Skocz do zawartości
t_harry

pomysl na zapinke

Rekomendowane odpowiedzi

witam - jako ze moj pierwszy bloczek na cpu wlasnie przechodzi testu szczelnosci - powstaje pytanie - jak to przyczepic :) do proca...

jako ze bloczek jest wiercony z kolankami na przemian - moze sie okazac niemozliwe uzycie 4 srub dookola socketa(jeszcze nie dopasowywalem :( - i tu powstaje pytanie - jezeli nie da sie zastosowac po prostu plaskowanika w stylu:

_________

* O ^^^^ *

 

*______O_ *

^^^^^

czyli przykrywajacego caly bloczek tylko z wycieciami/otworami na weze, to

czy lepszy bedzie jednopunktowy docisk ala zapinki typu bloki.pl albo stare zapinki mate' a (soket + sruba dokrecana w miare posrodku) - czy moze po prostu zrobic cos takiego:

 

___O__/ *

 

* ___O___

czyli plaskownik bylby dociskany i trzymal sie tylko na 2 srubach z mobo?

 

sa jakies przeciwwskazania wlasnie do takiej zapinki na 2 sruby ? mi sie wydaje lepszym patentem plaskownik+2 sruby + ew. sprezynki

niz socket + 1 sruba. to co mi sie nasuwa na mysl to to, ze bloczek moglby zssuwac sie w dol niedostatecznie dociskany przez plaskownik - temu moglby zaradzic ew przyklejenie tego plaskownika albo takich mini-ramion do bloczku

 

wyrazcie opinie i niedlugo zabieram sie do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z twoich rysuneczkow niewiele wynika, wiec nie wiem czy moj pomysl bedzie u ciebie pasowac. Ponizej sa zdjecia mojej zapinki homemade - jest prosta w konstrukcji (godzinka roboty i zrobione) i wg mnie lepiej dociska blok niz zapinki ze sroba posrodku. W dodatku zapinka pasuje na plyty bez otworow.

 

Zapinka:

Dołączona grafika

 

A tutaj juz na plycie:

Dołączona grafika

 

U mnie taka konstrukcja nie sprawia wogule problemow, mozna bez problemu zdejmowac i zakladac blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadol - dzieki za odpowiedz - ja wlasnie mysle o czyms takim jak twoja zapinka - tyle ze ja mam mobo z otworami - wiec zamiast do socketa - myslalem o zastosowaniu 2 naprzeciwleglych srub w mobo. tesz mi sie wydaja takie zapinki pewniejsze - bo dociskaja blok na wiekszej powierzchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...