Skocz do zawartości
RafiX_

nie moge sobie poradzic z rodzieleniem netu na 2 komputery

Rekomendowane odpowiedzi

a wienc tak:

Mam 2 komputery z win XP, komp1 ma 2 sieciówki.

Pierwsza to RTL8029 (auto, ip przydzielone z DHCP od dostawcy to 192.168.11.35 maska: 255.255.255.0 brama: 192.168.11.1) wlaczylem w jej wlasciwosciach udostepnianie polaczenia internetowego.

 

Druga to RTL8139 (ta ma udostepniac polaczenie) ustawiam jej adres 192.168.0.1 maska 255.255.255.0

 

na komp2 mam trzecią sieciówke (tez RTL8139) ustawiam recznie IP 192.168.0.2 maske 255.255.255 brame 192.168.0.1 DNS: 192.168.0.1

 

Problem polega na tym ze siec poprostu niedziala; kompy sie nie widzą, w 2 niema netam pingi niechodzą...

 

PS: dla obydwu komputerow ustawilem grupe roboczą RAFALSIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem kabel w sklepie, byla na inm naklejka "Cross - Over" 10m kosztowalo 15 zł........ to chyba dobry nie ? :)

 

ponadto kabel sprawdzilem, podpinajac go pomiedzy gniazdo a pierwszą sieciówke (auto) i net działał.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej obstawiam opcję, że do podłączenia dwóch kompów używasz "normalnej" skrętki. Widzisz nie zajrzałeś na strone co ci podałem, cross to tez skrętka, ale ma poprzestawianie (w skrócie) kabelki we wtyczce po jednej stronie.

Zwykła skrętka Służąca do połączenia netu do kompa ma po obydwu stronach te same kolory, w nieprzestawionym szyku.

Skrosowana skrętka służy do łączenia dwóch kompów i ma przestawione po jednej ze stron kabelki we wtyczce, a po drógiej stronie jest "normalna", zresztą tu masz wyjasnienie co powinno być prestawione:

http://www.lanfaq.cstnet.pl/index.php?sid=...1&id=46&lang=pl

Może sprawdź przy okazji, czy masz włączone na obydwu kompach(we właściwościach połączenia) "udostępnianie plików i drukarek w sieciach...".

A nadal obstawiam ten kabel co ci sprzedali jako cross, jest normalną skrętką, bo innej przyczyny w twoim opisie nie widze, jak narazie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bankowo kabel wyglada z jednej strony tak:

 

biało - pomarańczowy

pomarańczowy

biało - zielony

niebieski

biało - niebieski

zielony

biało - brązowy

brązowy

 

a z drugiej tak:

 

biało - zielony

zielony

biało - pomarańczowy

niebieski

biało - niebieski

pomarańczowy

biało - brązowy

brązowy

 

to chyba niema znaczenia ktora strona podepnie sie kabel, bo wychodzi i tak na to samo nie ? tutaj problem jest w czym innym............... wczoraj na komie 1 (routeze) mialem win98 jednak niedawalo sie udost polaczenia wienc format i zainstalowalem XP, niestety to samo...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlacz to mostkowe bo to chyba jest potrzebne ale nie wiem bo nie uzywalem tego nigdy. pozatym skoro w 1 sieciowce masz automatyczne ip i dhcp a na reszcie masz poustawiane recznie to to nie ma prawa dzialac wg mnie. jeszcze nigdy mi sie nie udalo istawic 2 kompow by 1 mial autoipka a drugi recznego i sie widzialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytalem wszystkich postów do konca bo ktos tu cos zaczol o mostkowaniu mówić :lol:

Do rzeczy. Mam podobna konfiguracje do ciebie. 1) Wyłacz firewalle jak masz. Jesli kompy sie nie pingują sprobuj zmienic Ip twojej sieci domowej. Np. tak jak ja mam komp1 172.16.1.1 komp2 172.16.1.2 i zapusc pinga. Jesli nie dojdzie to kabel lub karta. Jak wymieniałem kompa to podłaczyłem na szybkiego 2 karty realtek'o pochodne. I po całym dniu nerwów, łąciny itp. zorientowałem sie ze karty sie niewidziały, obie były sprawne ale akurat te modele nie wspólpracowały ze sobą. Jak wykluczysz błedy hardware'owe to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem...na "serwerze" miałem xp a na kliencie 98...Sprawa wydaje sie byc banalna...ale...

 

Teraz skoro masz 2 xp powinno byc łatwiej...A wiec najpierw skonfiguruj siec za pomoca kreatora który jest w windowsie xp...Grupa robocza moze byc własnie RAFALSIEC...po skonfigurowaniu sieci zarówno na jednym jak i drugim kompie musisz zainstalowac protokoł IPX/SPX/NetBios :

 

Panel Sterowania -> połaczenia sieciowe -> własciwosci (sieci lan łaczacej oba kompy) -> ZAINSTALU -> Protokół -> ISPX/SPX/NetBios

 

Aby udastepnic połaczenie internetowe serwera sciagnij program Sygate Home Network...jest prosty w obsłudze:-)

 

No i powinno wszystko działac:-) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

ISPX/spx/netbios 8O No... bez obrazy 8) ale po jakiego dzwona. Fakt ze net bios byl kiedys uzywany w starszych wersjach windowsa ale skoro gosc ma 2 xp'eki to nie trzea mu. No chyba ze do gier.

 

Aby udastepnic połaczenie internetowe serwera sciagnij program Sygate Home Network...jest prosty w obsłudze:-)

Szukam czegos malo zasobożernego i prostego. :) Moze sie sprawdzi.

 

See ya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...