Skocz do zawartości
KoZiK

Poważny problem proszę o szybką pomoc!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Mam taki problem:

dostałem od brata płytę główną K7T266 PRO2-U, AMD Athlon 1800XP kartę RADEON 9000 64MB i 2*256MB DDR. Ja dokupiłem dysk WD 80GB nagrywarke CDRW izasilacz HuntKey 300W. Dysk i nagrywarka działają. Dysk sformatowałem na innym kompie i podłaczyłem do mojego żeby zainstalowac windowsa. No i zaczyna się problem - wszystko się włącza, wykrywa 512RAM dysk i nagrywarke ale po ok 20 sekundach komputer się zawiesza. zdążam jedynie sprawdzic w biosie temperaturę i napięcia temp ok 40stopni procka wiec spox a napiecia tak wyglądają:

Vcore 1,760V

+5 5,195V

+12 11,68V

-12 11,415V

-5 -4,926V

Wydaje mi się ze to może być coś z napięciem ale mam w domu drugi komp Athlon 1700 chodzi na zasilaczu Megabajt 300W i nie ma problemów a jak ja go do nowego przełożyłem to było to samo co na HuntKey.

Baaaaaaarzo proszę o pomoc i jakiekolwiek wskazówki bo ja nie mam już pojęcia o co chodzi.

Przed chwilą sprawdzałem z zasilaczem chieftec 360W i inną pamięcią i dalej to samo a nawet gorzej bo teraz się wogule nie włącza komp z rzadnym zasilaczem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to nie wylały i raczej wyglądają w porządku. nie mam już pomysłów dlaczego teraz mi się komp wogule nie włącza. co tam innego mogło jeszcze paść? RAMy raczej w porządku bo z innymi też nie działa. Albo płyta albo procek. CZy mogłem cos rozwalić przy zmianie wiatraka na procesorze? bo jak dostałem tą płytę to wymieniłem wiatrak na procku na nowy. Ale w biosie temp była ok 40 stopni. Może tam coś nie łączyć? Bo raczej się nie spaliło. Aha i jak naciskam przycisk POWER to przez chwilkę wiatraczek robi kilka obrotów. Tak ok 0,5sekundy. Tzn że przez chwile musi mieć zasilanie a potem coś pada. Tylko nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie procek bo jeszcze raz go podłączyłem i dalej nic. Już nawet wogule wiatrak się nie kręci. Przestał się kręcić zanim jeszcze raz podłączałem procka wiec nic nie skonciłem :) To na bank cos z zasilaniem na płycie musi byc bo na 2 zasilaczach sprawdzalem i nic. Może samo gniazdo ATX padło? Ale ono by chyba zwisów nie powodowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...