny i tyle, a nie chciałem wymieniać wentyla w nim bo straciłbym gwarancje więc kupiłem tagana i jest cichy mi to odpowiada i jestem zadowolony i tym chciałem podzielić sie na forum, a Ty zacząłeś tą dziwną dyskusje tak jakbym conajmniej Cię obraził! wyluzuj i już nie pisz do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co do jakośći fortronow vs. tagan to prosze tu BENITO o wypowiedz: ) on wam powie co w tych taganach siedzi..

a modecom 350GTF mocą odpowiada fsp 300-60BT /300GTP aglosna jest tylko wtedy gdy wlaczy sie w zasilce drogi bieg ( przy obciazeniu okolo 310-320W )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz okazało się że informatyk zamówił mi 350 W GTF.

Rzeczywiście strasznie głośny, nawet dużo bardziej od codegena 300 W.

Jak uzbieram troche kasy to wymienie na np chiefteca 420 W.

 

Napięcia trzyma całkiem ok oprócz jednego:

 

-12V - -12,77V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz powstała taka dyskusja to i ja się wypowiem.

Mam Fortona FSP-300GTP

+3.3v - 28.0A

+5.0v - 30.0A

+12.0v-15.0A

W/NOISE KILLER

W/PFC

 

3.30v = 3.31v - brak wachań nawet przy duzym obciążeniu.

5.00v = 4.99v - przy dużym obciążeniu spada czasami do 4.96

12.00v = 12.01v - wachania maxymalne +/- 0.1v

 

Cichy, BARDZO cichy - nie ma najmniejszego porównania do Modecoma-odkurzacza 350 GTP

 

A dorwałem go za śmiesznie małą kasę pnad pół roku temu, nie pamietam dokładnie, ale coś okolo 60zł !!! Co prawda bez gwarancji ale zamówiłem ich w sumie ponad 7 (dla znajomych i kilka do sprzedania), wszystkie działają do dziś i nie straciły nic na parametrach... bosko 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówiłem Ci ciemek89 że ten Modecom 350gtf jest bardzo głośny! sam się przekonałes :) tak jak ja :) i dlatego mam Tagana... i jestem szczęśliwy :) A co do Fortonów to nie miałem z nimi styczności więc się nie wypowiadam ale pewnie też są dobre bo większość ludzi dobrze o nich mówi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówiłem Ci ciemek89 że ten Modecom 350gtf jest bardzo głośny! sam się przekonałes :) tak jak ja :) i dlatego mam Tagana... i jestem szczęśliwy :) A co do Fortonów to nie miałem z nimi styczności więc się nie wypowiadam ale pewnie też są dobre bo większość ludzi dobrze o nich mówi. Pozdrawiam.

ien modecom to fortron wiec czemu mowisz ze z fortronami nie miales stycznosci? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli modecom i forton są identycznymi zasilaczami to są to bardzo dobre zasilacze ale jeśli tak samo hałasują to raczej Fortrona bym nie kupił ale tylko i wyłącznie ze względu na hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...